Najlepsze dodatki do ubezpieczenia turystycznego – jak kupić polisę turystyczną!

Ubezpieczenie na wyjazd jest konieczne, zwłaszcza przy podróży zagranicznej. Ważne jest, aby spełniało nasze potrzeby, a nie agenta ubezpieczeniowego. Dlatego dobrze jest poznać dodatki, o które warto rozszerzyć swoją polisę turystyczną, a następnie kupić ubezpieczenie online – to najszybsze rozwiązanie.

Towarzystwa ubezpieczeniowe w podstawowym zakresie polisy turystycznej oferują ubezpieczenie kosztów leczenia, NNW i usługi Assistance. Nie oznacza to jednak, że zakres ochrony nie może być szerszy. Wręcz przeciwnie! Istnieje wiele dodatków do standardowej polisy turystycznej, które otrzymamy za dodatkową opłatą, a które mogą być przydatne.

Ubezpieczenie kontynuacji leczenia w Polsce

Ubezpieczenie to zapewni nam wsparcie finansowe po powrocie do kraju, jeżeli w trakcie zagranicznego wyjazdu nagle zachorujemy lub ulegniemy wypadkowi. Ubezpieczyciel pokryje koszty do określonej w umowie sumy w związku z:

  • wizytami lekarskimi;
  • wypożyczeniem lub zakupem sprzętu rehabilitacyjnego;
  • rehabilitacją.

To dobry pomysł, szczególnie, że rekonwalescencja w przypadku pewnych urazów jest długotrwała i kosztowna. Wówczas każdy „grosz” się przyda.

Ubezpieczenie od następstw chorób przewlekłych

Ten dodatek jest konieczny dla każdego, kto ma zdiagnozowaną chorobę przewlekłą tj. cukrzyca, astma, choroba wieńcowa, czy nadciśnienie. W sytuacji, kiedy dojdzie do nasilenia jej objawów podczas podróży zagranicznej, standardowa polisa turystyczna nie zapewni odszkodowania. Media co rusz informują o tragicznym położeniu Polaków, którzy wyjechali na zagraniczne wczasy, a tam doznali udaru mózgu, czy zawału serca. Za udzieloną pomoc medyczną i specjalistyczny transport do kraju otrzymali rachunek opiewający na setki tysięcy złotych! Nad tym dodatkiem nie ma się co zastanawiać – jeżeli chorujemy przewlekle, jest po prostu niezbędny.

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej (OC)

We współczesnym świecie to absolutny must have na polisie. Gwarantuje pokrycie kosztów za uszkodzenie mienia lub spowodowanie obrażeń fizycznych u osoby trzeciej. Także, jeżeli nasze dziecko, czy czworonóg wyrządzi szkodę. W Polsce nie jest to jeszcze popularna forma zabezpieczenia swojego portfela, ale za granicą to standard. Z całą pewnością poszkodowany zwróci się do nas z roszczeniami. Dlatego dobrze jest mieć polisę turystyczną, która je pokryje.

Ubezpieczenie opieki nad nieletnimi dziećmi

Dodatek ten gwarantuje zorganizowanie przez ubezpieczyciela opieki dla naszego nieletniego dziecka, jeżeli w wyniku nagłego zachorowania, czy wypadku trafimy do szpitala. Towarzystwo ubezpieczeniowe pokryje też wszelkie koszty z tym związane. O to ryzyko należy rozszerzyć usługi Assistane przy standardowej polisie turystycznej.

Zapewnij sobie spokojny urlop
Nawet 50% taniej za pełen pakiet ochrony

Ubezpieczenie bagażu

W ramach tego dodatku na polisie turystycznej ubezpieczyciel pokryje koszty związane ze zniszczeniem, zagubieniem lub kradzieżą bagażu, a nawet sprzętu elektronicznego (np. laptopa, czy tableta). Należy pamiętać jednak o pewnych warunkach. Bagaż nie może być pozostawiony bez opieki lub powierzony przewoźnikowi, który nie posiada wymaganych uprawnień.

Ubezpieczenie mienia na czas wyjazdu

Ubezpieczenie to zapewnia odszkodowanie w sytuacji, kiedy podczas naszej nieobecności dojdzie do włamania w naszym domu i kradzieży biżuterii, sprzętu elektronicznego, dzieł sztuki, etc. Oczywiście dom musi być odpowiednio zabezpieczony na czas wyjazdu, a my musimy jasno określić zanim kupimy polisę turystyczną.

Ubezpieczenie zwierząt

Ten dodatek dedykowany jest każdemu, kto zabiera w zagraniczną podróż swojego psa lub kota. W ramach tego rozszerzenia w razie potrzeby ubezpieczyciel pokryje koszty związane z wizytą u weterynarza. A to nie wszystko. Jeżeli z kolei to opiekun zwierzęcia trafi do szpitala, może liczyć na zorganizowanie i pokrycie kosztów związanych z opieką nad jego pupilem.

Ubezpieczenie kosztów rezygnacji z wyjazdu

To rozszerzenie na polisie turystycznej przyda nam się zawsze wtedy, kiedy spontanicznie kupimy wycieczkę z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. Wszak atrakcyjnych i kuszących ofert z biur podróży nie brakuje. A przecież nie jesteśmy w stanie przewidzieć, czy kiedy nadejdzie dzień wyjazdu, nic nie pokrzyżuje naszych planów. Wówczas, zamiast tracić wpłacone pieniądze (biuro podróży nigdy nie zwróci nam w całości poniesionych kosztów) lepiej je odzyskać i przeznaczyć na wyjazd w innym terminie.

Ubezpieczenie na wypadek biernego uczestnictwa w wojnie lub akcie terroru

W dobie rosnącego zagrożenia terroryzmem ten dodatek przy ubezpieczeniu turystycznym wydaje się być rozsądnym wyborem. Trzeba jednak wiedzieć, że nie wszystkie sytuacje są podstawą do otrzymania odszkodowania. Inaczej mówiąc, ubezpieczyciel nie ponosi odpowiedzialności w sytuacji, kiedy w miejscu naszego pobytu na 90 dni przed naszym przyjazdem trwała wojna lub doszło do innego aktu terroru.

Dlaczego warto polisę turystyczną online?

Jak już wspomniano na wstępie, aby polisa spełniała swoje zadanie musi być skrojona na miarę naszych oczekiwań. A przecież nikt od nas samych nie wie lepiej, czego potrzebujemy. Właśnie dlatego warto kupić polisę turystyczną online. W Polisotece wystarczy wypełnić prosty formularz i określić zakres polisy, a ubezpieczenie turystyczne otrzyma się na maila. To najprostszy i najszybszy sposób. W dodatku nie wymaga wychodzenia z domu!

Sprawdź nasze Ubezpieczenia

Warto Wiedzieć