Obecnie smartfon to jeden z najważniejszych elementów naszej codzienności. Nowoczesne urządzenia służą już nie tylko do rozrywki lub komunikacji. Przede wszystkim są one niezwykle skuteczne w przypadku rozwiązań takich jak połączenie komunikacji z najbliższymi ze sprawami służbowymi. Jeszcze nie tak dawno do wszystkich czynności wykonywanych na nowoczesnym smartfonie, niezbędne było zakupienie wielu narzędzi. Dziś jest to jeden przedmiot, co wpływa na jego wartość. Sprawdź czy ubezpieczenie smartfona jest niezbędne.

Właśnie dlatego tak ważne, jest znalezienie polisy. Ubezpieczenie telefonu pozwala użytkownikowi na bezpieczeństwo w momencie upadku, nieprzyjemnych niespodzianek, takich jak kradzież lub wady oprogramowania. Naprawa telefonu często okazuje się nieopłacalna. Na szczęście ubezpieczenie smartfona pozwala uniknąć tej sytuacji i w znacznym stopniu zniwelować koszty koniecznie do pokrycia.

Czy warto ubezpieczyć smartfon?

Obecnie ceny telefonów osiągnęły wartość niektórych samochodów. Z tego też względu należy spodziewać się tego, że nawet niewielkie pękniecie ekranu może wiązać się z dużymi do pokrycia kosztami. Ochrona w postaci wykupienia ubezpieczenia smartfona to dodatkowa forma zabezpieczenia w wielu aspektach. Takie rozwiązanie przypadku się w sytuacji, gdy nawet najwyższej jakości szkło hartowane lub etui nie da 100% gwarancji braku jego uszkodzenia. Obecnie dostępnych wiele dodatkowych propozycji, które można uwzględnić w polisie. Zazwyczaj podstawową formą jest ubezpieczenie ekranu telefonu. Oprócz tego ze względu na wysoki koszt tego rodzaju urządzeń warto zabezpieczyć się przed kradzieżą. Dzięki zainwestowaniu maksymalnie kilkudziesięciu złotych miesięcznie możemy cieszyć się z dodatkowej ochrony i poczucia bezpieczeństwa. W nieszczęśliwych wypadkach ubezpieczyciel jest w stanie pokryć koszty naprawy i wypłacić odszkodowanie w momencie, kiedy naprawa urządzenia stanie się niemożliwa.

Co obejmuje ubezpieczenie smartfona?

Istnieje kilka sytuacji, gdzie ubezpieczenie telefonu może okazać się szczególnie cenne. Przede wszystkim warto się na nie zdecydować w momencie, gdy koszt zakupu urządzenia pozostaje wysoki. Wówczas zainwestowanie w polisę ubezpieczeniową nie będzie dużym obciążeniem, a jest w stanie zniwelować straty materialne. Dodatkowym ryzykiem dla smartfonów jest korzystanie z nich przez dzieci lub posiadanie zwierząt domowych w swoim gospodarstwie domowym. Polisa ubezpieczeniowa to istotny aspekt w momencie, gdy podróżujesz z telefonem w kieszeni.

Zapewnij sobie spokojny urlop
Nawet 50% taniej za pełen pakiet ochrony

W trakcie wyboru ubezpieczenia warto zwrócić uwagę na aspekty takie jak: suma ubezpieczenia, części objęte w polisie (w tym baterie, bezpieczniki lub lampy) oraz zdarzenia, których polisa nie obejmuje.

Gdzie kupić ubezpieczenie smartfona?

Ubezpieczenie smartfona jest możliwe przede wszystkim podczas zakupu. Oprócz tego polisa ubezpieczenia nieruchomości może również zabezpieczać smartfon. Ubezpieczenie mieszkania rozszerzone o opcję sprzętu elektronicznego jest również ciekawą opcją.

Ile kosztuje ubezpieczenie smartfona?

Ubezpieczenie smartfona nie jest związane z koniecznością ponoszenia dużych kosztów, a pozwala na poczucie bezpieczeństwa i dodatkową ochronę niezwykle cennych przedmiotów. Jeśli chcesz poznać konkretną cenę, koniecznie zapoznaj się z porównywarką ubezpieczeń.

Sprawdź nasze Ubezpieczenia

Warto Wiedzieć