Ubezpieczenie kota w domu i mieszkaniu

Zastanawiasz się nad tym, czy warto wykupić ubezpieczenie kota w domu i mieszkaniu? Chcesz dowiedzieć się, co może obejmować dana polisa i ile kosztuje taka forma ochrony Twojego pupila? Sprawdź nasz artykuł, w trakcie którego poznasz najważniejsze informacje.

Dla większości ubezpieczycieli, którzy oferują swoje propozycje na rynku, zarówno koty, jak i inne zwierzęta domowe, stanowią część wyposażenia mieszkania. Z tego też względu możliwe jest dla nich zagwarantowanie ochrony w podobnym zakresie, jak dla mebli. Poznaj informacje na temat rocznego kosztu wykupu polisy dla kota i sprawdź, jakie aspekty wpływają na jej ostateczną cenę.

Czy warto ubezpieczyć kota?

Każdy właściciel zwierzęcia domowego chce, aby jego czworonożny przyjaciel był w odpowiedni sposób chroniony. Ubezpieczenie dla kota może przydać się w wielu sytuacjach w szczególności, kiedy w mieszkaniu lub domu znajduje się kot rasowy. Polisa chroni między innymi przed takimi sytuacjami i zdarzeniami, jak: wypadek komunikacyjny, kradzież i otrucie. Wypadek komunikacyjny wiąże się na przykład z przewozem kota do odpowiedniej leczniczy weterynaryjnej i profesjonalnym leczeniem. W przypadku posiadania ubezpieczenia, towarzystwo ubezpieczeniowe pokryje tego typu koszty. Jednym ze sposobów na ochronę kota (zarówno rasowego, jak i dachowca) jest dodatkowa opcja w ubezpieczeniu mieszkania. W przypadku zainteresowania zapewnieniem większego bezpieczeństwa dla czworonoga, możemy skorzystać z dodatków do podstawowej polisy na mieszkanie. Mowa o rozwiązaniach takich jak OC w życiu prywatnym lub Home Assistance.

Co obejmuje ubezpieczenie kota w domu i mieszkaniu?

Wybrane towarzystwo ubezpieczeniowe może indywidualnie ustalić zakres zdarzeń, od których konkretna polisa będzie chronić kota. W większości ofert lista szkód się powtarza. Czasem jednak zdarzać mogą się ciekawe wyjątki, które dzisiaj omówimy. Ubezpieczenie kota znajduje się między innymi w produkcie towarzystwa Generali z myślą o domu w wariancie All Risk. W przypadku ubezpieczenia nieruchomości łącznie z ubezpieczeniem wyposażenia, kot będzie chroniony w ramach wybranej sumy ubezpieczenia ruchomości. Kwota ta może wynosić na przykład 30 tysięcy złotych. W tej sytuacji towarzystwo ubezpieczeniowe wypłaci maksymalnie taką kwotę w przypadku straty na ruchomościach, w tym również kota. W momencie wyboru polisy Generali ubezpieczeniu może podlegać każdy kot, bez względu na jego rasę.

Polisy obejmują zazwyczaj sytuacje takie jak:

Zapewnij sobie spokojny urlop
Nawet 50% taniej za pełen pakiet ochrony
  • wypadek komunikacyjny – także w momencie, kiedy zwierzę wyjdzie poza posesję i zostanie na przykład potrącone przez samochód, rowerzystę etc.,
  • pogryzienie ubezpieczonego kota przez inne zwierzę na przykład psa,
  • otrucie kota przez osoby trzecie w sytuacji, gdy zdarzenie to nie jest związane z włamaniem do nieruchomości,
  • otrucie kota wraz z kradzieżą z włamaniem w ubezpieczonej nieruchomości,
  • wypadnięcie kota przez okno lub balkon,
  • śmierć lub uszczerbek na zdrowiu kota, które są związane z włamaniem do nieruchomości.

Towarzystwo ubezpieczeniowe Generali nie wymaga od klientów dodatkowej ochrony w postaci zamontowania siatek na balkonach i oknach. Do wypłaty odszkodowania dojdzie nawet, jeśli kot wypadnie w związku z brakiem odpowiednich zabezpieczeń. Ubezpieczyciel nie wypłaci natomiast odszkodowania w sytuacji, kiedy śmierć kota lub innego zwierzęcia nastąpiła na skutek przyczyn naturalnych lub zwierzę przeniesie chorobę na lokatorów.

Ile kosztuje ubezpieczenie kota?

Polisa dla kota to ubezpieczenie, które może kosztować właściciela około 100 – 200 złotych w skali roku. Warto zwrócić jednak uwagę na fakt, że ostateczna cena pozostaje uzależniona między innymi od wartości domu czy mieszkania, a także liczby ryzyk. Zapoznanie się z szeroką gamą dostępnych propozycji od towarzystw ubezpieczeniowych, pozwala na znalezienie rozwiązania, które jest najbardziej korzystne cenowo. Należy zwrócić jednak uwagę na fakt, aby w trakcie wyboru kierować się nie tylko roczną ceną za wykup polisy. Kwoty te mogą różnić się o kilkadziesiąt złotych, za to ochrona i maksymalna wartość wypłacanego ubezpieczenia, może mieć ogromne znaczenie.

Gdzie kupić ubezpieczenie kota w domu i mieszkaniu?

Wybranie odpowiedniego ubezpieczenia kota w domu i mieszkaniu to często czasochłonny proces. Na szczęście za sprawą skorzystania z udogodnień takich jak porównywarka ubezpieczeń online, możesz w jednym miejscu sprawdzić oferty kilku towarzystw ubezpieczeniowych, przeanalizować zakres konkretnej polisy i zdecydować się na wariant, który najbardziej odpowiada Twoim potrzebom i wymaganiom. Jeśli mimo sprawdzenia dostępnych propozycji wciąż nie możesz podjąć decyzji, zachęcamy do kontaktu z naszym zespołem. Z przyjemnością pomożemy w znalezieniu właściwego ubezpieczenia kota w domu i mieszkaniu po przeanalizowaniu dostępnych oferty wybranych towarzystw ubezpieczeniowych.

Sprawdź nasze Ubezpieczenia

Warto Wiedzieć