Generali – Towarzystwo ubezpieczeniowe

Grupa Generali – historia

Włoskie towarzystwo ubezpieczeniowe Generali to niewątpliwie firma z tradycjami. Jej historia rozpoczyna się 26 grudnia 1831 roku we włoskim Triestrze. Tego dnia Giuseppe Lazzaro Morpurgo zarejestrował nową firmę, która przez pierwsze lata działalności rozwijała się pod berłem Habsburgów. Dzięki temu spółka mogła sprzedawać ubezpieczenia na terenie całego Cesarstwa. Niedługo później towarzystwo Generali pojawiło się w Wenecji oraz Mediolanie. Co więcej, informacje o nowym towarzystwie szybko docierały również poza granice Włoch. To z kolei sprawiało, że sprzedawane przez nie ubezpieczenia również zaczęły cieszyć się rosnącym zainteresowaniem. Z czasem działalność włoskiej grupy rozszerzyła się na inne kraje Cesarstwa. Ostatecznie ich ubezpieczenia pojawiły się w całej Europie!

Warto zaznaczyć, że nazwa Generali nie była oczywiście przypadkowa. Firma ta od początku oferowała ubezpieczenia o bardzo szerokim zakresie. To z kolei przyciągało ludzi, którzy chcieli zadbać o swoje życie, zdrowie, nieruchomości i mienie.

Burzliwa końcówka XIX wieku i początek XX wieku to trudny okres dla firmy. Dopiero zakończenie II wojny światowej przyniosło spokój, a życie ludzi w Europie powoli wracało do normy. To umożliwiło akcjonariuszom Generali wznowienie sprzedaży ubezpieczeń. Druga połowa XX wieku upłynęła pod znakiem ekspansji na inne rynki. Ostatecznie przedsiębiorstwo odzyskało swoją pozycję i obecnie jest jednym z największych europejskich towarzystw ubezpieczeniowych.

Włoska firma od 1998 roku sprzedaje ubezpieczenia także na rynku polskim. Działalność grupy Generali w Polsce koordynują 4 spółki:

  • Generali Towarzystwo Ubezpieczeń S.A.,
  • życie: Generali Życie TU S.A.,
  • emerytury: Generali Powszechne Towarzystwo Emerytalne S.A.,
  • inwestycje: Generali Finance Sp. z o.o.

Generali Towarzystwo Ubezpieczeń – oferta produktów

Towarzystwo ubezpieczeniowe Generali zapewnia swoim klientom dostęp do wyjątkowo szerokiej oferty. Ogólnie można stwierdzić, że włoskie towarzystwo pozwala kupić ubezpieczenie na każdą okazję.

Jeśli chodzi o świadczenia dla kierowców, asekurator oferuje dużo więcej niż tylko standardowe polisy OC i AC. Każdy właściciel samochodu może bowiem dodatkowo zakupić np. ubezpieczenie NNW dla siebie oraz NNW dla swojego pojazdu! Ponadto w pakiecie dostępnych usług widnieje również ubezpieczenie samochodu Autoszyby. Jak sama nazwa wskazuje, polisa zapewnia odszkodowanie na wypadek stłuczenia lub uszkodzenia szyb w pojeździe.

Bardzo interesująco prezentują się również ubezpieczenia nieruchomości. Tutaj szczególnie ciekawe jest ubezpieczenie przeznaczone dla domu lub mieszkania, które wciąż znajduje się w fazie budowy. Oczywiście najlepszym rozwiązaniem będzie zakup tej polisy na początku budowy! Ubezpieczenie tego typu umożliwia natychmiastowe zabezpieczenie nabytej nieruchomości, a także ochronę mieszkania lub domu przez cały okres budowy.

Oczywiście towarzystwo ubezpieczeń Generali zapewnia także szeroką gamę polis chroniących życie oraz zdrowie. W tym przypadku ubezpieczenia są sprzedawane przez spółkę Generali Życie. Włoska firma oferuje zarówno polisy indywidualne, jak i ubezpieczenia rodzinne. Taka sama zasada jest zresztą stosowana w przypadku standardowych ubezpieczeń turystycznych oraz turystycznego NNW. To wszystko sprawia, że oferta włoskiego asekuratora wygląda bardzo atrakcyjnie, a jego ubezpieczenia cieszą się dużą renomą.

Generali – kontakt, infolinia i email

Towarzystwo ubezpieczeniowe Generali stawia przede wszystkim na kontakt telefoniczny. Jeżeli zatem ktoś chce kupić ubezpieczenie, powinien wypełnić formularz kontaktowy – https://polisoteka.pl/kontakt. Następnie wystarczy czekać na telefon ze strony pracownika, który przedstawi dostępną ofertę ubezpieczeń oraz najważniejsze informacje dotyczące wybranych świadczeń. Zazwyczaj takie oczekiwanie trwa raptem kilkanaście minut.

Oczywiście włoski koncern prowadzi także działalność stacjonarną. Toteż klienci mogą spotkać się z agentem lub odwiedzić wybraną placówkę w celu zakupu ubezpieczenia. Wszystkie informacje są dostępne na stronie – https://www.generali.pl/kontakt/mapa-oddzialow.html.

Zgłoszenie i likwidacja szkody Generali – jakie są procedury?

Na stronie internetowej asekuratora można znaleźć Strefę Klienta. Jest to platforma przeznaczona dla osób posiadających dowolne ubezpieczenie Generali. Dzięki niej mogą oni szybciej skontaktować się z przedstawicielem firmy oraz wypełnić niezbędną dokumentację w ciągu kilku minut. Poprzez Strefę Klienta można także zgłosić szkodę z tytułu zawartego ubezpieczenia (polisy na życie, turystycznej, komunikacyjnej lub mieszkaniowej) – https://www.generali.pl/strefa-klienta/zgloszenie-szkody.html.

Wypełnienie formularza online to najszybsze i bardzo praktyczne rozwiązanie. Jednakże zgłoszenie szkody Generali może nastąpić również poprzez kontakt z infolinią lub wysłanie wiadomości e-mail (adres: szkody@generali.pl). Dzięki temu można także uzyskać informacje na temat przebiegu procedury.

Istotną informacją dla klientów jest to, że ubezpieczyciel umożliwia monitorowanie zgłoszonej sprawy. Wystarczy tylko wpisać numer zgłoszenia we wskazanym polu, aby przekonać się, jak przebiega likwidacja szkody Generali – https://www.generali.pl/strefa-klienta/status-sprawy.html.

Wypowiedzenie OC Generali

Wspomniana Strefa Klienta umożliwia także wygodne wypowiedzenie ubezpieczenia OC Generali. Formularze są dostępne na stronie ubezpieczyciela. Aby wypowiedzieć ubezpieczenie OC, wystarczy tylko pobrać i wypełnić niezbędną dokumentację. Następnie można ją wysłać drogą elektroniczną – https://www.generali.pl/strefa-klienta/ubezpieczenia-indywidualne/przeslij-umowe-wypowiedzenia-oc.html.

Sprawdź nasze Ubezpieczenia