Wyspy Kanaryjskie a COVID-19
COVID

Wakacje na Wyspach Kanaryjskich a koronawirus. Zasady wjazdu i obostrzenia

Kiedy ktoś mówi o Wyspach Kanaryjskich, wakacje są pierwszym pojawiającym się skojarzeniem. Co jasne, jest to w pełni zasadne. Koniec końców popularne „Kanary” są jednym z najchętniej wybieranych miejsc na turystycznej mapie Europy. Przed spakowaniem walizek warto jednak pamiętać o ważnej kwestii. Są nią ewentualne obostrzenia oraz zasady wjazdowe obowiązujące w czasie pandemii koronawirusa. Czy na Wyspach Kanaryjskich wciąż panują specjalne zasady? O czym muszą wiedzieć turyści?

Wyspy Kanaryjskie – zasady wjazdu na wakacje 2022

Wyspy Kanaryjskie formalnie należą do Hiszpanii, czyli kraju bardzo mocno dotkniętego pandemią COVID-19. Z tego względu w Hiszpanii dosyć długo obowiązywały rygorystyczne zasady bezpieczeństwa. Na szczęście od 2 czerwca 2022 roku większość restrykcji została uchylona. Te zmiany obejmowały również zasady wjazdu na Wyspy Kanaryjskie. Dzięki temu turyści nie muszą już okazywać certyfikatów szczepień ani negatywnych wyników testów.

Czy przed wjazdem na Wyspy Kanaryjskie trzeba zrobić test na COVID-19?

Zniesienie obowiązku wykonywania testów przed przylotem na Wyspy Kanaryjskie obejmuje wszystkich turystów. Tym samym amatorzy podróżowania mogą swobodnie planować wyjazd bez konieczności wykonania wcześniejszego testu.

Jakie obostrzenia obowiązują na Wyspach Kanaryjskich?

Wspomniana już decyzja z 2 czerwca była dość istotna, ponieważ w Hiszpanii długo obowiązywały różne obostrzenia. Najbardziej uciążliwym wymogiem był ten dotyczący zakrywania ust oraz nosa we wszystkich miejscach publicznych. Jednak teraz noszenie maseczek jest obowiązkowe tylko w: aptekach, szpitalach, placówkach medycznych i komunikacji publicznej. We wszystkich innych miejscach maseczki są już tylko rekomendowane. Ponadto zniesienie obostrzeń sprawiło, że praktycznie wszystkie atrakcje turystyczne znów są dostępne.

Koronawirus na Wyspach Kanaryjskich – sytuacja w kraju

Nikogo zapewne nie zdziwi fakt, że na Wyspach Kanaryjskich notowano spore liczby zakażeń. Jednak ogromny ruch turystyczny musiał skutkować taką sytuacją. Do dzisiaj notuje się tam nowe zakażenia, ale sytuacja jest obecnie znacznie lepsza niż na początku pandemii. Tym samym można już uznać Wyspy Kanaryjskie za dość bezpieczne miejsce do spędzenia wypoczynku. Jednakże wciąż warto pamiętać o stosowaniu się do zasad bezpieczeństwa, aby ograniczyć ryzyko potencjalnej infekcji.

Wakacje na Wyspach Kanaryjskich – jakie dokumenty i zaświadczenia są potrzebne?

Opisane zniesienie restrykcji objęło nawet obowiązek wypełniania formularza sanitarnego. Dlatego aktualnie turyści potrzebują tylko ważnego dowodu osobistego albo paszportu. Jeden z tych dokumentów wystarczy do legalnego wjazdu na Wyspy Kanaryjskie.

Przed wyjazdem na Wyspy Kanaryjskie warto kupić ubezpieczenie turystyczne.