Seszele a COVID-19
COVID

Wakacje na Seszelach a koronawirus. Zasady wjazdu i obostrzenia

Malownicze Seszele potrafią zapierać dech w piersiach wszystkich miłośników podróżowania. To wyspiarskie państwo znajduje się ponad 1500 kilometrów od wschodnich wybrzeży Afryki. Seszele są więc mocno odizolowane od świata, co miało niebagatelne znaczenie w czasie pandemii. Od pewnego czasu władze Seszeli zdecydowały się na ponowne otwarcie granic dla turystów. Jednakże na wyspach tych wciąż panują pewne ograniczenia związane z sytuacją epidemiologiczną. Co więc warto wiedzieć o tym kraju? Jak wygląda aktualna sytuacja dotycząca turystyki na Seszelach?

Seszele – zasady wjazdu na wakacje 2022

Choć granice Seszeli są otwarte dla wszystkich turystów, przy wjeździe do kraju obowiązują pewne regulacje. Zaszczepieni turyści i ozdrowieńcy muszą okazać strażnikom posiadany certyfikat COVID-19. Dzięki temu zostaną zwolnieni z obowiązku wykonywania testu.

Czy przed wjazdem na Seszele trzeba zrobić test na COVID-19?

Tym samym można łatwo odgadnąć, że niezaszczepieni turyści wciąż podlegają obowiązkowi testu przed przylotem na Seszele. Władze kraju akceptują zarówno droższe testy PCR, jak i tańsze testy antygenowe. Test PCR należy wykonać maksymalnie 72 godziny przed wylotem na Seszele. W przypadku testu antygenowego takie okienko wynosi już tylko 24 godziny. Co ważne, wynik testu musi być dostępny w języku angielskim.

Jakie obostrzenia obowiązują na Seszelach?

Od momentu odnotowania spadku zakażeń władze Seszeli rozluźniły obowiązujące restrykcje. W efekcie ponownie zostały otwarte: bary, restauracje, kluby oraz inne podobne placówki. Jednakże mimo to w kraju wciąż obowiązuje wymóg zakrywania ust i nosa w pomieszczeniach. Ponadto władze nakazują zachowanie dystansu społecznego. Być może nie są to bardzo obszerne restrykcje, ale należy liczyć się z ich obecnością.

Koronawirus na Seszelach – sytuacja w kraju

Przez większość 2021 roku Seszele odnotowywały cykliczne wzrosty oraz spadki zakażeń. Obecnie miejscowa sytuacja epidemiologiczna wydaje się nieco lepsza, co skłoniło władze do zniesienia części obowiązujących ograniczeń.

Wakacje na Seszelach – jakie dokumenty i zaświadczenia są potrzebne?

Dokumentem uprawniającym do przekroczenia granicy Seszeli jest ważny paszport. Oprócz niego turyści muszą mieć przy sobie określone dokumenty związane z pandemią koronawirusa. Są to przede wszystkim:

  • certyfikat COVID-19 w przypadku zaszczepionych turystów i ozdrowieńców;
  • negatywny wynik testu PCR lub antygenowego w języku angielskim (niezaszczepieni);
  • wypełniony obowiązkowy formularz lokalizacyjny;
  • potwierdzenie rezerwacji w jednym z certyfikowanych hoteli;
  • dowód posiadania ważnej polisy turystycznej obejmującej zachowanie na COVID-19.

Przed wyjazdem na Seszele warto kupić ubezpieczenie turystyczne.