Madera a COVID-19
COVID

Wakacje na Maderze a koronawirus. Zasady wjazdu i obostrzenia

przez niemal cały rok przyciąga turystów z całego świata. Co ważne, władze Madery mają stosunkowo dużą autonomię. Dzięki temu nawet zasady wjazdu na wyspę są inne niż w przypadku kontynentalnej część Portugalii. O czym więc powinni pamiętać podróżni? Jakie zasady epidemiologiczne obowiązują na Maderze?

Madera – zasady wjazdu na wakacje 2022

Zasady wjazdu na kontynentalną część Portugalii wciąż zakładają okazywanie certyfikatów lub wykonywanie testów na COVID-19. Jednak na Maderze jest już zgoła inaczej. Władze Madery zniosły specjalne regulacje obowiązujące przy przekraczaniu granicy. Z tego względu obecnie na wyspę można wjechać bez dodatkowych wymagań.

Czy przed wjazdem na Maderę trzeba zrobić test na COVID-19?

Aktualnie na Maderze zawieszono wymóg dotyczący okazywania negatywnego wyniku testu na COVID-19. Toteż wszyscy turyści (zaszczepieni i niezaszczepieni) mogą przyjechać na wyspę bez wcześniejszego testu.

Jakie obostrzenia obowiązują na Maderze?

Uchylenie restrykcji wjazdowych nie było jedyną zmianą wprowadzoną przez władze Madery. Oprócz tego rządzący postanowili znieść większość restrykcji obowiązujących w kraju. Na wyspie wciąż obowiązkowe jest zakrywanie ust i nosa w placówkach medycznych, na lotniskach oraz innych zatłoczonych miejscach publicznych.

Koronawirus na Maderze – sytuacja w kraju

Na Maderze ze względu na wyjątkowo dużą liczbę turystów odnotowywano także skoki zakażeń. Jednak obecnie sytuacja epidemiologiczna na wyspie wygląda dość stabilnie. Warto także pamiętać, że opieka zdrowotna w Portugalii stoi na dobrym poziomie. Jednak turyści jeszcze przed swoim wylotem powinni zakupić ubezpieczenie dla podróżnych. Taka polisa zapewni im refundację ewentualnych kosztów leczenia na Maderze.

Wakacje na Maderze – jakie dokumenty i zaświadczenia są potrzebne?

Ze względu na to, że Madera formalnie należy do Portugalii – granicę można przekraczać dzięki dowodowi osobistemu lub paszportowi. Obecnie nie istnieją żadne dodatkowe wymagania, które obowiązywałyby turystów przylatujących na tę malowniczą wyspę.

Przed wyjazdem na Maderę warto kupić ubezpieczenie turystyczne.