Madagaskar a COVID-19
COVID

Wakacje na Madagaskarze a koronawirus. Zasady wjazdu i obostrzenia

Madagaskar może kojarzyć się wielu osobom z kultową serią filmów animowanych. Trzeba jednak przyznać, że jest to niezwykle atrakcyjny kraj pod kątem turystycznym. Madagaskar ma bowiem swoją unikalną specyfiką i jako taki kraj stanowi wizytówkę prawdziwej egzotyki. Niemniej od czasu pandemii zmieniły się nieco zasady obowiązujące podczas podróży. Z tego względu turyści planujący urlop na Madagaskarze powinni uważnie zapoznać się z nowymi zasadami. Jakie reguły obowiązują w tym kraju?

Madagaskar – zasady wjazdu na wakacje 2022

Madagaskar to jedno z niewielu państw, w których turyści zaszczepieni i niezaszczepieni są traktowani identycznie. Tym samym niezależnie od statusu zaszczepienia – wszyscy podróżni podlegają pod te same regulacje i wymogi.

Czy przed wjazdem na Madagaskar trzeba zrobić test na COVID-19?

Podstawowym wymogiem stawianym przed osobami podróżującymi na Madagaskar jest konieczność okazania negatywnego wyniku testu PCR. Muszą to zrobić zarówno zaszczepieni, jak i niezaszczepieni turyści. Co więcej, test PCR musi zostać wykonany maksymalnie 3 dni przed wylotem na Madagaskar. Sam opis badania musi być dostępny w języku angielskim.

Opisany wyżej wymóg to jeszcze nie wszystko. Turyści już po przylocie na Madagaskar muszą bowiem poddać się kolejnemu testowi na własny koszt. Jego cena wynosi około 25 euro. Po wykonaniu testu turyści trafiają na kwarantannę aż do czasu uzyskania wyniku. Jeżeli wynik będzie negatywny, turyści zostaną zwolnieni z izolacji i będą mogli swobodnie podróżować. W razie pozytywnego wyniku kwarantanna ulega wydłużeniu do 14 dni.

Jakie obostrzenia obowiązują na Madagaskarze?

Na Madagaskarze obowiązuje wymóg zakrywania ust i nosa w przestrzeniach publicznych. Co więcej, niektóre atrakcje turystyczne mogą być niedostępne ze względu na panującą sytuację epidemiologiczną.

Koronawirus na Madagaskarze – sytuacja w kraju

Pomimo stosunkowo korzystnego położenia na mapie Madagaskar od początku 2021 roku boryka się z falami zakażeń. Do tej pory można było zaobserwować już kilka poważnych wzrostów. Z tego względu przed wyjazdem na Madagaskar turyści muszą zakupić kompleksowe ubezpieczenie dla podróżnych. Taka polisa zapewni im pomoc nie tylko w przypadku infekcji koronawirusem, ale także w razie innych chorób.

Wakacje na Madagaskarze – jakie dokumenty i zaświadczenia są potrzebne?

Do przekroczenia granicy Madagaskaru niezbędny jest paszport ważny przez co najmniej 6 miesięcy. Oprócz tego turyści muszą mieć przy sobie wspomniane wyżej negatywne wyniku testu PCR.

Dodatkowo wszyscy turyści przed przylotem na Madagaskar muszą wypełnić specjalny formularz. Zawiera on między innymi deklarację o udaniu się na kwarantannę do momentu otrzymania negatywnego wyniku testu. Wypełniony formularz jest niezbędny do przekroczenia granicy.

Przed wyjazdem na Madagaskar warto kupić ubezpieczenie turystyczne.