Dominikana a COVID-19
COVID

Wakacje na Dominikanie a koronawirus. Zasady wjazdu i obostrzenia

Dominikana przez niemal cały okres pandemii była prawdziwym rajem dla turystów. Wszystko ze względu na to, że miejscowy rząd nie zdecydował się na wprowadzenie poważniejszych restrykcji epidemiologicznych. Dzięki temu turyści mogli przylatywać do tego kraju bez konieczności okazywania dowodu zaszczepienia lub wyniku testu COVID-19. Zatem czy takie regulacje zostały utrzymane w mocy? Jak obecnie wygląda sytuacja epidemiologiczna na Dominikanie?

Dominikana – zasady wjazdu na wakacje 2022

Globalna sytuacja związana z pandemią SARS-COV-2 staje się coraz lepsza. Najlepiej świadczy o tym fakt, że rządy licznych krajów decydują się na zniesienie dotychczasowych restrykcji. Nikogo więc nie powinien zdziwić fakt, iż obecnie na Dominikanie nie obowiązują żadne specjalne zasady wjazdowe.

Warto jednak podkreślić istotną rzecz. Choć nie jest to zbyt częsta praktyka, czasami turyści przylatujący na Dominikanę są poddawani tzw. szybkim testom COVID-19. Pozytywny wynik takiego testu oznacza konieczność udania się na kwarantannę.

Czy przed wjazdem na Dominikanę trzeba zrobić test na COVID-19?

Na Dominikanie nigdy nie wprowadzono powszechnego obowiązku wykonywania testów na COVID-19 przed przylotem. Dlatego turyści nie muszą się o to martwić.

Jakie obostrzenia obowiązują na Dominikanie?

Dominikana to kraj, dla którego turystyka jest kluczowym źródłem dochodu. Dlatego też wszelkie restrykcje wprowadzone w tym państwie miały dość ograniczony charakter. Na ten moment nawet te podstawowe ograniczenia zostały zniesione. Dzięki temu wypoczynek na Dominikanie będzie przebiegać bez żadnych utrudnień.

Koronawirus na Dominikanie – sytuacja w kraju

Decyzja o stałym otwarciu kraju dla turystów poskutkowała sporą liczbą zakażeń na Dominikanie. Fale zakażeń mają tutaj charakter cykliczny, a najgorsza sytuacja epidemiologiczna powstała na początku obecnego roku. Jednakże od tego czasu liczba zakażeń na Dominikanie pozostaje dość stabilna.

Wakacje na Dominikanie – jakie dokumenty i zaświadczenia są potrzebne?

Wjazd na terytorium Dominikany wymaga jedynie okazania ważnego paszportu. Dodatkowo każdy pełnoletni turysta musi zadbać o wypełnienie specjalnego formularza lokalizacyjnego. Formularz ten należy wypełnić drogą elektroniczną najpóźniej na 72 godziny przed przylotem na Dominikanę. Trzeba o tym pamiętać, ponieważ strażnicy graniczni dokładnie sprawdzają te dokumenty.

Przed wyjazdem na Dominikanę warto kupić ubezpieczenie turystyczne.