tanie ubezpieczenie zdrowotne
Ubezpieczenie zdrowotne

Tanie ubezpieczenie zdrowotne – stać Cię na prywatną opiekę medyczną!

Prywatna opieka medyczna umożliwia leczenie się w godnych warunkach. Gwarantuje szybki i łatwy dostęp do lekarzy specjalistów, umówienie wizyty lekarskiej na dogodną godzinę, w wielu przypadkach bez konieczności posiadania skierowania. Przystępnym rozwiązaniem jest ubezpieczenie zdrowotne, dzięki któremu prywatna opieka medyczna przeje być luksusową przyjemnością dla nielicznych. Towarzystwa ubezpieczeniowe oferują wiele pakietów medycznych. Dzięki temu każdy z nas znajdzie ofertę dostosowaną do swoich potrzeb i możliwości finansowych.

Cena pakietu medycznego zależy od jego zakresu. Im szerszy, tym wyższa cena ubezpieczenia zdrowotnego. Ale dobre ubezpieczenie zdrowotne dostaniemy już za mniej niż 50 zł miesięcznie. Istnieje też opcja ubezpieczenia całej rodziny w ramach jednej składki. Najdroższe pakiety medyczne są dedykowane seniorom oraz przyszłym mamom, które pragną zapewnić sobie poród w komfortowych warunkach.

Nie musisz przepłacać!

Standardowe ubezpieczenie zdrowotne zapewnia dostęp do:

 • lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej tj. internista, pediatra;
 • określonych lekarzy specjalistów tj. ginekolog, okulista, dermatolog;
 • kompleksowych badań diagnostycznych;
 • zabiegów ambulatoryjnych.

Na wizytę u specjalisty czeka się maksymalnie kilka dni. Zazwyczaj nie potrzeba skierowania. Umówimy ją telefonicznie lub przez Internet. Nie martwmy się o jakość świadczonych usług – niezależnie od ceny polisy jest na najwyższym poziomie. Standardowy pakiet medyczny jest dobrym rozwiązaniem szczególnie w sytuacji, kiedy lekarzy odwiedzamy sporadycznie. Nie ma wówczas konieczności inwestowania w droższe oferty.

Pakiety medyczne – zakres leczenia, a cena

Razem ze wzrostem ceny za ubezpieczenie zdrowotne otrzymamy dostęp do większej liczby lekarzy specjalistów i szerszy zakres usług. Oferty są rozmaite. Naprawdę jest w czym wybierać. W zależności od pakietu medycznego otrzymamy dla przykładu:

 • szczepienia ochronne;
 • wizyty domowe;
 • dostęp do stomatologa, fizjoterapeuty, seksuologa, czy dietetyka;
 • określone leczenie szpitalne.

I wiele innych. Co więcej, zyskamy również zniżki na usługi, które wykraczają poza zakupiony pakiet medyczny – na przykład na zabiegi medycyny estetycznej.

Czym kierować się przy wyborze ubezpieczenia zdrowotnego?

Przy wyborze ubezpieczenia zdrowotnego warto kierować się nie tyle ceną, ile naszymi faktycznymi potrzebami. Drogie ubezpieczenie zdrowotne nie zawsze jest nam potrzebne. I odwrotnie. Standardowe ubezpieczenie zdrowotne nie spełni swojej funkcji w sytuacji, kiedy regularnie potrzebujemy kompleksowej opieki medycznej. Niezależnie od oferty należy zapoznać się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia (OWU), które proponuje ubezpieczyciel. Pomoże to nam rzetelnie ocenić, czy ubezpieczenie zdrowotne nad którym się zastanawiamy sprosta naszym oczekiwaniom. W szczególności trzeba zwrócić uwagę na to:

 • Do jakich lekarzy specjalistów otrzymamy dostęp i do których z nich konieczne jest skierowanie?
 • Czy wizyty u lekarzy specjalistów są limitowane? Ile razy w ciągu roku mamy prawo udać się do nich w ramach ubezpieczenia zdrowotnego?
 • Ile placówek medycznych współpracuje z danym ubezpieczycielem? Chodzi przecież o to, żeby opieka medyczna odbywała się w miejscu naszego zamieszkania.
 • Czy istnieje okres karencji na niektóre wizyty u specjalistów lub badania? Jeżeli tak, to ile wynosi?
 • W jakich przypadkach ubezpieczenie zdrowotne nie zapewnia opieki medycznej (tzw. wyłączenia odpowiedzialności ubezpieczyciela)?

Odpowiedzi na te pytania ułatwią nam wybór najlepszej oferty.

Ubezpieczenie zdrowotne dla seniorów

Ubezpieczyciele dotąd niechętnie w gronie swoich klientów widzieli osoby po 65. roku życia. Koszty leczenia seniorów z racji ich wieku są wysokie. Ale w ostatnim czasie sytuacja na rynku ubezpieczeniowym się zmienia. Okazuje się bowiem, że jest zapotrzebowanie na prywatną opiekę medyczną dla seniorów. Młodzi ludzie inwestują w ubezpieczenia zdrowotne dla swoich rodziców, czy dziadków. I chociaż aktualnie ceny pakietów medycznych dla seniorów zaczynają się od 300 do 400 zł miesięcznie wiele wskazuje na to, że w naszym starzejącym się społeczeństwie staną się w niedługim czasie niższe. A rosnące zapotrzebowanie na tego typu ubezpieczenia zdrowotne zmusi towarzystwa ubezpieczeniowe do urozmaicenia proponowanych dla starszych ludzi ofert. Z uwagi na długie terminy oczekiwania na wizytę u specjalisty gro pacjentów ponosi wydatki na zdrowie i płaci za prywatne wizyty. W ostatecznym rozrachunku okazuje się, że koszty pojedynczych wizyt i badań przewyższają cenę składki za ubezpieczenie zdrowotne.

Oferta dla kobiet w ciąży

Wśród ofert nie brakuje oczywiście pakietów medycznych dla kobiet w ciąży. Najdroższe są pakiety porodowe. Swoim zakresem obejmują wyłącznie poród (przez 9 miesięcy obowiązuje okres karencji), a kosztują nawet 15 tysięcy złotych! Suma zawrotna, a co w zamian otrzyma przyszła mama? Przede wszystkim nieoceniony komfort – kompleksową opiekę medyczną, znieczulenie zewnątrzoponowe na życzenie, opiekę wybranego zespołu lekarzy, cesarskie cięcie (na własne życzenie), osobną salę, na którą trafi po narodzinach dziecka i na której ma prawo przebywać nawet kilka dni. Ale istnieją też pakiety medyczne na czas samej ciąży. Wówczas polisa pokrywa koszty związane z wizytami u ginekologa (bez limitu), badaniami diagnostycznymi (tj. USG, echo serca płodu, etc.), badaniami laboratoryjnymi. Ceny tego typu ofert zaczynają się już od 50 do 60 zł miesięcznie. To atrakcyjna opcja dla ciężarnych. Umożliwia unikanie kontaktu z chorymi podczas czekania na wizytę w państwowej placówce medycznej. Zapewnia więc poczucie bezpieczeństwa.