cena ubezpieczenie zdrowotne
Ubezpieczenie zdrowotne

Czy stać Cię na prywatne leczenie? Ubezpieczenia zdrowotne, nie tylko dla bogatych.

Prywatne pakiety medyczne postrzegane są przez większość jako towar luksusowy. Panuje ogólne przeświadczenie, że ubezpieczenia zdrowotne i pakiety medyczne są bardzo drogie. Czy naprawdę tak jest? Nasza analiza wykazała, że na rynku jest najwięcej ofert skierowanych dla osób średnio zamożnych. Miesięczna cena za przyzwoite ubezpieczenie zdrowotne wynosi tyle, ile koszt jednej konsultacji u prywatnego lekarza specjalisty.
Warto zatem przeanalizować, czy ubezpieczenie medyczne nie będzie rozsądniejszym rozwiązaniem.

Leczenie w NFZ mam darmowe – czy na pewno?

Każda pracująca osoba jest zobowiązana do zapłaty składki na ubezpieczenie zdrowotne i w zamian za zapłaconą składkę może liczyć na opiekę w publicznej służbie zdrowia oraz wypłatę świadczeń w przypadku zachorowania.

Jakie są realia publicznej służby zdrowia nie trzeba opowiadać. Wszyscy wiemy ile miesięcy trzeba czekać na wizytę u lekarza specjalisty. Ciekawa jest również kontynuacja leczenia. Warto przyjrzeć się jak działa i zastanowić, czy nie dajemy nabijać się w butelkę.Po długo wyczekiwanej wizycie u specjalisty okazuje się, że czeka nas kontynuacja leczenia lub zabieg. Oczekiwanie na kolejną wizytę trwa a o  terminie ewentualnym zabiegu możemy zapomnieć przez najbliższy rok, w niektórych przypadkach okres ten należy liczyć w latach.

Słysząc termin proponowanych przez panią z recepcji tracimy nadzieję, ale… jest nadzieja. Nasz lekarz prowadzący informuje nas o tym, że wprawdzie w ramach NFZ nie ma wolnego terminu, ale… No właśnie jest „ale”. Nasz lekarz prowadzący kilka razy w tygodniu przyjmuje w prywatnej przychodni i może nas przyjąć w ciągu tygodnia odpłatnie.

Zdesperowani troszcząc się o własne zdrowie przyjmujemy podsunięte przez lekarza rozwiązanie za jedyne słuszne i płacimy, za każdą konsultację 150-200 zł. W przypadku zabiegów zdecydowanie więcej.

Okazuje, się że ta darmowa opieka medyczna nie do końca  jest darmowa, dlatego warto wziąć pod uwagę ofertę ubezpieczeń zdrowotnych.

Ile kosztuje ubezpieczenie zdrowotne?

Najtańsze warianty ubezpieczenia medycznego kosztują tylko 41 zł miesięcznie w wariancie rodzinnym 143,50 zł/miesiąc. Wybierając pakiet medyczny musisz jednak pamiętać, że najtańszy wariant zapewni Ci jedynie podstawową opiekę medyczną oraz konsultację lekarzy kilku specjalizacji. Zazwyczaj schemat jest podobny i podstawowy pakiet zapewnia konsultację  lekarza rodzinnego, internisty, pediatry oraz dermatologa, okulisty i ginekologa, podstawowe zabiegi pielęgniarskie badania ambulatoryjne,

Jeżeli jednak zależy Ci na lepszym wariancie ubezpieczenia z większą liczbą specjalizacji (15 lekarzy) oraz badań – musisz przeznaczyć 99 zł za ubezpieczenie indywidualne 346,50 zł za wariant rodzinny.

Mając na uwadze fakt, że koszt jednorazowej odpłatnej porady lekarskiej kosztuje  średnio ok 150 zł – to wydatek ok. złotych miesięcznie nie wydaje się duży i okazuję się, że stać Cię na prywatne leczenie.

Ubezpieczenia zdrowotne z leczeniem szpitalnym

Możesz również zakupić ubezpieczenie zdrowotne zapewniające bardzo szeroki zakres świadczeń medycznych w tym leczenie w prywatnych szpitalach. Aby poznać cenę ubezpieczenia będziesz musiał wypełnić ankietę medyczną, a cena pakietu medycznego ustalana jest indywidualnie. Pamiętaj jednak, że zasady działania pakietów medycznych obwarowane są warunkami. Dla niektórych zabiegów, a w szczególności schorzeń wymagających operacji – operatorzy medyczni zastrzegają okres karencji. Oznacza to, że operacja będzie wykonana po np. 3 miesiącach od momentu zawarcia umowy.

Dlaczego warto kupić ubezpieczenie zdrowotne? Przeczytasz:Pakiety medyczne kontra publiczna opieka zdrowotna