Ubezpieczenie na snowboard na Słowację
Ubezpieczenie turystyczne

Ubezpieczenie na snowboard na Słowację

Zorganizowanie weekendowego zagranicznego wyjazdu w zimę może być nie lada wyzwaniem. Z tego względu snowboardziści i narciarze często wybierają wtedy kraje położone tuż przy polskiej granicy. Jeżeli ktoś planuje urlop w górach, oczywistą alternatywą staje się Słowacja. Miejscowe stoki położone w rejonie Tatr zapewniają dogodne warunki do jazdy na desce. Jednak położenie Słowacji nie powinno być argumentem za tym, aby traktować wspomniany wyjazd po macoszemu. Każdy snowboardzista powinien się do niego przygotować i kupić ubezpieczenie na snowboard. Dlaczego będzie to tak ważne? Jak wybrać dobre ubezpieczenie na snowboard na Słowację? Zapraszamy do lektury naszego artykułu.

Jakie ubezpieczenie wybrać na snowboard na Słowację?

Słowackich Tatr nie należy traktować jako przedłużenia naszego krajowego pasma gór. Słowacja jest bowiem innym krajem, w którym obowiązują zgoła odmienne zasady. Dotyczą one między innymi refundacji krajowego leczenia oraz ratownictwa górskiego. Obydwie te usługi są na Słowacji płatne.

Aby więc uchronić się przed takimi kosztami, należy mieć przy sobie ubezpieczenie turystyczne. Obecnie każda polisa tego typu powinna zapewnić zwrot opisanych wydatków. Ponadto dobre ubezpieczenie kosztów leczenia w podróży obejmuje również świadczenia dodatkowe, takie jak: transport medyczny do kraju, ubezpieczenie NNW, assistance.

Poza aspektem własnego zdrowia oraz bezpieczeństwa warto zwrócić uwagę na inne ważne sprawy. W wielu polisach można bowiem znaleźć dodatkowe ubezpieczenie bagażu. Dla snowboardzistów przydatnym rozszerzeniem tego zapisu będzie ochrona sprzętu sportowego. Dzięki temu zapisowi będzie można uzyskać odszkodowanie w razie kradzieży lub zniszczenia sprzętu. Ponadto warto spytać asekuratora o możliwość zakupu ochrony OC. Takie świadczenie pomoże w naprawieniu ewentualnych zniszczeń.

Które ubezpieczenie najlepsze na snowboard na Słowację?

Ubezpieczenie na snowboard można znaleźć w ofertach kilku różnych asekuratorów. Na pierwszy plan wysuwają się firmy, takie jak: TU Europa, Signal Iduna, Allianz oraz ERGO. Każdy z tych asekuratorów posiada w swojej ofercie ubezpieczenie turystyczne, które spełni powyższe kryteria.

Jeśli chodzi o dwa wyróżniające się świadczenia, będzie to ubezpieczenie Warta oraz polisa PZU Bezpieczny Powrót. Pierwsze z nich ma formę standardowej polisy turystycznej. Jednakże firma Warta znacząco zwiększyła limit sumy ubezpieczenia. Dzięki temu ich świadczenie może zapewnić najwyższe kwoty odszkodowań. Drugą propozycją jest ubezpieczenie PZU Bezpieczny Powrót. Polisa ta zapewnia ochronę w czasie uprawiania sportów górskich przez 365 dni od zakupu. Taka propozycja na pewno zainteresuje największych miłośników gór.

Ile kosztuje ubezpieczenie na snowboard na Słowację?

Ceny standardowych ubezpieczeń turystycznych na Słowację nie przekraczają kwoty kilku złotych dziennie. Tym samym finalna wysokość składki będzie uzależniona od długości trwania wyjazdu. Przy weekendowej podróży nie będzie to więcej niż 10-15 złotych. Z kolei za tygodniową ochronę trzeba będzie zapłacić około 40 złotych.

W przypadku dwóch wyróżnionych polis sytuacja wygląda nieco inaczej. Ubezpieczenie Warta kosztuje (w zależności od wybranego wariantu) około 5-15 złotych za dzień ochrony. Natomiast ceny polisy PZU zaczynają się od 220 złotych. To w przeliczeniu na dzień daje kwotę poniżej 1 złotówki. Należy jednak pamiętać, że taka polisa zapewnia ochronę tylko podczas pobytu w górach. Dlatego opłacalność zakupu zależy w tym przypadku od harmonogramu górskich wyjazdów.

Gdzie kupić ubezpieczenie na snowboard na Słowację?

Zakupu ubezpieczeń turystycznych można dokonać na dwa sposoby – stacjonarnie lub online. Pod względem wygody i opłacalności dużo lepiej wypada drugie z wymienionych rozwiązań. Zakup polisy przez internet wraz z wypełnieniem niezbędnych formalności trwa maksymalnie kilkanaście minut. Wszystkie dokumenty zostają wówczas przekazane drogą elektroniczną. Toteż procedura zakupu w ogóle nie wymaga wychodzenia z domu.

Dodatkowo przy zakupie polisy online każdy może skorzystać z serwisu Polisoteka.pl. Informacje zawarte na naszej stronie pomogą w znalezieniu odpowiedniej polisy.

Podsumowanie

Weekendowy wyjazd snowboardowy na Słowację może wydawać się zwykłą niepozorną podróżą. Jednak nawet przy tak bliskich wyjazdach warto zadbać o uzyskanie ochrony. W przeciwnym razie pechowy uraz odniesiony podczas jazdy na desce może stać się ogromnym problemem. Aby go uniknąć, kup ubezpieczenie turystyczne gwarantujące refundację kosztów leczenia. Z taką polisą można uzyskać pomoc przy wielu niespodziewanych sytuacjach. Warto jednak zadbać o to, żeby wybrane ubezpieczenie miało kompleksowy charakter. Pomoże w tym serwis Polisoteka.pl, który zapewnia dostęp do przydatnych informacji na temat aktualnej oferty opisywanych świadczeń.