Ubezpieczenie na narty do Niemiec
Ubezpieczenie turystyczne

Ubezpieczenie na narty do Niemiec

Gdy ktoś prosi narciarzy o wskazanie najlepszych kierunków na zimowy wyjazd, rzadko kiedy w odpowiedzi pojawiają się Niemcy. Trzeba więc przyznać, że tylko nieliczni narciarze upodobali sobie szusowanie u naszych zachodnich sąsiadów. Nie oznacza to jednak, iż niemieckie stoki nie są godne polecenia. Wręcz przeciwnie! W sezonie zimowym Alpy Bawarskie stają się bardzo atrakcyjnym celem dla wielbicieli narciarstwa i snowboardingu. Miejscowe stoki mogą być ciekawym rozwiązaniem dla osób, które szukają nowych miejsc na narciarskiej mapie Europy. Jeżeli już ktoś zdecyduje się na spędzenie narciarskiego urlopu w Niemczech, powinien zadbać o zakup ubezpieczenia. Jak wybrać taką polisę i ile kosztuje dobre ubezpieczenie na narty do Niemiec? Zapraszamy do zapoznania się z naszym artykułem.

Jakie ubezpieczenie wybrać na narty do Niemiec?

Przy zagranicznych wyjazdach narciarze powinni zabezpieczyć się przed kilkoma poważnymi zagrożeniami. Tutaj szczególnie ważna będzie ochrona przed nagłym wypadkiem na stoku. Może do niego dojść na skutek: upadku, kolizji z innym narciarzem lub uderzenia w obiekt zewnętrzny. We wszystkich opisanych sytuacjach obrażenia narciarza mogą być naprawdę poważne. Dlatego ubezpieczenie turystyczne musi obejmować dwa absolutnie kluczowe zapisy.

Pierwszym z nich jest refundacja kosztów leczenia zagranicznego, która uzupełnia zakres karty EKUZ. Natomiast drugim jest gwarancja pokrycia kosztów akcji ratunkowej w terenie górskim. Warto bowiem pamiętać, że takie ratownictwo nie jest finansowane z tytułu karty EKUZ. Toteż obydwa przytoczone zapisy będą bardzo istotne dla wszystkich narciarzy.

Ubezpieczenie kosztów leczenia w podróży to nie wszystko. Poza nim dobra polisa narciarska może składać się z innych przydatnych zapisów. Tutaj warto wspomnieć choćby o ochronie OC,która pomoże w pokryciu kosztów spowodowanych szkód. Przydatne będzie także ubezpieczenie bagażu i przewożonego sprzętu sportowego, które zapewni odszkodowanie za zniszczone lub skradzione wyposażenie. Jeżeli natomiast turysta chciałby zapewnić sobie wyższe wsparcie finansowe, może zastanowić się nad dodatkowym NNW.

Które ubezpieczenie najlepsze na narty do Niemiec?

Odpowiedź na to pytanie zależy w dużej mierze od oczekiwań narciarza. Niektóre firmy mają w swojej ofercie ubezpieczenie turystyczne, które domyślnie obejmuje również narciarstwo i inne sporty zimowe. Tutaj można przytoczyć choćby polisy dostępne w asortymencie firm Generali oraz Signal Iduna. Zapewniają one refundację kosztów leczenia i ratownictwa, a ponadto są dostępne w przystępnej cenie.

Bardziej wymagającym osobom można z kolei polecić ubezpieczenie turystyczne Warta. Jest ono reklamowane jako najbardziej rozbudowana polisa na rynku. W przypadku tego świadczenia nie ma więc obaw o to, że odszkodowanie nie pokryje wszystkich kosztów. Z drugiej strony ubezpieczenie Warta jest przez to nieco droższe.

Trzeba jednak przyznać, że kupowanie okresowych ubezpieczeń może być uciążliwe dla osób, które regularnie podróżują w góry. Takie osoby powinny więc zainteresować się całorocznym ubezpieczeniem PZU Bezpieczny Powrót. Jest to polisa obejmująca wszystkie najważniejsze świadczenia dla narciarzy (m.in. zwrot kosztów leczenia, ratownictwa, transportu do kraju). Oprócz tego jej zakres obejmuje dosłownie wszystkie sporty górskie. Trudno zatem o lepszą alternatywę dla osób, które poza jazdą na nartach uprawiają również trekking lub wspinaczkę.

Ile kosztuje ubezpieczenie na narty do Niemiec?

Cena standardowego ubezpieczenia na narty do Niemiec wyniesie kilka złotych za każdy dzień ochrony. Z tego względu finalna cena polisy zależy w głównej mierze od okresu trwania ochrony. Ponadto trzeba pamiętać, że wysokość składki może być wyższa w przypadku tych najbardziej rozbudowanych polis. Tutaj stawka będzie już wynosić około 10-15 złotych za dzień ochrony.

Opisany przelicznik jest zdecydowanie najkorzystniejszy w przypadku polisy całorocznej od firmy PZU. Ubezpieczenie PZU Bezpieczny Powrót kosztuje od 220 do około 500 złotych. Jednak taka ochrona trwa przez 365 dni w roku. Tym samym przy częstych wyjazdach wspomniany przelicznik będzie przemawiać na korzyść tej polisy.

Gdzie kupić ubezpieczenie na narty do Niemiec?

Aktualnie najlepszym sposobem na zakup polisy narciarskiej jest zamówienie jej online. Dzięki serwisowi Polisoteka.pl można szybko kupić ubezpieczenie, a także zapoznać się z dostępnymi ofertami. Jest więc to najwygodniejszy sposób na uzyskanie niezbędnej ochrony podczas wyjazdu narciarskiego.

Podsumowanie

Spędzenie urlopu w Alpach Bawarskich może być ciekawą alternatywą dla narciarzy. Jeśli jednak planujesz taki wyjazd, koniecznie kup ubezpieczenie turystyczne. Taka polisa zapewni bowiem pomoc w razie różnych nieprzewidzianych wypadków na stoku. Przy jednorazowym wyjeździe na narty można zdecydować się na dowolną polisę turystyczną, która obejmuje sporty zimowe. Z kolei przy regularnych wyjazdach znacznie lepszym rozwiązaniem będzie całoroczne ubezpieczenie PZU Bezpieczny Powrót.