Ubezpieczenie na narty do Czech
Ubezpieczenie turystyczne

Ubezpieczenie na narty do Czech

Tatrzańskie i alpejskie kurorty cieszą się zdecydowanie największą popularnością wśród amatorów narciarstwa. Jednak nie wszyscy narciarze przepadają za tłokami na stokach. Dlatego niektórzy decydują się na wybór mniej popularnych kurortów. Takie miejsca można znaleźć choćby u naszych czeskich sąsiadów. Narciarze mogą wybrać np. przygraniczny Harrachov lub inne pobliskie miejscowości. Warto jednak pamiętać, że nawet przy tak nieodległych wyjazdach narciarskich warto dbać o swoje bezpieczeństwo. Pod tym względem szczególne znaczenie ma ubezpieczenie na narty do Czech. Jak wybrać takie świadczenie i o czym należy pamiętać? Zapraszamy do lektury.

Jakie ubezpieczenie wybrać na narty do Czech?

Lokalizacja czeskich kurortów sprawia, że w nagłych sytuacjach turyści mogą szybko wrócić do kraju. Dzięki temu ewentualny transport medyczny również nie powinien być zbyt drogi. Mimo to warto zabezpieczyć się na taką ewentualność. Na szczęście niemal każda dobre ubezpieczenie turystyczne gwarantuje refundację wspomnianego transportu. Oprócz tego warto upewnić się, że ubezpieczenie na narty zapewni zwrot kosztów udzielenia pomocy lekarskiej. Co prawda, część takich wydatków pokryje karta EKUZ, ale prywatna polisa będzie jej doskonałym uzupełnieniem.

O czym jeszcze warto wiedzieć? Na pewno ubezpieczenie kosztów leczenia w podróży musi iść w parze z gwarancją refundacji akcji ratunkowej. Niestety, nagły wypadek na stoku może wymagać interwencji ratowników górskich. Co gorsza, koszty zorganizowania takiej akcji spadną wówczas na barki turysty. Dlatego dobre ubezpieczenie na narty musi chronić przed taką sytuacją.

Jeżeli chodzi o inne przydatne zapisy, warto wspomnieć o: ubezpieczeniu sprzętu narciarskiego, ochronie OC lub NNW.

Które ubezpieczenie najlepsze na narty do Czech?

Wiele osób może zapomnieć o zakupie ubezpieczenia i argumentować to tym, że Czechy znajdują się przecież blisko Polski. Jednak takie podejście może stać się przyczyną wielu problemów. Z tego względu bezpieczniejszym wyjściem będzie zakup ubezpieczenia na narty. Tym bardziej, że wybór jest w tym przypadku bardzo duży.

Najczęściej wybieraną alternatywą jest krótkoterminowe ubezpieczenie na narty. Tutaj zasady są proste. Okres ochrony rozpoczyna się pierwszego dnia wyjazdu i kończy już po powrocie do kraju. Co więcej, krótkoterminowe ubezpieczenie turystyczne do Czech będzie naprawdę tanie. Cena tej polisy na okres jednego tygodnia nie powinna przekroczyć kwoty 50 złotych. Wspomnianą polisę można kupić między innymi u asekuratorów, takich jak: Warta czy Signal Iduna.

W tym miejscu należy jednak wspomnieć o jeszcze jednej polisie. Co prawda, nie będzie ona dobrą alternatywą dla osób, które tylko raz jadą do Czech na narty. Całoroczna polisa PZU Bezpieczny Powrót jest bowiem kierowana jedynie do największych miłośników sportów górskich. Co jasne, narciarstwo także należy do grona takich dyscyplin. Ubezpieczenie PZU Bezpieczny Powrót chroni w czasie: trekkingu, wspinaczki lub uprawiania innych sportów w terenie górskim. Wysoka cena tej polisy sprawia jednak, iż jej zakup będzie opłacalny tylko w przypadku częstych wyjazdów.

Ile kosztuje ubezpieczenie na narty do Czech?

Wspomniane już krótkoterminowe ubezpieczenie turystyczne nie powinno kosztować więcej niż 50 złotych tygodniowo. Jedynym wyjątkiem będą polisy o najbardziej rozbudowanym zakresie. W ich przypadku cena może już wynieść nawet kilkadziesiąt złotych za tydzień ochrony. Przykładem takiego świadczenia jest rozbudowane ubezpieczenie turystyczne AXA. Warto jednak pamiętać, że w tym przypadku większy wydatek będzie rekompensowany przez szerszą ochronę.

Jeśli chodzi o ceny całorocznego ubezpieczenia PZU Bezpieczny Powrót, nabywcy mają do wyboru dwa warianty ochrony. Ceny pierwszego rozpoczynają się od kwoty 220 złotych, a ceny drugiego od kwoty 453 złotych. Niektórzy na pewno uznają, że jest to bardzo duży wydatek. Niemniej w przeliczeniu na jeden dzień ochrony nie są to wysokie kwoty. Trzeba jednak przyznać, że zakup tej polisy będzie opłacalny dla osób, które regularnie uprawiają sporty górskie.

Gdzie kupić ubezpieczenie na narty do Czech?

Nie wszyscy wiedzą o tym, że obecnie najlepszym rozwiązaniem jest kupowanie ubezpieczeń turystycznych przez internet. Wybór tej formy zakupu zapewnia kilka korzyści. Przede wszystkim jest to bardzo duża oszczędność czasu i pieniędzy. Oprócz tego narciarz może wtedy łatwo zapoznać się z wieloma dostępnymi ofertami. To zaś pozwoli mu na bardziej świadome dokonanie wyboru.

Pod tym względem możemy polecić nasz serwis. Polisoteka.pl zapewnia możliwość zapoznania się z ofertami największych ubezpieczycieli na polskim rynku. Dzięki temu ostateczna decyzja o zakupie staje się dużo łatwiejsza.

Podsumowanie

Wyjazd narciarski do Czech może mieć wiele atutów. Narciarze muszą jednak pamiętać, że samo położenie tego kraju nie powinno zmniejszać ich czujności. Jeśli na stoku dojdzie do wypadku, mogą oni zostać obciążeni dodatkowymi kosztami. Jak więc możesz tego uniknąć? Po prostu kup ubezpieczenie turystyczne na wyjazd narciarski do Czech. Taka polisa zagwarantuje refundację świadczeń związanych z udzieleniem pomocy lekarskiej lub podjęcia akcji ratunkowej. Poza tym narciarze będą mogli liczyć na dodatkowe korzyści (np. ochronę przewożonego sprzętu). Wybór sprowadza się więc do jednorazowego (np. polisy Warta, Signal Iduna) lub całorocznego świadczenia (PZU Bezpieczny Powrót).