Ubezpieczenie na narty do Austrii

Austria stanowi wyjątkowo atrakcyjny kraj dla polskich narciarzy. Wynika to z kilku powodów. Po pierwsze, położenie Austrii sprawia, że można do niej dojechać samochodem dosłownie w kilka godzin. Po drugie, na miejscu można odnaleźć mnóstwo stoków narciarskich o różnym poziomie trudności. Wreszcie, lokalna infrastruktura turystyczna stoi na bardzo wysokim poziomie. Wszystko to więc zachęca do spędzenia zimowego urlopu w ojczyźnie Mozarta. Aby jednak taki urlop nie przyniósł niespodziewanych kłopotów, warto z wyprzedzeniem się przed nimi zabezpieczyć. Pomoże w tym specjalne ubezpieczenie na narty do Austrii. Jak wybrać taką polisę i o czym należy wiedzieć? Zapraszamy do zapoznania się z naszym tekstem.

Jakie ubezpieczenie wybrać na narty do Austrii?

Jazda na nartach po pięknych alpejskich lodowcach jest źródłem wspaniałych doznań. W takich okolicznościach praktycznie nikt nie myśli o wypadkach i urazach. Niestety, jest to duży błąd. Jeśli bowiem taki wypadek przytrafi się na stoku, poszkodowany turysta może być zmuszony do wezwania ratowników. Co gorsza, austriackie ratownictwo górskie ma w pełni odpłatny charakter. Jeżeli więc ratownicy pomogą poszkodowanemu turyście, taka akcja będzie wymagać uiszczenia stosownych opłat. Jedynym sposobem na uchronienie się przed takim wydatkiem będzie zakup polisy narciarskiej.

Gwarancja refundacji ratownictwa górskiego ma szczególnie znaczenie w przypadku polis dla narciarzy. Ponadto takie ubezpieczenia powinny także zapewnić refundację tych kosztów leczenia, które nie zostaną pokryte z tytułu karty EKUZ. Przydatnym dodatkiem będą również inne zapisy, takie jak:

  • ubezpieczenie sprzętu sportowego oraz przewożonego bagażu;
  • ochrona OC przed szkodami wyrządzonymi na czyimś mieniu lub zdrowiu;
  • assistance;
  • dodatkowe odszkodowanie z tytułu NNW.

Które ubezpieczenie najlepsze na narty do Austrii?

Obecnie sporo ubezpieczeń turystycznych nawet w podstawowym zakresie obejmuje rekreacyjne uprawianie sportu. Dlatego narciarze mogą śmiało wybrać jedno z takich ubezpieczeń. Wybór jest pod tym względem naprawdę szeroki, gdyż takie polisy widnieją w ofertach wielu firm.

Zakup zwykłej polisy turystycznej nie musi być jednak dobrą alternatywą dla wszystkich. Załóżmy bowiem, że najbardziej zapaleni narciarze wyjeżdżają w ciągu sezonu na 3-4 turnusy. To siłą rzeczy wymaga zakupu przynajmniej kilku ubezpieczeń okresowych. Dlatego takim osobom warto polecić górską polisę całoroczną, czyli ubezpieczenie PZU Bezpieczny Powrót. Jego zakres ochrony obejmuje nie tylko narciarstwo, ale również inne sporty górskie (np. wspinaczkę lub trekking). Z tego względu zakup polisy PZU Bezpieczny Powrót może być świetnym rozwiązaniem dla fanów narciarstwa i górskich wędrówek.

Jeżeli jednak ktoś nie chce kupować polisy na cały rok, warto zwrócić uwagę na jeszcze jedno świadczenie. Ubezpieczenie turystyczne Warta jest wyjątkowe ze względu na zakres oferowanej ochrony. W najbardziej rozbudowanej wersji ta polisa gwarantuje odszkodowanie o maksymalnej wysokości aż 40 milionów złotych. Jest więc to polisa, która zapewni pomoc w każdej sytuacji i można ją polecić osobom stawiającym na pełne bezpieczeństwo.

Zapewnij sobie spokojny urlop
Nawet 50% taniej za pełen pakiet ochrony

Ile kosztuje ubezpieczenie na narty do Austrii?

Opisywane ubezpieczenie kosztów leczenia w podróży Warta jest jedną z najtańszych na rynku. W jego przypadku trzeba zapłacić tylko kilkanaście złotych za jeden dzień ochrony.

Należy jednak pamiętać, że ubezpieczenie turystyczne Warta gwarantuje znacznie szerszy zakres ochrony, a także wyższe odszkodowanie. Dlatego narciarz powinien sam określić, co jest dla niego najważniejsze. Niższa składka ma bowiem w założeniu rekompensować ograniczony zakres ochrony.

Aby uzyskać pełen obraz sytuacji, należy odpowiedzieć na jeszcze jedno pytanie. Ile kosztuje górskie ubezpieczenie turystyczne PZU Bezpieczny Powrót? Jest to świadczenie dostępne od 220 złotych, choć bardziej rozbudowany wariant będzie już kosztować ponad 400 złotych. Takie kwoty wydają się ogromne, ale trzeba pamiętać o tym, że jest to polisa ważna przez 365 dni. Jeśli więc turysta wyjeżdża w góry regularnie, wciąż będzie to dla niego bardziej opłacalne rozwiązanie.

Gdzie kupić ubezpieczenie na narty do Austrii?

Przez lata narciarze musieli kupować ubezpieczenia w stacjonarnych punktach sprzedaży albo u agentów. Jednak to ulega zmianie, ponieważ dzisiaj największą popularnością cieszy się kupowanie ubezpieczeń online. Jest to w końcu szybsza, wygodniejsza i tańsza alternatywa. Dzięki internetowi narciarz może wybrać upatrzoną polisę, opłacić składkę online, a następnie odebrać potwierdzenie. Wszystkie dokumenty będą wtedy dostępne w formie elektronicznej.

Serwis Polisoteka.pl zapewnia możliwość szybkiego i wygodnego zakupu ubezpieczeń na narty, a także porównywania wybranych ofert. Warto więc zapoznać się ze wszystkimi funkcjami naszej platformy.

Podsumowanie

Znalezienie dobrego ubezpieczenia dla narciarzy nie stanowi problemu. Wystarczy tylko znaleźć polisę turystyczną, która obejmuje także sporty zimowe. Poza tym najbardziej wymagające osoby mogą zdecydować się na polisę o wyjątkowo szerokim zakresie ochrony. Tutaj warto wspomnieć choćby o ubezpieczeniu Warta lub polisie PZU Bezpieczny Powrót. Takie świadczenia są kluczowe dla uzyskania gwarancji bezpieczeństwa w Austrii. Jeżeli więc nie chcesz narażać się na wysokie wydatki w razie nagłego urazu, koniecznie kup ubezpieczenie turystyczne.

Sprawdź nasze Ubezpieczenia

Warto Wiedzieć