Ubezpieczenie wynajmowanego mieszkania

Zastanawiasz się nad wykupieniem polisy na wynajmowane mieszkanie? Chcesz dowiedzieć się, czy warto skorzystać z tej formy ubezpieczenia? Świetnie trafiłeś. Mamy nadzieję, że uda nam się odpowiedzieć na wszystkie wątpliwości i przekonać czy warto mieć ubezpieczenie wynajmowanego mieszkania.

Aktualnie na rynku nieruchomości w Polsce możemy zaobserwować trend na zainteresowanie mieszkaniami na wynajem. Jak wynika z przeprowadzonych badań prawie co dwudziesta osoba dorosła wśród naszych rodaków mieszka w lokalu wynajmowanym po cenach rynkowych. Wynik pozwala określić, że jest to niemal dwukrotnie więcej niż podczas badań, które zostały wykonane osiem lat temu. Ubezpieczenie domu to jedna z najważniejszych inwestycji, jakie możesz poczynić, ponieważ chroni Twoją nieruchomość przed nieprzewidzianymi stratami. Obejmuje Cię w przypadku pożaru, kradzieży, klęsk żywiołowych lub innych niebezpieczeństw, które są powszechne w dzisiejszym świecie.

Właściciele mieszkań wynajmowanych od dłuższego czasu zastanawiają się nad tym, czy warto zdecydować się na ubezpieczenie tej nieruchomości i jakie polisa ta niesie za sobą korzyści. Z ubezpieczeniem wynajmowanego mieszkania sytuacja ma się podobnie, jak w przypadku innych form ochrony. Nierzadko właściciele nie zdają sobie sprawy z ilości zagrożeń, które mogą ich spotkać w trakcie umowy z najemcą. Nie wszystkie z nich muszą wynikać z tego, że nieruchomość ma swoich lokatorów. Nieszczęśliwe wypadki i sytuacje losowe mogą mieć również miejsce wtedy, gdy mieszkanie uszykowane pod wynajem pozostaje puste. W przypadku wykupu polisy dla nieruchomości, koszt raty nie należy do wygórowanych, a mimo to może obejmować sytuację, w których właściciel będzie narażony na stracenie nawet całości wartości danej nieruchomości.

Czy warto ubezpieczyć wynajmowane mieszkanie?

Ten artykuł ma na celu pomóc Ci zrozumieć, co należy wziąć pod uwagę przy zakupie ubezpieczenia wynajmowanego mieszkania. Co ważniejsze, w tym artykule dowiesz się, dlaczego warto zainwestować w ubezpieczenie majątkowe na wypadek katastrofy lub innych nieoczekiwanych okoliczności. Kiedy rozważasz ubezpieczenie mieszkania, może być trudno wiedzieć, od czego zacząć.

Na proces decyzyjny wpływa wiele czynników, a porównanie ofert nie zawsze jest łatwe. Kwestia polisy ubezpieczeniowej wynajmowanego mieszkania jest ważna zarówno dla mieszkańca, jak i właściciela nieruchomości. Dla właściciela ubezpieczenie to dodatkowa ochrona jego własności. Z kolei wynajmujący może spać spokojniej, kiedy wie, że nie będzie zobowiązany do poniesienia kosztów w kryzysowych sytuacjach.

Co obejmuje ubezpieczenie wynajmowanego mieszkania?

Zapewnij sobie spokojny urlop
Nawet 50% taniej za pełen pakiet ochrony

Aby dowiedzieć się, jaki rodzaj ubezpieczenia obejmuje wynajmowane mieszkanie, zapytaj o to swojego wynajmującego podczas procesu podpisywania umowy najmu. W ten sposób będziesz dokładnie wiedzieć, czego się spodziewać i nie martwić się o żadne niespodzianki po wprowadzeniu się!

Najlepiej, aby polisa obejmowała uszkodzenie mieszkania lub jego zniszczenie od jak największej liczby zdarzeń, takich jak: pożar, zalanie, ulewny deszcz, silny wiatr, uderzenie pioruna i wybuchu. Wszystkie zdarzenia losowe, które zostaną objęte w polisie, ubezpieczający może znaleźć w dokumencie OWU, czyli ogólnych warunkach ubezpieczenia.

Ile kosztuje ubezpieczenie wynajmowanego mieszkania?

Ostateczny koszt ubezpieczenia wynajmowanego mieszkania pozostaje uzależniony od tego, na którą z ofert się zdecydujemy. Niemniej jednak, warto podjąć decyzję o ochronie przed sytuacjami losowymi niż póżniej żałować, że nie podjęliśmy decyzji o zwiększeniu rocznej składki o kilkanaście złotych. Eksperci rekomendują, aby podstawową wersję ubezpieczenia wynajmowanego mieszkania rozszerzyć również o takie elementy, jak: dewastacja, akty wandalizmu i stłuczenia szklanych przedmiotów.

Gdzie kupić ubezpieczenie wynajmowanego mieszkania?

Ubezpieczenie nieruchomości nie muszą być drogie. Mają jednak kluczowe znaczenie dla ochrony domu i mienia. Cena ubezpieczenia często opiera się na czynnikach takich jak lokalizacja, materiały budowlane i wybrane standardy bezpieczeństwa. Zachęcamy do dokładnej analizy dostępnych opcji i skorzystania z rozwiązań, które najbardziej odpowiadają Twoim wymaganiom.

Ubezpieczenie nieruchomości to konieczność, jeśli chcesz chronić swój majątek i przyszłość swojej rodziny. Nierzadko obserwuje się wzrost cen polis ubezpieczeniowych nieruchomości w latach następujących po krachu na rynku mieszkaniowym w 2019 roku. Jeśli po przeczytaniu tego artykułu nadal nie masz pewności, jak działa polisa wynajmowanego mieszkania, skontaktuj się z nami! Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania dotyczące ubezpieczenia i doradzimy, jaki rodzaj polisy najlepiej odpowiadałby Twoim potrzebom.

Sprawdź nasze Ubezpieczenia

Warto Wiedzieć