Ubezpieczenie telewizora

Telewizor jest cennym przedmiotem, który często wchodzi w skład wyposażenia naszego domu lub mieszkania. Właśnie dlatego oraz ze względu na fakt, że na jego zakup poświęcamy około kilku tysięcy złotych, warto zdecydować się na jego ubezpieczenie. Warto wiedzieć, że nie jest to jedyny wartościowy sprzęt w naszym domu. Jeśli chcesz dowiedzieć się większej ilości informacji na temat tego, czy warto wykupić ubezpieczenie telewizora, doskonale się składa. Wybierz już dziś elementy, na które warto się zdecydować.

Ubezpieczenie telewizora jest opcją, nad którą każdy powinien się zastanowić. Dlaczego? Przede wszystkim ze względu na fakt, że w momencie poważnej awarii lub kradzieży nasze gospodarstwo domowe nie będzie stratne, a dodatkowo otrzyma pomoc od towarzystwa ubezpieczeniowego. Wśród dostępnych opcji pomocy warto wybrać między innymi bezpłatną naprawę, możliwość wymiany sprzętu na nowy lub świadczenie za szkodę.

Czy warto ubezpieczyć telewizor?

Telewizor można ubezpieczyć na kilka różnych sposobów. Warto wiedzieć, że każdy z nich opiera się na innych zasadach. Właśnie dlatego warto przeanalizować dostępne opcję i wybrać te rozwiązanie, które pozostaje najbardziej odpowiedni względem potrzeb. Oczywiście zakup polisy na telewizor to dobre rozwiązanie przede wszystkim ze względu na stosunkowo duży koszt zakupu takowego urządzenia.

Co obejmuje ubezpieczenie telewizora?

Zakres ochrony ubezpieczenia pozostaje uzależniony od zasad wybranego towarzystwa ubezpieczeniowego. Najczęściej przedłużona gwarancja na telewizor obejmuje takie ryzyka jak między innymi: kradzież z włamaniem, nieszczęśliwe wypadki, pożar i usługi naprawcze w przypadku występowania awarii.

Zapewnij sobie spokojny urlop
Nawet 50% taniej za pełen pakiet ochrony

Gdzie kupić ubezpieczenie telewizora?

Ubezpieczenie telewizora jest możliwe do zakupu bezpośrednio w sklepie ze sprzętem RTV/AGD, gdzie kupujemy dane urządzenie. Wówczas mamy możliwość wykupienia także przedłużonej gwarancji. Standardowy okres ubezpieczenia wynosi zazwyczaj dwa lata, podczas gdy w ramach dodatkowego ubezpieczenia możemy go wydłużyć nawet do 5 lat. Niestety przedłużona gwarancja to oferta dostępna wyłącznie w momencie zakupu nowych telewizorów. Sprzedawcy nie ubezpieczają w ten sposób sprzętu używanego.

Alternatywą dla tej formy ochrony jest ubezpieczenie telewizora w ramach ubezpieczenia nieruchomości, w której skład może wchodzić również inny cenny sprzęt, a nawet całe wyposażenie mieszkania. Dzięki temu możesz cieszyć się z kompleksowej ochrony całego sprzętu jaki posiadasz.

Ile kosztuje ubezpieczenie telewizora?

Wśród polis na telewizor warto zwrócić uwagę na zależność, że im droższy będzie telewizor, tym wyższa okaże się cena jego ubezpieczenia. Warto skorzystać z porównywarki ubezpieczeń, aby dowiedzieć się więcej na temat dostępnych opcji na ubezpieczenie telewizora w ramach ubezpieczenia mieszkania.

Sprawdź nasze Ubezpieczenia

Warto Wiedzieć