Ubezpieczenie telefonu od kradzieży

Ubezpieczenie telefonu zapewni Ci spokój i bezpieczeństwo w przypadkach awaryjnych związanych z Twoim telefonem. Na ten moment chyba nikt z nas nie wyobraża sobie życia bez telefonu komórkowego. Dla większości to przenośne urządzenie jest jednym z najważniejszych narzędzi do wykonywania swoich zawodowych obowiązków, a także do komunikacji z najbliższymi. Dzisiaj porozmawiamy na temat tego, czy warto zdecydować się na ubezpieczenie telefonu od kradzieży. Sprzęt ten w zależności od modelu, funkcji, przeznaczenia, marki oraz pojemności może kosztować od kilkuset do nawet kilkunastu tysięcy złotych.

Mimo, że nie każdy z nas jest fanem badań i statystyki – w tym przypadku chyba zgodnie potwierdzimy ich wyniki. Przeciętny użytkownik smartfona przyznaje się do dotykania go w ciągu dnia nawet kilka tysięcy razem. W niektórych sytuacjach może okazać się, że po telefon sięgamy nawet 2000 raz dziennie. Robi wrażenie, prawda? W takiej sytuacji coraz częściej pojawia się pytanie, czy kupno ubezpieczenia telefonu jest odpowiednim wyborem? W jaki sposób ochronić swój telefon i siebie przed stratami materialnymi w przypadku jego ewentualnej kradzieży?

Czy warto zabezpieczyć się przed kradzieżą telefonu?

Smartfon dla wielu z nas to nieodłączne narzędzie, które jest wykorzystywane zarówno podczas pracy, jak w trakcie czasu wolnego. Właśnie z tego względu w ciągu dnia wyjmujemy go bardzo często z bezpieczniejszych miejsc, takich jak plecak, torebka i kieszeń. Takie sytuacje nasilają ryzyko kradzieży sprzętu. Oczywistą sytuacją jest konieczność ubezpieczenia telefonu przed rozbiciem go. W szczególności powinno mieć to miejsce, kiedy mamy dzieci lub zwierzęta domowe. Jednak warto pamiętać o nieszczęśliwych i losowych zdarzeniach takich jak kradzież. Wybraniem nowoczesnego urządzenia wiąże się z możliwością straty finansowej, która będzie dla nas dotkliwa. Dlatego też ubezpieczenie telefonu jest konieczne w momencie, kiedy nie zamierzamy narażać się na zbyt wysokie koszty naprawy. Ubezpieczenie chroni również przed ewentualną kradzieżą i pokryje koszty zakupu nowego sprzętu.

Kiedy może przydać się ubezpieczenie od kradzieży telefonu?

Ubezpieczenie od kradzieży telefonu może przydać się tak naprawdę w najmniej oczekiwanym momencie. Niemniej jednak najczęściej wykorzystujemy je w momencie, kiedy wyjeżdżamy na wakacje do miast, gdzie często mówi się o wysokim ryzyku natrafienia na tak zwanych kieszonkowców. W rzeczywistości polisa od kradzieży telefonu może być cennym rozwiązaniem również na co dzień. Wynika to z czego korzystania z urządzeń telekomunikacyjnych w różnych miejscach – na zatłoczonej ulicy, przystanku, w komunikacji miejskiej, czy galerii handlowej.

Zapewnij sobie spokojny urlop
Nawet 50% taniej za pełen pakiet ochrony

Gdzie kupić ubezpieczenie telefonu od kradzieży?

Jeśli chcesz zdecydować się na ubezpieczenie smartfona, możesz uzyskać taką ofertą w trakcie podpisywania umowy kupna telefonu w salonie sieci komórkowej lub sklepie RTV/AGD. W takiej sytuacji dodatkowa ochrona to koszt to ok 20-150 zł miesięcznie w zależności od wybrania zakresu.

Cena ubezpieczenia telefonu zależy od kilku czynników. Między innymi jest to wartość urządzenia. Oprócz tego towarzystwo ubezpieczeniowe może być zainteresowane tym, czy telefon jest wykorzystywanych w celach służbowych, czy w domu są małe dzieci lub zwierzęta domowe. Warto wiedzieć, że telefon może wchodzić również w skład typowego ubezpieczenia nieruchomości. W takiej sytuacji polisa chroni telefon przed włamaniem z kradzieżą.

Ile kosztuje ubezpieczenie telefonu od kradzieży?

Ostateczny koszt ubezpieczenia telefonu od kradzieży pozostaje uzależniony od wartości telefonu, informacji takich jak fakt, czy będzie on wykorzystywanych również do celów służbowych, czy w domu są dzieci i zwierzęta domowe. Koszt może również różnić się w zależności od tego, gdzie zdecydujemy się na ubezpieczenie – czy będzie to polisa zaproponowana przez operatora komórkowego, sklep RTV/AGD lub, czy telefon zostanie objęty ubezpieczeniem mieszkania.

Sprawdź nasze Ubezpieczenia

Warto Wiedzieć