Ubezpieczenie sprzętu elektronicznego – na jasnych warunkach i bez kantów!

W Polisotece kupisz ubezpieczenie sprzętu elektronicznego w ramach ubezpieczenia mieszkania. Nasze ubezpieczenie nie ma nic wspólnego z tzw. przedłużoną gwarancją, którą nagminnie oferują pracownicy sklepów RTV/AGD. U nas zawsze wiesz, za co płacisz!

Od jakich ryzyk możesz ubezpieczyć swój sprzęt RTV/AGD?

Ubezpieczenie sprzętu elektronicznego od zdarzeń losowych takich jak pożar, powódź czy zalanie – to oczywiste, podobną ochronę oferuje większość firm ubezpieczeniowych. Ale my mamy coś wyjątkowego! Wiemy, że przez większość czasu urządzenia pozostają podłączone do prądu, a wtedy są narażone na uszkodzenia związane z przepięciami. W związku z tym u nas w ramach zdarzeń losowych Twój sprzęt elektroniczny jest ubezpieczony również na wypadek przepięcia i uderzenia pioruna. I to w standardzie, w każdym wariancie polisy!

Ubezpieczenie sprzętu elektronicznego od kradzieży z włamaniem. Kiedy złodzieje wchodzą do mieszkania, szukają przede wszystkim złotej biżuterii i sprzętu elektronicznego – zwłaszcza przedmiotów o niewielkich rozmiarach. Ich łupem może paść laptop, czytnik e-booków, aparat fotograficzny, konsola do gry, rzadziej głośniki, drukarka czy telewizor. W ramach tego ubezpieczenia Twoje ruchomości są objęte ochroną również na wypadek rabunku oraz dewastacji.

Ubezpieczenie sprzętu elektronicznego w trzech krokach

Zrób przegląd sprzętu RTV/AGD w Twoim mieszkaniu (uwzględniając również urządzenia w zabudowie). Najlepiej będzie, jeśli sporządzisz listę przedmiotów, zapisując również rok produkcji lub zakupu danego urządzenia i jego przybliżoną wartość na dzień robienia wykazu. Podsumuj wartości. Uzyskasz w ten sposób orientacyjną sumę, na jaką powinieneś ubezpieczyć sprzęt elektroniczny. Przechowuj wykaz sprzętu w bezpiecznym miejscu. Może okazać się bardzo pomocny przy ustaleniu wysokości odszkodowania.

Kliknij tu w link do serwisu Polisoteki. W prostym i czytelnym formularzu wybierzesz, które elementy mieszkania chcesz ubezpieczyć. Od razu zobaczysz też, jak zmienia się cena polisy w zależności od dodawania lub odejmowania poszczególnych ryzyk. Dzięki temu możesz dostosować wysokość składki do Twoich potrzeb i możliwości finansowych.

Po zapoznaniu się z ogólnymi warunkami ubezpieczenia kup ubezpieczenie w Polisoteka.pl. Składkę zapłacisz przelewem elektronicznym, a polisę renomowanego towarzystwa ubezpieczeń dostaniesz e-mailem.

Ubezpieczenie nowego sprzętu elektronicznego – jak to zrobić?

Zapewnij sobie spokojny urlop
Nawet 50% taniej za pełen pakiet ochrony

Wykupiłeś już ubezpieczenie, a teraz w Twoim mieszkaniu pojawił się nowy, wartościowy sprzęt? Żaden problem, w każdej chwili możesz go doubezpieczyć. W tym celu skontaktuj się z towarzystwem ubezpieczeń (numer telefonu na infolinię znajdziesz na polisie). Otrzymasz aneks do polisy, który będzie potwierdzeniem nowej, wyższej sumy ubezpieczenia. Aneks będzie ważny do końca pierwotnej umowy.

Ile maksymalnie dostaniesz odszkodowania?

Musisz pamiętać, że suma ubezpieczenia, którą wybierasz przy zawarciu umowy, dotyczy ogółu ruchomości domowych. W przypadku sprzętu elektronicznego ubezpieczyciel wypłaci maksymalnie 80% sumy ubezpieczenia. To oznacza, że jeśli ubezpieczyłeś ruchomości na 30 tys zł, dostaniesz tytułem odszkodowania za zniszczony lub skradziony sprzęt maksymalnie 24 tys zł.

Pod pojęciem „sprzęt elektroniczny” nasz ubezpieczyciel rozumie następujące urządzenia: elektroniczny sprzęt audiowizualny, instrumenty muzyczne, aparaty telefoniczne, sprzęt fotograficzny, komputerowy, przenośne urządzenia do nawigacji satelitarnej, palmtopy, konsole do gier, odtwarzacze multimedialne.

Sprzęt kilkuletni – czy ubezpieczyciel potrąci amortyzację?

Urządzenia elektroniczne bardzo szybko tracą na wartości wraz z czasem i intensywnością używania. Jednak u nas możesz być pewny, że przedmioty nie starsze niż 5 lat są ubezpieczone na wartość odtworzeniową, czyli bez potrącania amortyzacji. To oznacza, że w razie całkowitego zniszczenia lub kradzieży otrzymasz odszkodowanie pozwalające Ci kupić taki sam przedmiot (nowy), zbliżonej klasy. Dopiero starsze sprzęty w razie  szkody podlegają potrąceniom o odpowiedni procent zużycia technicznego, w zależności od wieku.

Ubezpieczenie sprzętu elektronicznego poza domem

U nas możesz ubezpieczyć dodatkowo mobilne urządzenia elektroniczne od utraty poza domem. PAKIET TOREBKA wbrew nazwie nie jest przeznaczony wyłącznie dla kobiet – równie dobrze może obejmować męską teczkę wraz z zawartością. Do wysokości wybranej przez Ciebie sumy ubezpieczenia (np. 1000 zł) ubezpieczyciel zapewni ochronę przedmiotów osobistych, które nosisz przy sobie, (w tym telefonu lub czytnika e-booków) na wypadek dokonania lub usiłowania dokonania rabunku.

Sprawdź nasze Ubezpieczenia

Warto Wiedzieć