Ubezpieczenie rzeczy osobistych

Zamierzasz ubezpieczyć rzeczy osobiste? Zastanawiasz się, co może objąć tego rodzaju polisa i ile ona kosztuje? Zniszczenie lub kradzież rzeczy osobistych wiąże się z utratą nawet kilkunastu tysięcy złotych. Warto pamiętać, że tego typu przedmioty nie są w pełni bezpiecznie ani w Twoim domu, ani poza nieruchomością. W przypadku korzystania z ubezpieczenia mieszkania, możliwe jest zagwarantowanie ochrony finansowej na odpowiednim poziomie. W takiej sytuacji możemy skorzystać na przykład z odpowiedniego rozszerzenia przed podpisaniem umowy o ubezpieczenie nieruchomości. Sprawdź czy ubezpieczenie rzeczy osobistych jest dla CIebie.

Wielu z nas nierzadko nie zdaje sobie sprawy z tego, jak cenne mienie nosimy przy sobie każdego dnia. Mowa o takich przedmiotach i urządzeniach, jak między innymi: odzież, biżuteria, smartfon, tablet lub laptop. Ostatecznie wszystkie rzeczy osobiste mogą kosztować od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Na szczęście przedmioty tego rodzaju można umieścić w przedmiotach ubezpieczenia i ochronić je już nawet od 100 złotych rocznie.

Jakie rzeczy osobiste można ubezpieczyć?

Lista rzeczy osobistych, które podlegają pod ubezpieczenie pozostaje naprawdę bogata. Warto zdawać sobie jednak sprawę z tego, że każde towarzystwo ubezpieczeniowe decyduje samodzielnie o tym, który przedmiot zostanie zaliczony do rzeczy osobistych. Zazwyczaj kompletna lista znajduje się w dokumencie takim jak OWU, czyli ogólnych warunkach ubezpieczenia. OWU różni się dla konkretnych ofert nawet w obrębie jednego towarzystwa ubezpieczeniowego.

Wśród rzeczy osobistych, które można ubezpieczyć warto wymienić:

  • plecaki, torby, torebki, aktówki, teczki, walizki,
  • etui na dokumenty, bilety okresowe komunikacji publicznej, dokumenty tożsamości, portfele, wartości pieniężne,
  • klucze do ubezpieczonego budynku lub mieszkania,
  • okulary przeciwsłoneczne lub optyczne,
  • kosmetyki,
  • prawo jazdy, klucze do pojazdu i dowód rejestracyjny,
  • przybory papiernicze i piśmiennicze,
  • sprzęt komputerowy, audiowizualny, elektroniczny i fotograficzny,
  • instrumenty muzyczne, sprzęt rehabilitacyjny i sportowy,
  • parasole, papierośnice, zapalniczki i biżuterię w tym zegarki,
  • odzież,
  • wózki dziecięce, hulajnogi, rowery i wózki inwalidzkie.

Co obejmuje ubezpieczenie rzeczy osobistych?

Zapewnij sobie spokojny urlop
Nawet 50% taniej za pełen pakiet ochrony

W domu lub mieszkaniu, jakie jest podstawowym przedmiotem ubezpieczenia, rzeczy osobiste mogą być traktowane przez towarzystwa jak wszystkie pozostałe ruchomości domowe w ramach ubezpieczenia domu. W przypadku, kiedy polisa, jaką wybierzmy posiada rozszerzenie w postaci mienia ruchomego, mogą być one chronione przed tymi samymi ryzykami, co elementy stałe i mury.

Poza miejscem zamieszkania, rzeczy osobiste mogą być ubezpieczone od rabunku. W zależności od wybranego wariantu, ochrona może obejmować terytorium Polski, Unii Europejskiej lub całego świata.

Ile kosztuje ubezpieczenie rzeczy osobistych?

Koszt ubezpieczenia rzeczy osobistych pozostaje uzależniony od wielu czynników, a przede wszystkim od konkretnej i aktualnej oferty danego towarzystwa ubezpieczeniowego. Musimy pamiętać również o tym, że koszt ubezpieczenia rzeczy osobistych może obejmować różne formy ochrony. Aktualne propozycje ubezpieczenia rzeczy osobistych zaczynają się już od 100 złotych rocznie, co nie należy do dużych wydatków, a może ochronić nas przed zniszczeniem lub całkowitą utratą przedmiotów, które mają dla nas wartość materialną i sentymentalną.

Gdzie kupić ubezpieczenie rzeczy osobistych?

Poszukiwanie różnych form i ofert ubezpieczenia rzeczy osobistych, może być dla nas bardzo skomplikowanym i czasochłonnym procesem. Na szczęście jednak możliwe jest wykorzystywanie porównywarki ubezpieczeń, co pozwala na przeanalizowanie dostępnych ofert w jednym miejscu gdziekolwiek jesteś. Przed ostatecznym wyborem formy ubezpieczenia, zwróć uwagę na jego elementy. W ten sposób uda Ci się wybrać najbardziej korzystną propozycję dostosowaną do indywidualnych predyspozycji i preferencji.

Sprawdź nasze Ubezpieczenia

Warto Wiedzieć