Ubezpieczenie psa – ochrona Twojego przyjaciela w ubezpieczeniu mieszkania

Ubezpieczasz swoje cztery kąty? Cztery łapy również będą objęte polisą – i to w standardowym zakresie! Sprawdź nasze ubezpieczenie psa, które jest zawarte w polisie mieszkaniowej.

Pies jest ruchomością – jak widać

W naszym ubezpieczeniu mieszkania zwierzęta domowe (psy, koty, ptaki, ryby w akwariach) są zaliczane do ruchomości domowych. To oznacza, że Twój pies razem z pozostałymi, nieożywionymi elementami wyposażenia zostanie objęty ubezpieczeniem od zdarzeń losowych (takich jak pożar, zalanie, wybuch gazu, uderzenie pioruna), a także od kradzieży z włamaniem.

Ale to nie wszystko! W naszym ubezpieczeniu OC mieszkaniowym ubezpieczyciel wypłaci odszkodowanie za szkody, które Twój zwierzak wyrządzi osobom trzecim.
A gdy ulegniesz wypadkowi i znajdziesz się w szpitalu, w ramach usług assistance ubezpieczyciel zorganizuje i pokryje koszty opieki nad Twoim psem.

Na czym polega nasze ubezpieczenie psa?

Przy zawieraniu umowy nie musisz określać wartości psa (to mogłoby być trudne, zwłaszcza w przypadku mieszanych ras) – lecz podajesz ogólną sumę ubezpieczenia wszystkich ruchomości.

Jeśli wskutek zdarzeń objętych ubezpieczeniem Twój pies ucierpi, firma ubezpieczeniowa pokryje koszty leczenia pupila do wysokości średniego kosztu nabycia takiego zwierzęcia. W przypadku śmierci pupila otrzymasz odszkodowanie w wysokości średniej ceny takiego psa na lokalny rynku. Te zasady dotyczą również innych zwierząt domowych obejmowanych polisą, a więc kotów, ptaków i ryb akwariowych.

Jest tylko jeden warunek: aby pies mógł zostać ubezpieczony, nie może być psem hodowlanym i nie może być przeznaczony do sprzedaży.

Gdy Twój pies wyrządzi komuś szkodę, zadziała nasze OC!

Twój terier czy owczarek może być na co dzień wcieleniem spokoju, ale wystraszony lub zaniepokojony będzie się bronił tak jak umie – czyli zębami. Jeśli na przykład ugryzie w rękę obce dziecko, które go drażniło – możesz mieć nieprzyjemności.

Zapewnij sobie spokojny urlop
Nawet 50% taniej za pełen pakiet ochrony

Szkody wyrządzane przez psy nie ograniczają się jednak tylko do pokąsań. Również uszkodzenia mienia potrafią być znaczne. Przykład: jesteś w parku na spacerze ze swoim czworonogiem. Rozbrykany pies wybiega na drogę. Kierowca samochodu, aby uniknąć zderzenia ze zwierzęciem, skręca gwałtownie i uderza w słup, rozbijając przód auta. Czy stać Cię na zapłacenie odszkodowania?

Gdy masz wykupione OC w życiu prywatnym, nie musisz się martwić – w razie szkody podasz poszkodowanemu nazwę towarzystwa ubezpieczeniowego oraz numer Twojej polisy. Poszkodowany sam zgłosi swoją szkodę, a ubezpieczyciel wypłaci mu odszkodowanie, maksymalnie do wysokości sumy gwarancyjnej, na jaką jesteś ubezpieczony.

Ubezpieczenie OC w życiu prywatnym jest zatem idealnym rozwiązaniem dla osób, które nie wyobrażają sobie domu bez zwierzęcia. U nas OC w życiu prywatnym jest jednym ze składników pakietu ubezpieczeń mieszkaniowych. Ale czy to oznacza, że zadziała ono tylko w przypadku zdarzeń, do których dojdzie na terenie mieszkania?

Nie! Nasze ubezpieczenie OC w życiu prywatnym działa na obszarze całej Polski. Niezależnie od tego, czy Twój pupil spsoci coś w domu, na spacerze czy na rodzinnych wczasach nad morzem, Twoja odpowiedzialność za jego wybryki będzie objęta ochroną ubezpieczeniową.

Opieka nad psem w ramach ubezpieczenia assistance

Ubezpieczyciel, z którym współpracujemy, pomyślał też o zapewnieniu Twojemu psu opieki, kiedy coś złego Ci się stanie i znajdziesz się w szpitalu.
Jeżeli tylko Twoja hospitalizacja związana z nieszczęśliwym wypadkiem lub nagłym zachorowaniem będzie trwała dłużej niż 2 dni, a w mieszkaniu nie będzie żadnej innej osoby zdolnej zająć się zwierzęciem, ubezpieczyciel zorganizuje opiekę nad Twoim psem. Opiekun będzie karmił czworonoga i wyprowadzał go na spacer. Usługi będą realizowane do limitu 300 zł na jedno zdarzenie, a jeśli chodzi o transport zwierzęcia, limit wynosi 200 zł. Taka doraźna pomoc ubezpieczyciela da Ci niezbędny czas na zorganizowanie bardziej długoterminowej opieki nad psem.

Jak kupić ubezpieczenie psa w Polisotece?

Skorzystaj z naszego serwisu i ubezpiecz swoje mieszkanie przez internet – a wraz z nim najsympatyczniejszą „ruchomość”, czyli Twojego czworonożnego przyjaciela. Wybierasz tylko takie składniki ubezpieczenia, które są Ci potrzebne – dzięki temu wiesz, za co płacisz. Za całość zapłacisz przelewem elektronicznym. Roczna składka może zostać rozłożona na dwie lub cztery raty. Nasze ubezpieczenie gwarantuje jedno z największych towarzystw ubezpieczeniowych w Polsce. Bądź mądry przed szkodą!

Przeczytaj więcej na temat jak kupić dobre ubezpieczenie mieszkania: Ubezpieczenie mieszkania od wszystkich ryzyk oraz Ubezpieczenie mieszkania

Sprawdź nasze Ubezpieczenia

Warto Wiedzieć