Ubezpieczenie płyty indukcyjnej

Płyta indukcyjna to urządzenie grzewcze, które zwykle instaluje się w kuchni. Posiada element elektryczny i pole magnetyczne, które podgrzewa wodę lub gaz. Jednak grzałki te mogą zostać łatwo uszkodzone przez wysokie temperatury i inne zdarzenia losowe. Z tego powodu warto ubezpieczyć urządzenie, ponieważ w przypadku awarii, naprawa może być bardzo kosztowna. W tym artykule wymieniliśmy trzy różne sposoby jak kupić ubezpieczenie płyty indukcyjnej.

Płyta indukcyjna jest jednym z podstawowych elementów wyposażenia kuchni w każdym domu. Bez tego urządzenia trudno wyobrazić sobie przygotowania smacznych i ciepłych posiłków. Co w sytuacji, kiedy z różnych przyczyn płyta indukcyjna przestaje działać? Konieczna jest kosztowna naprawa. Jak uniknąć poniesienia kosztów, które często okazują się nieopłacalne do poniesienia? Odpowiedzią jest wybranie właściwego ubezpieczenia płyty indukcyjnej.

Czy warto ubezpieczyć płytę indukcyjną?

Płyta indukcyjna to niesamowite urządzenie, które w ciągu kilku sekund podgrzeje lub pozwoli na przygotowanie posiłków w Twoim domu. Jest to obecnie jedno z najpopularniejszych urządzeń do gotowania. Jednak indukcyjny element grzejny jest bardzo delikatny i podatny na uszkodzenia. Jeśli masz zepsutą lub uszkodzoną płytę indukcyjną, możesz ją wymienić na nową lub naprawić za darmo. Pod warunkiem, że wcześniej zdecydowałeś się na wykupienie odpowiedniego ubezpieczenia.

Co obejmuje ubezpieczenie płyty indukcyjnej?

Ubezpieczenie płyty indukcyjnej może obejmować między innymi:

Zapewnij sobie spokojny urlop
Nawet 50% taniej za pełen pakiet ochrony
  • stłuczenia elementów szklanych,
  • kradzież z włamaniem,
  • powódź,
  • przepięcia w trakcie burzy lub podczas awarii w sieci elektrycznej,
  • Home Assistance i All Risk.

Gdzie kupić ubezpieczenie płyty indukcyjnej?

Jednym z najczęściej wykorzystywanych sposobów na ubezpieczenie płyty indukcyjnej, jest przedłużenie jej gwarancji w trakcie zakupu. Takie rozwiązania są dostępne w sklepach RTV/AGD w momencie, kiedy decydujemy się na zakup nowego sprzętu. Najczęściej podstawowa gwarancja jest przyznawana na okres 2 lat. W momencie wykupienia dodatkowej polisy, jeszcze pięć lat po zakupie możemy liczyć na bezpłatne serwisowanie, zwrócenie kosztów naprawy, a nawet wymiany urządzenia na nowe.

Alternatywą dla wykupienia przedłużonej gwarancji w sklepie, jest podłączenie płyty indukcyjnej do ubezpieczenia mieszkania. Obecnie płyta indukcyjna jest zaliczana przez towarzystwa ubezpieczeniowe do przytwierdzonych na stałe elementów wyposażenia. W takiej sytuacji możemy ją włączyć do ubezpieczenia w momencie wykupu podstawowej wersji ubezpieczenia nieruchomości. Obejmuje ona również elementy takie jak – mury, elementy stałe.

Ile kosztuje ubezpieczenie płyty indukcyjnej?

Koszt ubezpieczenia zależy od tego, czy zdecydujemy się na wykupienie polisy podstawowej lub rozszerzonej. Oprócz tego na koszt polisy ma wpływ również lokalizacja nieruchomości, jej wartość, powierzchnia, wartość elementów stałych i wartość wyposażenia. Jeśli chcesz wybrać odpowiednie ubezpieczenie płyty indukcyjnej warto zdecydować się na skorzystanie z kalkulatora online.

Sprawdź nasze Ubezpieczenia

Warto Wiedzieć