Ubezpieczenie piwnicy w bloku – co obejmuje? Ile kosztuje?

Zastanawiasz się nad ubezpieczeniem piwnicy w Twoim bloku mieszkalnym? Chcesz dowiedzieć się, ile kosztuje tego typu ochrona? Doskonale trafiłeś! W trakcie naszego artykułu nie tylko zapoznasz się z odpowiedziami na nurtujące Cię tematy. Możesz także przejść do porównywarki ubezpieczeń, co pozwoli Ci w prosty sposób wybrać najbardziej korzystną polisę. Sprawdź czy ubezpieczenie piwnicy w bloku jest dla Ciebie!

Należy pamiętać, że piwnica to element budynku, który jest doskonałym udogodnieniem dla lokatorów ze względu na niewielki metraż mieszkań. Dlatego tak liczne grono mieszkańców korzysta z niej jako dodatkowe miejsce do przechowywania ruchomości, często drogocennych. Ochrona piwnicy to nie tylko wykorzystanie odpowiednich drzwi i kłódki, ale również ubezpieczenie.

Wielu lokatorów decyduje się na trzymanie w tych pomieszczeniach pod ziemią elementów takich jak: rowery, sprzęt sportowy, meble, a nawet drogocenne narzędzia. Przekonajmy się jednak, co obejmuje ubezpieczenie piwnicy w bloku i ile może ono kosztować. Należy zwrócić uwagę na fakt, że ubezpieczenie mieszkania powinna dotyczyć wszystkich części nieruchomości łącznie z piwnicą.

Czy warto kupić ubezpieczenie piwnicy w bloku?

Gdy mieszkanie zostało zniszczone na przykład w wyniku pożaru, powodzi lub innej klęski żywiołowej i dewastacji, firmy ubezpieczeniowe zazwyczaj postrzegają piwnicę i pomieszczenie gospodarcze jako część mieszkania. Jeśli więc w budynku mieszkalnym wybuchnie pożar, firmy ubezpieczeniowe będą musiały pokryć szkody we wszystkich częściach nieruchomości. Mimo, że piwnica nie jest mieszkaniem, zazwyczaj jest objęta zasadą jeden za jednego. Oznacza to, że w przypadku pożaru w budynku ubezpieczyciel pokryłby szkody w piwnicy.

Zazwyczaj w OWU ubezpieczenia nieruchomości nie ma przepisów mówiących o tym, w jaki konkretny sposób należy zabezpieczyć piwnicę przed włamaniem. Warto jednak udokumentować, że wstawiłeś tam solidne drzwi. Istnieje wiele sposobów na zabezpieczenie piwnicy przed włamaniem. Obejmuje to montaż solidnych drzwi i wyposażenie ich w wielozastawkową kłódkę.

Co obejmuje ubezpieczenie piwnicy w bloku?

Zapewnij sobie spokojny urlop
Nawet 50% taniej za pełen pakiet ochrony

Co do zasady piwnica nie musi znajdować się w tym samym budynku co mieszkanie, choć określają to szczegółowe zapisy w dokumencie OWU ubezpieczyciela. Kiedy podpisujesz polisę ubezpieczenia nieruchomości, określa ona szczegóły Twojego ubezpieczenia. Często pomijanym punktem jest piwnica. Piwnica Twojej nieruchomości nie musi znajdować się w tym samym budynku co Twój dom. Pamiętaj o tym, jeśli szukasz sposobów na zmniejszenie składek lub po prostu chcesz mieć pewność, że polisa ochroni Cię na każdą ewentualność.

Piwnica podobnie jak mieszkanie, możesz ubezpieczyć od zniszczenia lub utraty różnych elementów. Wśród nich warto wymienić ruchomości takie jak: meble, sprzęt turystyczny, sprzęt sportowy i elektronika.

Ile kosztuje ubezpieczenie piwnicy w bloku?

Już dziś możesz sprawdzić, ile kosztuje ubezpieczenie piwnicy w bloku. Należy pamiętać, że polisa na samą piwnice nie istnieje. Ochrona jej pozostaje uwzględniona w polisie mieszkaniowej, a to przed jakimi zdarzeniami jest ona chroniona znajduje się w OWU, czyli ogólnych warunkach ubezpieczenia.

Gdzie kupić ubezpieczenie piwnicy w bloku?

Chcesz sprawdzić, które towarzystwo ubezpieczeniowe gwarantuje najlepszą ofertę ubezpieczenia mieszkania w tym ochrony piwnicy i ruchomości, które się w niej znajdują? W takiej sytuacji warto skorzystać z porównywarki ubezpieczeń. Należy pamiętać, że cena nie jest jedynym wyznacznikiem. Oprócz tego warto brać pod uwagę elementy ochrony, jakie gwarantuje nam dana polisa.

Sprawdź nasze Ubezpieczenia

Warto Wiedzieć