Kiedy kochasz swój ogród, zawsze warto podjąć środki ostrożności. Aby upewnić się, że rośliny, meble i inne jego elementy są bezpieczne przed katastrofami, ważne jest, aby mieć ubezpieczenie ogrodu, zanim wydarzy się nieoczekiwane. Ubezpieczenie nieruchomości w rzeczywistości obejmuje przede wszystkim dom mieszkalny lub dom w budowie. Niemniej jednak wybrana polisa może uwzględniać także mienie, które znajduje się poza przestrzenią mieszkalną, w tym posesję i ogród. Jeśli zastanawiasz się nad tym, czy warto wybrać ubezpieczenie ogrodu, sprawdź koniecznie!

Ubezpieczenie domu zazwyczaj nie posiadają definicji ogrodu. Warto wiedzieć, że ten termin nie jest dla towarzystwa ubezpieczeniowego osobną kategorią mienia. Zazwyczaj ubezpieczyciele oferują jednak możliwość objęcia ochroną praktycznie wszystkich zabudowań i obiektów, które znajdują się na posesji. Właśnie dlatego polisa może uwzględniać wiele elementów.

Czy warto ubezpieczyć ogród?

Ubezpieczenie ogrodu jest zazwyczaj częścią ubezpieczenia mieszkania. Co prawda w przypadku podjęcia decyzji o skorzystaniu z tej możliwości musimy liczyć się z dodatkowymi kosztami. Niemniej jednak w ogrodzie zazwyczaj znajduje się wiele obiektów i budynków, które wymagają takowego ubezpieczenia ze względu na ich wartość materialną lub sentymentalną.

Kupowanie polisy ubezpieczeniowej na mieszkanie może być skomplikowane, zwłaszcza jeśli jesteś nowy w świecie ubezpieczeń. Za pomocą poniższych informacji możliwe jest podjęcie świadomej decyzji przed zakupem polisy. Przed jakimi zagrożeniami chroni nas ubezpieczenie ogrodu? Powódź to klęska żywiołowa, która może spowodować maksymalne zniszczenie mienia na posesji. Nie tylko opady deszczu powodują powodzie, istnieje wiele czynników, które mają na to wpływ. Jednym z nich jest wysoki poziom wody z rzek i strumieni.

Nawet niewielkie opady deszczu na gęsto zaludnionym obszarze mogą spowodować powodzie na obszarach nisko położonych, jeśli przekroczą wydajność naturalnych systemów odwadniających. Oprócz tego ubezpieczenie obejmuje mienie ruchome, które znajduje się poza budynkiem mieszkalnym, kradzież z włamaniem i kradzież zwykłą, stłuczenie przedmiotów szklanych, a także przepięcia.

Co można ubezpieczyć w ogrodzie?

Zapewnij sobie spokojny urlop
Nawet 50% taniej za pełen pakiet ochrony

Ubezpieczenie ogrodu może obejmować takie elementy jak między innymi:

  • budynki gospodarcze i garaże wolnostojące,
  • roślinność ozdobna plus rośliny na balkonie (w tym również te, które znajdują się na tarasie lub na balkonie),
  • budynki, które są uznawane za elementy tak zwanej małej architektury. W tym mowa o elementach takich jak: studnie, posągi, wiaty, murowane grille, altany, baseny, piaskownice, huśtawki, fontanny i pozostałe elementy ogrodu lub placu zabaw dla dzieci,
  • ogrodzenia wraz ze skrzynką pocztową elementów stale na nich zawieszonych i bramą wjazdową,
  • chodniki, boiska i podjazdy oraz wszystkie utwardzone powierzchnie, które znajdują się na posesji,
  • instalacje solarne i fotowoltaiczne.

Prościej mówiąc, niemal wszystkie obiekty i elementy budowlane, które są zamontowane na posesji mogą zostać uwzględnione w ubezpieczeniu nieruchomości. Jedyną zasadą jaką należy przestrzegać przy wyborze przedmiotów ubezpieczenia jest fakt, że muszą być one przytwierdzone na stałe do podłoża.

Ile kosztuje ubezpieczenie ogrodu?

Ubezpieczenie ogrodu to element ubezpieczenia domu. Musimy pamiętać, że jego koszt nie będzie wygórowany, jednak pozostaje ściśle uzależniony od tego, co zdecydujemy się umieścić w przedmiotach ubezpieczenia. Najlepszym rozwiązaniem, aby poznać przybliżoną lub konkretną cenę ubezpieczenia ogrodu, jest znalezienie takowych informacji w OWU, czyli ogólnych warunkach ubezpieczenia. Ten dokument pozwoli odpowiedzieć na pytanie, ile kosztuje ubezpieczenie ogrodu.

Gdzie można kupić ubezpieczenie ogrodu?

Skorzystaj z porównywarki ubezpieczeń, aby sprawdzić, gdzie najlepiej kupić ubezpieczenie ogrodu. Dzięki temu uda Ci się wybrać nie tylko najbardziej atrakcyjną cenowo ofertę, ale również wybierzesz polisę, która zawiera odpowiednią ilość przedmiotów nią objętych.

Sprawdź nasze Ubezpieczenia

Warto Wiedzieć