Ubezpieczenie mieszkania – płać tylko za to, czego potrzebujesz

Masz wrażenie, że przepłacasz za ubezpieczenie mieszkania? A czy wiesz, że ubezpieczyciele dorzucają do pakietów mieszkaniowych mnóstwo dodatków, za które Ty płacisz, a nie wiesz nawet, że je masz? To bez sensu. W Polisotece pomożemy Ci wybrać tylko taki zakres polisy mieszkaniowej, jakiego potrzebujesz. Może być tanio i dobrze!

Ubezpieczenie mieszkania od ognia – zawsze i dla każdego

Czy ochrona na wypadek pożaru jest niezbędna? Bez wątpienia. W bloku ogień bardzo łatwo może „przyjść od sąsiada”, nawet jeśli Ty zachowujesz wszystkie środki ostrożności. Kupujemy coraz więcej urządzeń elektrycznych, którymi obciążamy przestarzałe instalacje. W chłodne dni ten czy ów sąsiad może dogrzewać się piecykiem gazowym lub kuchenką. W budownictwie wielorodzinnym pożar jest zawsze dużym ryzykiem – wystarczy chwila nieuwagi i żywioł rozprzestrzenia się na kilka kondygnacji. Jeśli Twoje mieszkanie nie ucierpi w pożarze, może zostać zalane przez gaszących ogień strażaków, zadymione lub pokryte sadzą.

Komu potrzebne ubezpieczenie od trzęsienia ziemi?

Ubezpieczyciele najczęściej oferują ubezpieczenie od pożaru łącznie z ochroną od innych zdarzeń losowych: dymu i sadzy, eksplozji, powodzi, uderzenia pioruna, huraganu, upadku statku powietrznego, uderzenia pojazdu, upadku drzewa, trzęsienia ziemi itp. Jedne z nich brzmią dość prawdopodobnie, inne całkiem fantastycznie. Adam, który mieszka na parterze przy zakręcie ruchliwej drogi, będzie zainteresowany ubezpieczeniem od uderzenia samochodu, natomiast Basia z trzeciego piętra zupełnie takiego ubezpieczenia nie potrzebuje. W Polisotece spośród ryzyk możliwych do ubezpieczenia wybierzesz te, które odpowiadają Twojej sytuacji.

Ubezpieczenie od zalania – abyś nie patrzył na zacieki

Nawet niewielki wyciek brudnej wody z pralki w mieszkaniu położonym wyżej może zalać ściany i sufity w kilku mieszkaniach na niższych piętrach. Woda znajduje sobie najdziwniejsze drogi – wie o tym każdy, komu nagle ni stąd ni zowąd zaczęło kapać z żyrandola lub z pawlacza w przedpokoju. Ciecz korzysta ze szczelin pomiędzy ścianami a stropami i z otworów, którymi idą przewody elektryczne. Zalewając lokale poniżej, tworzy paskudne zacieki, plami tapety, wykładziny, dywany, uszkadza urządzenia elektryczne.

Pamiętaj:

  • Zalanie rzadko oznacza zniszczenie całego mieszkania, jednak zawsze jest bardzo kłopotliwe i zostawia szpecące ślady.
  • Twoje ubezpieczenie od zalania zadziała, gdy zaleje Cię sąsiad z góry. Jeśli chcesz uchronić się przed roszczeniami sąsiada z dołu, którego Ty możesz zalać, wykup ubezpieczenie OC w życiu prywatnym.
  • Odpowiedzialność za szkodę powinien ponosić jej sprawca. Ale może się zdarzyć, że nie będziesz w stanie ustalić, z czyjego mieszkania nastąpił wyciek lub sąsiad nie zechce pokryć szkód i przestanie Ci mówić „dzień dobry”. W takich przypadkach przydaje się ubezpieczenie od zalania. Twój ubezpieczyciel wypłaci odszkodowanie, abyś mógł przeprowadzić remont.
Zapewnij sobie spokojny urlop
Nawet 50% taniej za pełen pakiet ochrony

Ubezpieczenie od przepięcia – ubezpiecz instalację i urządzenia elektryczne

Prądożerne smartfony podłączone non stop do ładowarek, laptopy, dekodery, telewizory, głośniki, zmywarki, mikrofalówki – mnóstwo sprzętu w pokoju, sypialni, kuchni i łazience. Czy wciąż pamiętasz o tym, by wyłączyć z kontaktów wszystkie urządzenia elektryczne gdy nadchodzi burza lub gdy wyjeżdżasz na weekend? Uderzenie pioruna na osiedlu mieszkaniowym może popalić sprzęt w kilku blokach.

Wykupując polisę mieszkaniowę koniecznie zainteresuj się ochroną na wypadek przepięcia. Gdy ubezpieczasz tylko  stałe elementy mieszkania (tzw. „mury”), ubezpieczyciel nie wypłaci Ci odszkodowania za uszkodzone głośniki – zapłaci jednak za instalację alarmową, która jest stałym elementem. Ubezpieczenie od przepięcia jest niezbędne zwłaszcza dla osób, które posiadają dużo cennego sprzętu elektronicznego. Aby jednak zapewnić sobie pełną ochronę na wypadek przepięć, wykup ubezpieczenie wyposażenia (ruchomości).

Ubezpieczenie assistance domowe – płacisz, a nie korzystasz?

Czy wiesz, że Twój ubezpieczyciel w razie nieszczęścia może Ci zorganizować pomoc ślusarza, hydraulika, szklarza, stolarza, a nawet psychologa czy opiekuna dla zwierząt? Jeśli masz ubezpieczenie home assistance, jest duże prawdopodobieństwo, że takie właśnie usługi Ci przysługują. A teraz odpowiedz szczerze: czy kiedykolwiek z nich skorzystałeś? Nawet jeśli przeżyłeś już zacięcie zamka w drzwiach czy awarię spłuczki w toalecie, zapewne poradziłeś sobie na własną rękę i nawet nie pomyślałeś o tym, żeby zadzwonić do centrum alarmowego Twojego ubezpieczyciela.

Wniosek: albo pamiętaj o tym, że masz ubezpieczenie assistance mieszkaniowe i korzystaj z niego gdy potrzebujesz, albo nie płać za nie

Pamiętaj też o tym, że ubezpieczyciel pokryje (oczywiście do pewnej kwoty, np. 2 tys. zł) wyłącznie koszty zorganizowania usługi i robociznę. Ty będziesz musiał zapłacić za wszystkie części i materiały użyte przez fachowców do naprawy.

Polisoteka – kup ubezpieczenie mieszkaniowe przez internet

W Polisotece szybko i wygodnie kupisz ubezpieczenie mieszkania bez wychodzenia z domu. Łatwo wybierzesz te ryzyka, od których chcesz się ubezpieczyć, a odrzucisz kosztowne, lecz niepotrzebne dodatki. Bądź mądry przed szkodą, ale nie przepłacaj za ubezpieczenie mieszkania!

Sprawdź nasze Ubezpieczenia

Warto Wiedzieć