Ubezpieczenie majątkowe

Zazwyczaj pojęcie ubezpieczenia majątkowego, pozostaje kojarzone z ochroną domów jednorodzinnych oraz mieszkań. Nie ma w tym nic dziwnego wszak dla większości z nas nabywane nieruchomości stanowią większość majątku, jakim gospodarujemy. Prawnie ubezpieczenie majątkowe jest jednak znacznie szersze. Oprócz znanych i wskazanych wcześniej form, do tej grupy zaliczają się między innymi ubezpieczenia komunikacyjne oraz turystyczne.

Nadrzędnym zadaniem ubezpieczenia majątkowego jest ochrona zdobytego dobra, wartościowych przedmiotów i nieruchomości. Ubezpieczenie majątkowe są rodzajem ubezpieczeń i dotyczą one odpowiedzialności cywilnej oraz mienia. Do głównych rodzajów ochrony zaliczają się przede wszystkim ubezpieczenia społeczne i gospodarcze. Witryny porównujące ubezpieczenia oferują dostęp do różnych dostawców ubezpieczeń majątkowych, w tym ubezpieczenie samochodu, ubezpieczenie nieruchomości, które mogą pomóc Ci znaleźć najlepszą ochronę dla Twoich potrzeb. Oprócz oferowania szerokiej gamy opcji, zapewniają również przyjazne dla użytkownika narzędzia i kalkulatory ułatwiające zakupy.

Ubezpieczenie majątkowe – co to jest?

Ubezpieczenie majątkowe jest rodzajem ubezpieczenia kompensującego skutki zdarzeń losowych. Powodują one między innymi straty majątku. Mowa o takich zdarzeniach losowych jak:

  • kradzież,
  • zamoknięcia,
  • pożary.

Do dwóch głównych rodzajów ubezpieczeń warto uznać ubezpieczenia gospodarcze i społeczne. Ubezpieczenia majątkowe mieszczą się w kategorii ubezpieczeń gospodarczych obok ubezpieczeń osobowych. Często ubezpieczenie majątkowe jest znane pod nazwą ochrony od szkód. Wynika to z najważniejszego zadania, jakim jest wyrównywanie skutków zdarzeń losowych, które powodują straty o charakterze majątkowym. Internetowe porównywarki ubezpieczeń są często używane przez osoby, które szukają tanich opcji ubezpieczenia. Główną korzyścią jest to, że mogą porównać oferty towarzystw ubezpieczeniowych podczas poszukiwania ubezpieczeń zdrowotnych, na życie, domu i samochodu w ciągu zaledwie kilku minut bez konieczności odwiedzania każdej strony osobno.

Jakie są rodzaje ubezpieczenia majątkowego?

Aktualnie wyróżnia się wiele rodzajów ubezpieczeń majątkowych. Do najczęściej wykorzystywanych zalicza się między innymi:

Zapewnij sobie spokojny urlop
Nawet 50% taniej za pełen pakiet ochrony
  • ubezpieczenia od ognia i pozostałych zdarzeń losowych. Obejmują one szkody w mieniu spowodowane przez między innymi: eksplozję, huragany, ogień, powódź, a nawet lawinę. W ramach polisy osoba ubezpieczająca decyduje się na płacenie składki na ubezpieczenie podstawowe oraz składkę dodatkową za asekurację ryzyka dodatkowego.
  • ochrona mienia przed rabunkiem lub kradzieżą z włamaniem – jest związane ze szkodami w mieniu, które pozostają własnością ubezpieczającego lub znajdują się w jego posiadaniu. Mowa tutaj o środkach trwałych, zapasach, pieniądzach, papierach wartościowych i innych. Wysokość składki jest uzależniona od rodzaju mienia i od tego, w jakim stopniu może być ono zagrożone rabunkiem lub kradzieżą. Najwyższe składki dotyczą zazwyczaj sprzętu elektronicznego lub dzieł sztuki. Z kolei najmniejsze składki dotyczą ubezpieczenia wyrobów metalowych, paliw i materiałów budowlanych.
  • ubezpieczenie pojazdów mechanicznych i transportowe – w jego skład wchodzi ubezpieczenie cargo i casco, czyli ubezpieczenie przewożonego mienia i środków transportu. Zazwyczaj towarzystwa ubezpieczeniowe nie obejmują tym ubezpieczeniem kamieni szlachetnych, pieniędzy lub papierosów. Wynika to z tego, że przedmioty tego rodzaju mogą być ubezpieczone na odrębnych warunkach.
  • ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej – wiążę się z odpowiedzialnością cywilną ubezpieczonego za szkody wyrządzone osobom trzecim, które jest on zobowiązany naprawić.
  • ubezpieczenie maszyn od wypadków technicznych zwane również ubezpieczeniem awaryjnym.

Ochrona ubezpieczeniowa jest niezbędne dla większości ludzi. Dla większości osób wydatek na zakup polisy może wydawać się duży lub niepotrzebny, dlatego ważne jest, aby porównać stawki, opcje i towarzystwa ubezpieczeniowe, aby znaleźć najlepszą ofertę. Pomogą Ci w tym internetowe porównywarki ubezpieczeń. Mają świetne funkcje, takie jak łatwy w użyciu interfejs, pomocna obsługa klienta i dostęp do ofert różnorodnych ofert najlepszych towarzystw ubezpieczeniowych. Jeśli szukasz strony internetowej, która może porównać niskie ceny od wielu dostawców, ten artykuł jest świetnym sposobem na jej znalezienie.

Co obejmuje ubezpieczenie majątkowe?

Bez dwóch zdań odpowiednia ochrona majątku jest kwestią, która powinna zainteresować każdą osobę. Co prawda ta forma zabezpieczenia nie jest obowiązkowa. Nie można zrezygnować wyłącznie z OC komunikacyjnego, OC rolników i ubezpieczenia, które obejmuje budynki gospodarstwa rolnego. Ubezpieczenie nieruchomości jest natomiast konieczne tylko w sytuacji, gdy łączna powierzchnia gospodarstwa przekracza jeden hektar. Niektórzy uważają, że wśród obowiązkowych ubezpieczeń majątkowych znajduje się również ubezpieczenie od kredytu hipotecznego. Prawda jest jednak taka, że bank nie może narzucić kredytobiorcy produktów ubezpieczeniowych. Niemniej jednak kredytodawca ma prawo do uzależnienia możliwości udzielenia finansowania od kupna polisy ze względu na konieczność dodatkowego zabezpieczenia. W przypadku brania pod uwagę ubezpieczenia mieszkania lub domu, nikt nie narzuca konieczności jego wykupienia. Z doświadczenia wynika jednak, że warto taką możliwość wziąć pod uwagę i stosunkowo niewielkim kosztem rocznym zabezpieczyć się przed utratą znacznej części swojego majątku.

Gdzie kupić ubezpieczenie majątkowe?

Często zastanawiamy się nad tym, gdzie ubezpieczyć mieszkanie, dom lub wykupienie ochrony samochodu przed ochroną w tym kradzieżą. Ważne jest, aby rozejrzeć się i porównać polisy, zanim zdecydujesz się na jedną. Aby pomóc Ci zaoszczędzić czas, internetowe porównywarki ubezpieczeń umożliwiają szybkie i łatwe wyszukiwanie ofert. Porównywarki ubezpieczeń online są świetne dla każdego. Oferują różnorodne narzędzia, które pomagają ludziom znaleźć najlepszą dla nich ochronę, a są one szybkie, łatwe i wygodne. Usługi te pozwalają ludziom znaleźć najlepsze stawki ubezpieczenia bez konieczności przechodzenia przez długi proces lub plany zakupu od wielu firm. Istnieje wiele powodów, dla których warto skorzystać z internetowej porównywarki ubezpieczeń. Strony tego typu oferują wiele ofert ubezpieczeniowych do wyboru, dostarczają informacji o różnych rodzajach polis i mogą dostarczyć wyceny w ciągu kilku minut. Dzięki tym witrynom będziesz mógł porównać plany ubezpieczeniowe, aby znaleźć zabezpieczenie, które najlepiej pasuje do Twojej sytuacji.

Ile kosztuje ubezpieczenie majątkowe?

Koszt wybranych ubezpieczeń majątkowych jest zależny od tego, z jakiego zakresu zamierzamy skorzystać i którą ofertę towarzystwa ubezpieczeniowego wybrać. Z tego też względu istotne jest, aby dokonać najlepszego wyboru. Aby ustalić koszt polisy należy przede wszystkim wybrać odpowiednie kryteria, co pozwoli na uzyskanie najbardziej dopasowanych wyników. Cena pozostaje uzależniona między innymi od przedmiotu ubezpieczenia, a także od warunków proponowanych przez różne towarzystwa ubezpieczeniowe. Poszukiwanie odpowiedniego ubezpieczenia mieszkania ostateczny koszt zależy od powierzchni i wyceny nieruchomości. Istotna pozostaje także jej lokalizacja oraz wiek budynku. Z kolei cena ubezpieczenia OC samochodu jest uzależniona od przebiegu historii ubezpieczeniowej, rodzaju samochodu w tym jego rocznika. Istotne pozostają także do tej pory zdobyte zniżki indywidualne między innymi za bezszkodową jazdę. Oprócz ceny wybranej ochrony warto zwrócić uwagę na zakres zabezpieczenia na wypadek sytuacji kryzysowych. Wybranie właściwego ubezpieczenia pozwala na ochronę przed następstwami szkody związanych z pojazdem, podróżą, nieruchomością lub osobą fizyczną.

Sprawdź nasze Ubezpieczenia

Warto Wiedzieć