Laptop to obecnie jeden z najważniejszych elementów, które wchodzą w skład podstawowych narzędzi do pracy. Z tego też względu niezwykle istotne jest, aby wybrany sprzęt mógł służyć nam jak najdłużej. Zazwyczaj ubezpieczenie laptopa jest proponowana już podczas zakupu danego sprzętu. Niemniej jednak pośpiech nie zawsze pozwala nam na zapoznanie się z tym, jakie elementy są objęte w polisie. Sprawdź czy warto i na co zwrócić uwagę!

Laptop to dla wielu osób narzędzie pracy, które może być warte nawet kilkanaście tysięcy złotych. Utrata ruchomości tego typu z powodu uszkodzenia lub kradzieży może okazać się dodatkowo dotkliwa ze względu na dokumenty i materiały, jakie znajdowały się w pamięci urządzenia. Podpowiadamy, w jaki sposób możesz chronić laptop z wykorzystaniem polisy ubezpieczeniowej i co obejmują oferty od towarzystw ubezpieczeniowych.

Czy warto ubezpieczyć laptop?

Z pewnością warto ubezpieczyć laptopa w przypadku, kiedy wartość sprzętu jest duża lub to właśnie na jego dysku znajdują się cenne dla nas informacje. W dodatku istnieje wiele możliwości na wykupienie polisy na laptopa. Wśród nich warto wymienić takie propozycje jak:

  • przedłużona gwarancja, którą wybieramy podczas zakupu przedmiotu w sklepie,
  • ubezpieczenie przedmiotów elektronicznych dla prowadzonej działalności gospodarczej,
  • część ubezpieczenia mieszkania.

Przed ostatecznym wyborem formy ubezpieczenia laptopa, warto przeanalizować każdą z dostępnych opcji i ofert. W zależności od tego, na czym najbardziej nam zależy, możemy podjąć decyzję o tym, która z opcji okaże się dla nas najbardziej atrakcyjna.

W zależności od formy ubezpieczenia, które wybierzesz, elementy objęte ubezpieczeniem mogą różnić się od siebie. Wszystko zależy przede wszystkim od przeznaczenia laptopa i tego, kto będzie z niego korzystał. Jeśli na przykład zamierzamy ubezpieczyć laptopa, z którego ma korzystać pracownik w firmie, wówczas polisa może obejmować uszkodzenie laptopa przez pracownika.

Co obejmuje ubezpieczenie laptopa?

Zapewnij sobie spokojny urlop
Nawet 50% taniej za pełen pakiet ochrony

Właściciele laptopów stają przed coraz częstszym dylematem: czy wykupić ubezpieczenie laptopa. Ubezpieczenie laptopa to najlepszy sposób, aby zapobiec niefortunnym incydentom, które mogą pozostawić Twoje urządzenie w strzępach. Oprócz tego warto ubezpieczyć sprzęt na wypadek zdarzeń losowych, takich jak: powodzie, zalania, pożary, przepięcia i kradzieże z włamaniem. Ciekawym rozwiązaniem, które może się przydać jest także wybranie ubezpieczenia laptopa w ramach Home Assistance. W ten sposób jesteśmy w stanie zapewnić sobie pomoc informatyka w przypadku awarii urządzenia.

Ubezpieczenie laptopa zazwyczaj posiada informację o wyłączeniu z odpowiedzialności za poniesienie kosztów szkody w przypadku uszkodzenia związanego z wirusami lub utratą danych.

Gdzie kupić ubezpieczenie laptopa?

W zależności od wybranej formy ubezpieczenia, miejsce zakupu polisy na laptopa może się różnić. Jak bowiem warto zauważyć niektóre formy pozwalają na zakup ubezpieczenia w dniu wybrania konkretnego sprzętu. Inne natomiast są związane z polisą, która ma za zadanie chronić mienie wykorzystywane do prowadzenia działalności gospodarczej lub ubezpieczeniem nieruchomości.

Ile kosztuje ubezpieczenie laptopa?

Koszt ubezpieczenia laptopa zależą od tego, z oferty którego towarzystwa ubezpieczeniowego zdecydujemy się skorzystać. Możemy założyć, że waha się on między 200, a 700 złotych, jednak dokładne dane pozostają możliwe do uzyskania wyłącznie po zapoznaniu się z aktualnymi ofertami polis mieszkaniowych i innych możliwości na ochronę laptopa oraz pozostałego sprzętu elektrycznego, który znajduje się w naszym domu lub firmie.

Skorzystaj z porównywarki ubezpieczeń laptopa, aby móc cieszyć się z wyboru najbardziej korzystnej oferty.

Sprawdź nasze Ubezpieczenia

Warto Wiedzieć