Ubezpieczenie hulajnogi elektrycznej od kradzieży

Hulajnogi elektryczne stają się coraz bardziej popularne, ale mogą również stać się bardzo niebezpieczne, jeśli nie są odpowiednio traktowane. Wiele osób posiadających te pojazdy jest często nieprzygotowanych do ochrony w razie wypadku. Opowiemy Ci, jak ubezpieczyć ten pojazd, co zawiera polisa i jak przygotować się na wypadek podczas korzystania z hulajnóg elektrycznych. Sprawdź czy ubezpieczenie hulajnogi elektrycznej od kradzieży jest dla Ciebie!

Czy warto zabezpieczyć się przed kradzieżą hulajnogi elektrycznej?

Hulajnogi elektryczne to świetny sposób na poruszanie się po mieście. Są wydajne i zapewniają dużą wygodę. Na rynku dostępnych jest wiele różnych typów hulajnóg elektrycznych, ale wszystkie mają określone wymiary i limit wagi. Sprzęt ten należy do kategorii urządzeń transportu osobistego. Oznacza to, że hulajnogi nie mogą przekroczyć 20 kilogramów wagi. Korzystanie z hulajnogi elektrycznej, to wygodny sposób na przemierzanie kilometrów po mieście.

Należy zdawać sobie jednak sprawę z tego, że warto ubezpieczyć się od jej kradzieży. Hulajnogi elektryczne to sprzęt, z którego korzystają dzieci i dorośli. Obecnie koszt zakupu tego rodzaju produktów waha się między 1500, a 10 000 złotych. Nietrudno zauważyć, że tego typu pojazd wcale nie jest tani i kosztuje więcej niż rower, tradycyjna hulajnogi i inne jednoślady. Właśnie z tego względu warto ubezpieczyć się przed jego kradzieżą.

Kiedy może przydać się ubezpieczenie od kradzieży hulajnogi elektrycznej?

Zapewnij sobie spokojny urlop
Nawet 50% taniej za pełen pakiet ochrony

Tak naprawdę sytuacji, kiedy może przydać się ubezpieczenie od kradzieży hulajnogi elektrycznej jest naprawdę wiele. W przypadku wykupienia ubezpieczenia, możliwe jest otrzymanie odszkodowanie o wartości nawet 10 tysięcy złotych. Konkretne ubezpieczenie obejmuje również uszkodzenie pojazdu. Przed podpisaniem umowy ubezpieczenia warto sprawdzić, czy wybrana polisa obejmuje również wypłatę kosztów dla osób trzecich. Taka sytuacja może być wymagana w momencie spowodowania kolizji drogowej lub wypadku komunikacyjnego.

Gdzie kupić ubezpieczenie od kradzieży hulajnogi elektrycznej?

Przed wykupem konkretnej polisy ubezpieczeniowej od kradzieży hulajnogi elektrycznej, warto zapoznać się z dokumentem takim jak OWU, czyli ogólnymi zasadami ubezpieczenia. W ten sposób jesteśmy w stanie uzyskać informacje na temat tego, jakie sytuacje obejmuje ubezpieczenie, poznać roczną ratę polisy oraz możliwą do uzyskania kwotę w sytuacjach losowych.

Ile kosztuje ubezpieczenie od kradzieży hulajnogi elektrycznej?

Chcesz sprawdzić, ile będzie kosztować ubezpieczenie Twojej hulajnogi elektrycznej? W takiej sytuacji warto zapoznać się z wieloma ofertami od przynajmniej kilku towarzystw ubezpieczeniowych. Zazwyczaj proces ten jest bardzo czasochłonny. Niemniej jednak za sprawą porównywarki ubezpieczeń, możesz w prosty sposób sprawdzić dostępne oferty w jednym miejscu.

Sprawdź nasze Ubezpieczenia

Warto Wiedzieć