Ubezpieczenie dziecka – nie musisz płacić w szkole

Ubezpieczenie dziecka w szkole nie jest obowiązkowe. Ale czy jest alternatywa? Jasne! U nas ubezpieczenie dziecka kupisz w ramach polisy mieszkaniowej. Ochrona dla wszystkich domowników, na cały rok.

Dlaczego ubezpieczenie szkolne to kiepski pomysł?

We wrześniu dowiadujesz się, że musisz zapłacić składkę za ubezpieczenie dziecka w szkole.

 • Czy naprawdę musisz? NIE!
  Przystąpienie dziecka do grupowego ubezpieczenia jest dobrowolne. Jednak administracji szkolnej często zależy na tym, aby rodzice myśleli, że jest ono obowiązkowe. Zapisanie wszystkich uczniów danej klasy jest wygodniejsze i korzystniejsze dla szkoły, ale już niekoniecznie dla dziecka.
 • Co tak naprawdę wiesz o ubezpieczeniu szkolnym Twojej pociechy?
  Wiesz, ile wynosi roczna składka, i… najczęściej to wszystko. Bardziej zaangażowani wychowawcy mówią jeszcze rodzicom, jak nazywa się firma ubezpieczeniowa, nieliczni wspominają o sumie ubezpieczenia. Wyciągu z ogólnych warunków ubezpieczenia (OWU) zazwyczaj nikt nie dostaje przed zapisaniem dziecka do ubezpieczenia. Brzmi jak kupowanie kota w worku? Bo tak niestety jest.
 • Niskie sumy ubezpieczenia oznaczają marne odszkodowanie!
  Jeśli opłata za ubezpieczenie dziecka w szkole wydaje Ci się dość niska, pomyśl o tym, że zależy ona od kwoty, na jaką Twoja latorośl jest ubezpieczona. Najczęściej grupowe polisy szkolne zawierane są na sumy kilku-kilkunastu tysięcy złotych. Jak to wygląda w praktyce?
  Przykład: suma ubezpieczenia wynosi 10 tys zł, dziecko doznaje uszczerbku na zdrowiu w wysokości 1% (np. złamanie palca dłoni). Odszkodowanie wyniesie 100 zł.

Ubezpieczenie dziecka w domu – jak to działa?

U nas możesz ubezpieczyć swoje dziecko od następstw nieszczęśliwych wypadków w ramach polisy mieszkaniowej. Nasze ubezpieczenie NNW mieszkaniowe z powodzeniem zastąpi szkolną grupówkę Twojego dziecka. Ponieważ wybierasz je samodzielnie, zawsze wiesz, za co płacisz. Przed zawarciem umowy ubezpieczenia dostaniesz dokument z jego warunkami.

Nasze ubezpieczenie NNW działa przez cały rok na terenie całej Polski, a więc obejmuje wypadki, które mogą się wydarzyć w szkole, w domu, w drodze (również w samochodzie), na koloniach, na boisku i w wielu innych sytuacjach.

Sumę ubezpieczenia ustalasz samodzielnie. W grupowej polisie szkolnej to przedstawiciele szkoły umawiali się z ubezpieczycielem, na jaką kwotę będą ubezpieczone dzieci, a pojedynczy rodzice nie mieli na to żadnego wpływu. U nas to Ty jesteś stroną umowy i Ty decydujesz o sumie ubezpieczenia.

WAŻNE: nie musisz płacić składki za nasze ubezpieczenie we wrześniu – dzięki temu odpadnie Ci jeden wydatek w tym bardzo trudnym finansowo miesiącu. Ubezpieczenie NNW w Polisotece jest składnikiem pakietu ubezpieczeń mieszkaniowych. To oznacza, że za wszystkie składniki polisy (np. ubezpieczenie murów, ubezpieczenie ruchomości domowych i NNW domowników) zapłacisz łączną składkę. Opłata może zostać rozłożona na półroczne lub kwartalne raty.

Zapewnij sobie spokojny urlop
Nawet 50% taniej za pełen pakiet ochrony

Jeśli tylko ubezpieczasz swoje mieszkanie lub dom, jako dodatek możesz dobrać kompleksowe rodzinne ubezpieczenie NNW.

Wszystkie dzieci ubezpieczone na jednej polisie

Masz więcej niż jedno dziecko? Wszystkie swoje pociechy, a także siebie, partnera lub innych domowników możesz objąć ochroną w ramach ubezpieczenia NNW. Nie musisz ubezpieczać wszystkich – sam przy zawarciu umowy wskazujesz, które osoby mają być objęte ochroną.
Zasada jest prosta: jedna osoba (na przykład Ty) jest ubezpieczona na 100% sumy ubezpieczenia, a Twój partner lub dzieci – na 50%.

Ubezpieczenie OC – gdy Twoje dziecko zniszczy coś cennego

W ramach polisy mieszkaniowej możesz mieć jeszcze ochronę, której nie zapewni Ci ubezpieczenie szkolne – czyli ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym. To bardzo przydatne rozwiązanie, szczególnie jeśli Twoje pociechy są żywiołowe, pełne pomysłów i trudne do upilnowania.
Gdy rozbrykana latorośl podczas jazdy na rolkach przewróci inne dziecko, słowo „przepraszam” może nie wystarczyć. Właśnie w takich sytuacjach zadziała ubezpieczenie OC w życiu prywatnym. Nie musisz płacić z własnej kieszeni odszkodowań za szkody spowodowane przez Twoje dziecko. Zajmie się tym Twój ubezpieczyciel.

Jak kupić rodzinne ubezpieczenie NNW?

Ubezpieczenie mieszkania, ubezpieczenie wypadkowe dla wszystkich lub wybranych domowników, a także OC w życiu prywatnym – te wszystkie produkty możesz kupić od razu, przez internet, bez wychodzenia z domu. Skorzystaj z serwisu Polisoteka i zobacz, jakie to proste!

Zaznaczasz tylko te elementy pakietu, jakich potrzebujesz, wpisujesz sumy ubezpieczenia i na bieżąco obserwujesz, jak zmienia się wysokość składki. Dzięki temu dopasujesz ubezpieczenie do Twoich własnych potrzeb i możliwości finansowych. Składkę zapłacisz przelewem elektronicznym, a polisę ubezpieczeniową dostaniesz na adres e-mail. Jesteś zainteresowany ofertą? Napisz maila na adres barbara.opoka@polisoteka.pl – Ubezpiecz swoje dziecko i bądź mądry przed szkodą!

Sprawdź nasze Ubezpieczenia

Warto Wiedzieć