Ubezpieczenie aparatu fotograficznego

Aparaty fotograficzne są drogie, ale rezultaty, które zapewniają, są bezcenne. Za pomocą cyfrowych lustrzanek jednoobiektywowych można robić zdjęcia z rozdzielczością lustrzanki cyfrowej i robić do pięciu zdjęć na sekundę. Wytrzymała bateria aparatu wystarcza na setki zdjęć, zanim będzie wymagane ładowanie. Cyfrowe lustrzanki jednoobiektywowe są również dostępne do fotografii czarno-białej, fotografii w podczerwieni i fotografii podwodnej. Koszt zakupu takiego urządzenia jest stosunkowo wysoki. Właśnie dlatego, warto wiedzieć z jakich względów skorzystanie z polisy na aparat fotograficzny to dobre rozwiązanie. Sprawdź czy ubezpieczenie aparatu fotograficznego jest dla Ciebie!

Ubezpieczenie aparatu jest możliwe w trzech różnych wariantach. Mowa między innymi o:

Sprawdzamy, czy warto ubezpieczyć tego rodzaju urządzenie oraz co obejmuje polisa na aparat fotograficzny.

Czy warto ubezpieczyć aparat fotograficzny?

Aparat fotograficzny jest często dużym wydatkiem. W dodatku sam sprzęt ma dla nas wartość sentymentalną i niejednokrotnie służy jako narzędzie do pracy. Właśnie dlatego ważne jest, aby zdecydować się na polisę, która zabezpieczy nas przed niespodziewanymi zdarzeniami losowymi. Dzięki temu uchronimy się przed koniecznością ponoszenia dużych kosztów finansowych.

Zapewnij sobie spokojny urlop
Nawet 50% taniej za pełen pakiet ochrony

Co obejmuje ubezpieczenie aparatu fotograficznego?

Posiadanie aparatu fotograficznego to najważniejszy dodatek w ubezpieczeniu mieszkania w momencie posiadania ubezpieczenia mienia ruchomego. Ochrona gwarantuje odzyskanie równowartości aparatu w przypadku pożaru, wybuchu, zalania lub pozostałych zdarzeń losowych. Oprócz tego wśród innych dodatków, które warto mieć w ubezpieczeniu domu ze względu na posiadanie aparatu fotograficznego, to także ochrona na wypadek kradzieży z włamaniem, rabunku i powodzi. Dodatki do polisy, które pozwolą na ochronę aparatu to między innymi Home Assistance. Dzięki tej opcji możemy liczyć między innymi na bezpłatne i szybkie usługi serwisowania.

Gdzie kupić ubezpieczenie aparatu fotograficznego?

Ubezpieczenie aparatu fotograficznego najlepiej kupić w momencie jego zakupu lub wykorzystać rozwiązania związane z dodatkowym ubezpieczeniem mienia. Wszystko zależy od indywidualnych preferencji, tego na jakiej ochronie nam zależy oraz kiedy zdecydujemy się na wykupienie polisy.

Ile kosztuje ubezpieczenie aparatu fotograficznego?

Ubezpieczenie aparatu fotograficznego w ramach ubezpieczenia mieszkania może wynosić od 50 do 600 złotych w założeniu, że wykupujemy dodatkową opcję dla urządzenia o wartości 30 tysięcy złotych. Aby sprawdzić pozostały opcję ochrony swojego sprzętu, warto skorzystać z dostępnej porównywarki online. Dlaczego? Ponieważ w trakcie poszukiwania najbardziej atrakcyjnego ubezpieczenia warto sprawdzić przynajmniej kilka ofert od różnych towarzystw ubezpieczeniowych.

Sprawdź nasze Ubezpieczenia

Warto Wiedzieć