Wakacje na Kubie a koronawirus. Zasady wjazdu i obostrzenia

nteresowanie. Niemniej jednak turyści dobrze pamiętają, jak trudne stało się podróżowanie z powodu pandemii koronawirusa. Dlatego zawsze przed wyjazdem warto sprawdzić, czy w danym kraju wciąż obowiązują specjalne regulacje prawne. Jak to wygląda w przypadku Kuby? Czy na wyspie wciąż panują zasady przystosowane do sytuacji epidemiologicznej?

Kuba – zasady wjazdu na wakacje 2022

Do kwietnia tego roku na Kubie obowiązywały specjalne zasady dotyczące przekraczania granicy. Natomiast w ostatnim czasie zostały one zniesione. To oznacza, że teraz nawet niezaszczepieni turyści mogą swobodnie wjeżdżać do kraju.

Czy przed wjazdem na Kubę trzeba zrobić test na COVID-19?

Dzięki opisanym wyżej zmianom na Kubie nie ma już obowiązku wykonywania testów przed przylotem. Dotyczy to zarówno turystów zaszczepionych przeciwko COVID-19, jak i osób, które nie przyjęły szczepionki.

Uwaga!

Na Kubie cały czas istnieje zasada okazjonalnego wykonywania bezpłatnych testów turystom i osobom przyjezdnym. Jeżeli taki test da wynik pozytywny, turysta zostanie skierowany na hotelową kwarantannę.

Jakie obostrzenia obowiązują na Kubie?

Zapewnij sobie spokojny urlop
Nawet 50% taniej za pełen pakiet ochrony

Na Kubie zniesiono większość obostrzeń epidemiologicznych, ale niektóre zasady bezpieczeństwa wciąż pozostają w mocy. Na lotniskach oraz w placówkach medycznych należy zakrywać usta i nos przy pomocy maseczki. W zależności od sytuacji epidemiologicznej nakaz ten może zostać rozciągnięty na inne miejsca publiczne. Pewne ograniczenia mogą także pojawić się w przypadku komunikacji publicznej oraz organizowanych atrakcji.

Koronawirus na Kubie – sytuacja w kraju

Na Kubie sytuacja epidemiologiczna jest obecnie stosunkowo dobra, gdyż liczba zakażeń pozostaje na niskim poziomie. Jednak warto na bieżąco monitować informacje dotyczące tego kraju, a także komunikaty wydawane przez kubańskie władze.

Wakacje na Kubie – jakie dokumenty i zaświadczenia są potrzebne?

Podstawowym dokumentem uprawniającym turystów do wjazdu na terytorium Kuby jest paszport. Taki paszport musi być ważny przez co najmniej 3 miesiące od momentu wjazdu do kraju.

Ponadto przed przyjazdem turysta musi wypełnić specjalny formularz dostępny na stronie – https://dviajeros.mitrans.gob.cu/inicio.

Co istotne, władze Kuby wymagają również, aby wszyscy turyści posiadali ubezpieczenie podróżne obejmujące COVID-19. Jeżeli turysta nie wykupi go przed wylotem, będzie musiał zakupić polisę na miejscu.

Przed wyjazdem na Kubę warto kupić ubezpieczenie turystyczne.

Sprawdź nasze Ubezpieczenia

Warto Wiedzieć