Pakiet medyczny dla Twojej firmy – oferta dla małych przedsiębiorstw od 3 osób!

Pakiet medyczny – od zawsze kojarzy się z benefitem oferowanymi przez duże korporacje swoim pracownikom lub produktem dla „bogaczy”. Czy rzeczywiście prywatna opieka medyczna jest towarem luksusowym dla nielicznych?
Obecnie ubezpieczenia zdrowotne dostępne również dla małych firm.  Przeczytaj więcej na temat pakietów medycznych dla pracowników.

Pakiety medyczne dla Twojej firmy

W ostatnich latach rośnie popularność pakietów medycznych. Obecnie dostępne są pakiety medyczne dla pracowników małych i średnich przedsiębiorstw oraz dla klientów indywidualnych. Oznacza to, że nie musisz pracować dla wielkiej firmy aby korzystać z prywatnej opieki medycznej.

Klienci indywidualni – możesz kupić ubezpieczenie zdrowotne samodzielnie dla siebie w wariancie indywidualnym lub dla swoich bliskich w wariancie rodzinnym. Cena ubezpieczenia indywidualnego z podstawowym zakresem opieki zaczyna się już od 41 zł miesięcznie. Musisz jednak pamiętać, że wraz z ceną ubezpieczenia rośnie zakres świadczonych usług. Jeżeli zależy Ci na szerszym zakresie opieki medycznej będziesz musiał wydać około 100 zł lub więcej.

Pracownicy małych i średnich firm – pakiety dla pracowników tak jak w przypadku ubezpieczeń indywidualnych dostępne w wariancie indywidualnym i rodzinnym. Ceny pakietów w tym wypadku często uzależnione są ilości osób, średniego wieku zatrudnionych, a także proporcji płci. Ceny ale są porównywalne do cen ubezpieczeń indywidualnych mogą być korzystniejsze pod względem zakresu oferowanych świadczeń.

Częściowa refundacja kosztów

Częściowa refundacja kosztów jest świetnym rozwiązaniem dla pracodawcy i pracownika.
Polega ona na rozłożeniem ciężaru kosztów pakietu medycznego dla pracownika między pracownikiem a pracodawcą. Jak to działa?

Zapewnij sobie spokojny urlop
Nawet 50% taniej za pełen pakiet ochrony

Przykład:
Pan Jarosław prowadzi z żoną firmę rodzinną i zatrudnia 4 osoby.Zapoznał się o ofertą pakietów medycznych i zdecydował się przeznaczyć na prywatną opiekę medyczną 1200 zł brutto miesięcznie, czyli 150 zł na każdą z osób.

W ofercie ubezpieczyciela są droższe i bogatsze pakiety i trzech z pracowników jest zainteresowanych nieco droższą, ale i szerszą ochroną medyczną i zdecydowało się na pokrycie niewielkiej różnicy między kwotą zapewnioną przez pana Jarosława, a  ceną wyższego wariantu.

Jak rozliczyć pakiet medyczny dla pracowników?

Pakiet medyczny oferowany przez pracodawcę jest wliczany jako dochód dla pracownika i musi być zapłacony od tej kwoty podatek. W przypadku częściowej refundacji, pracownik podpisuje oświadczenie o  zgodzie do potrącania z jego wynagrodzenia wymienionej w oświadczeniu kwoty na poczet pokrycia różnicy między kwotą gwarantowaną i opłacaną przez pracodawcę, a pracownika.

Co zyskasz?

Decydując się na prywatną opiekę medyczną dla pracowników możesz liczyć na:

  • większą efektywność pracy
  • zadowolenie pracowników
  • mniejszą absencję
  • szybszy powrót pracowników po chorobie do prac

Sprawdź nasze Ubezpieczenia

Warto Wiedzieć