Ile kosztuje ubezpieczenie samochodu za pierwszym razem
Ubezpieczenie samochodu

Ile kosztuje ubezpieczenie samochodu za pierwszym razem?

Po zakupie swojego pierwszego samochodu świeżo upieczony kierowca musi szybko zadbać o ubezpieczenie pojazdu. Dla wielu osób będzie to zarazem pierwsza w życiu styczność ze światem ubezpieczeń. O czym powinni wiedzieć młodzi kierowcy? Ile kosztuje ubezpieczenie samochodu za pierwszym razem? Jak można zaoszczędzić na zakupie takiej polisy?

Ile kosztuje ubezpieczenie samochodu za pierwszym razem?

Niestety, mamy złą wiadomość dla wszystkich młodych kierowców. Ubezpieczenie samochodu za pierwszym razem jest zdecydowanie najdroższe. Wszystko ze względu na fakt, iż kierowca nie ma wtedy żadnych wypracowanych zniżek, które mogłyby zredukować cenę ubezpieczenia. Przez to musi on zapłacić dużo więcej za swoją pierwszą polisę OC.

O jakich kwotach mowach? Tutaj wiele zależy od różnych czynników związanych z ubezpieczanym pojazdem. Jednak dla uśrednienia można przyjąć, że ubezpieczenie samochodu za pierwszym razem kosztuje około 1000-2000 złotych. Pewną pociechą będzie fakt, iż już po 2-3 latach jazdy bez spowodowania szkody kierowca wypracuje swoje pierwsze zniżki.

Jak zapłacić mniej przy zakupie swojej pierwszej polisy OC?

Powyższa kwota rzeczywiście jest dość wysoka, co może być nie lada problemem dla młodych kierowców. Na szczęście mają oni też do dyspozycji kilka sposobów, które pozwolą na obniżenie wspomnianej kwoty. Co więc mogą zrobić młodzi kierowcy? W grę wchodzi przede wszystkim:

  1. Wybór małego miejskiego samochodu o niskiej pojemności silnika.
  2. Ubezpieczenie samochodu wraz z bardziej doświadczonym współwłaścicielem.
  3. Zapłacenie za całą polisę z góry.

Dzięki opisanym wskazówkom młodzi kierowcy mogą zaoszczędzić trochę gotówki przy zakupie ubezpieczenia OC. Jednakże największą oszczędność zapewni skorzystanie z porównywarki OC. Dzięki temu kierowca łatwo odnajdzie polisę, która będzie dostępna w najbardziej atrakcyjnej cenie.

Wspomnianą porównywarkę oraz inne artykuły poświęcone kwestii ubezpieczeń dla młodych kierowców można znaleźć w serwisie Polisoteka.pl