ubezpieczenie turystyczne Rainbow
Ubezpieczenie turystyczne

Ubezpieczenie turystyczne Rainbow Tours – czy wystarczy?

Zamierzasz wyjechać z biurem podróży na wymarzony urlop? Zastanawiasz się, czy polisa turystyczna z biura podróży wystarczy? Dziś sprawdzamy ubezpieczenie turystyczne Rainbow Tours.

Na touroperatorze spoczywa obowiązek zapewnienia ubezpieczenia turystycznego na czas wyjazdu z biurem podróży. Firma Rainbow Tours w tej materii współpracuje z towarzystwem ubezpieczeniowym TU Europa S.A. Ubezpieczenie turystyczne Rainbow Tours jest dostępna w kilku wariantach, które różnią się zakresem i sumami ubezpieczenia za poszczególne ryzyka na polisie. Podczas zakupu wycieczki otrzymamy ubezpieczenie turystyczne w podstawowym zakresie (wariant Standard). Naturalnie za wyższą cenę otrzymamy szerszy zakres ubezpieczenia. Polisa turystyczna Rainbow Tours umożliwia też ubezpieczenie się na wypadek rezygnacji z wyjazdu z biurem podróży z przyczyn losowych. Warto się w nie zaopatrzyć, szczególnie w sytuacji, kiedy z dużym wyprzedzeniem kupujemy wycieczkę.

Standardowe ubezpieczenie turystyczne Rainbow Tours

Wariant Standard polisy turystycznej Rainbow Tours w swoim zakresie zawiera ubezpieczenie kosztów leczenia. Do wyboru mamy dwie sumy ubezpieczenia – 15.000 euro lub 30.000 euro. W ramach tego wariantu otrzymamy też ubezpieczenie akcji ratowniczej (konieczne w górach i na morzu) z sumą ubezpieczenia 5.000 euro. Wariant Standard zapewnia też ubezpieczenie NNW z kwotą ubezpieczenia w wysokości 3.000 euro. Zyskamy także ubezpieczenie bagażu, w tym sprzętu sportowego. I ochronę w związku z uprawianiem turystyki kwalifikowanej (jazda na rowerze, pływanie kajakiem czy rowerkiem wodnym, wędkarstwo, wspinaczka górska do 3000 m n.p.m., która nie wymaga użycia sprzętu wspinaczkowego, etc.). Zakres wariantu Standard może być rozszerzony o:

  • ubezpieczenie Komfortowa Kieszeń, w ramach którego otrzymamy odszkodowanie w przypadku kradzieży portfela, dokumentów, czy smartfona;
  • ubezpieczenie następstw chorób przewlekłych, które jest niezbędne w sytuacji, kiedy chorujemy na astmę, nadciśnienie, cukrzycę lub też leczymy się z powodu nowotworu, chorób układu krążenia, choroby wieńcowej, etc.;
  • uprawianie sportów wysokiego ryzyka (narciarstwo, snowboard, jazda konna, surfing, windsurfing, nurkowanie z aparatem powietrznym, etc.), wyczynowe uprawianie sportów (zawodowe uprawianie sportów, udział w zawodach, etc.), czy uprawianie sportów ekstremalnych (sporty powietrzne, skoki akrobatyczne na nartach, skoki bungee, sporty motorowe, kolarstwo górskie, etc.).

Polisa Rainbow Tours w wariancie Standard Plus

Wariant Standard Plus ubezpieczenia turystycznego Rainbow Tours zawiera ubezpieczenie kosztów leczenia w dwóch wersjach do wyboru – z sumą ubezpieczenia 30.000 euro lub 40.000 euro. Zapewnia też pokrycie kosztów w związku z akcją ratowniczą do kwoty 5.000 euro i ubezpieczenie NNW z sumą ubezpieczenia w wysokości 5.000 euro. W ramach wariantu Standard Plus otrzymamy też ubezpieczenie bagażu i sprzętu sportowego. A co więcej, zyskamy także ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej (OC). Ochroni ono nasz portfel w sytuacji, kiedy podczas wakacji spowodujemy szkodę u osoby trzeciej. Jej roszczenia wobec nas pokryje ubezpieczenie turystyczne. Dokładnie tak samo, jak w wariancie Standard otrzymamy też ochronę w związku z uprawianiem turystyki kwalifikowanej. A polisę rozszerzymy o te same ryzyka.

Ubezpieczenie turystyczne Rainbow Tours w wariancie VIP, czyli jeszcze szerszy zakres

W przypadku wariantu VIP ubezpieczenia na wakacje Rainbow Tours otrzymamy ubezpieczenie kosztów leczenia. Podobnie jak w dwóch wcześniejszych wariantach tu również mamy do wyboru dwie sumy ubezpieczenia – 60.000 euro lub 100.000 euro. W tym przypadku suma ubezpieczenia akcji ratowniczej wynosi 7.000 euro, a ubezpieczenia NNW – 10.000 euro. Wariant VIP zapewnia ubezpieczenie bagażu i sprzętu sportowego, ubezpieczenie OC oraz ochronę w związku z uprawianiem turystyki kwalifikowanej. Polisę turystyczną Rainbow Tours w wariancie VIP rozszerzymy o dokładnie te same ryzyka, które są wskazane w dwóch wcześniejszych wariantach.

Najlepiej w wariancie The Best

Wariant The Best ubezpieczenia na wakacje Rainbow Tours ma najszerszy zakres ochrony. Suma ubezpieczenia kosztów leczenia wynosi 300.000 euro, a akcji ratowniczej i ubezpieczenia NNW – po 10.000 euro. W wariancie The Best otrzymamy ubezpieczenie bagażu i sprzętu sportowego, ubezpieczenie OC i ubezpieczenie Komfortowa Kieszeń. W cenie tego wariantu otrzymamy także ubezpieczenie następstw chorób przewlekłych oraz ochronę w związku z uprawianiem turystyki kwalifikowanej i sportów wysokiego ryzyka. Zakres wariantu The Best może być rozszerzony o wyczynowe uprawianie sportów i uprawianie sportów ekstremalnych.

Bezpieczny aktywny wypoczynek

W ramach ubezpieczenia na wakacje Rainbow Tours do wyboru mamy również wariant Sport & Fun. Wariant ten jest dostępny w dwóch wersjach:

  • Active Fun – swoim zakresem obejmuje ubezpieczenie kosztów leczenia i akcji ratowniczej. Suma ubezpieczenia we wskazanych ryzykach wynosi odpowiednio 20.000 euro i 5.000 euro. Wersja Active Fun zapewnia też ubezpieczenie NNW z sumą ubezpieczenia w wysokości 3.000 euro. Dodatkowo otrzymamy także ubezpieczenie bagażu i sprzętu sportowego oraz ubezpieczenie OC. W wersji Active Fun otrzymamy ochronę w związku z uprawianiem turystyki kwalifikowanej i sportów wysokiego ryzyka. W sytuacji, kiedy z przyczyn losowych nie wykorzystamy karnetu na stoku narciarskim lub będziemy zmuszeni do wypożyczenia sprzętu sportowego, otrzymamy zwrot poniesionych kosztów. Zakres wersji Active Fun możemy rozszerzyć o ubezpieczenie Komfortowa Kieszeń oraz o wyczynowe uprawianie sportów i sportów ekstremalnych.
  • Max Fun – swoim zakresem obejmuje dokładnie te same ryzyka, co wersja Active Fun. Różni się natomiast od niej sumami ubezpieczenia. Ubezpieczenie kosztów leczenia w wersji Max Fun opiewa na kwotę 40.000 euro, a NNW – 5.000 euro.

Ubezpieczenie turystyczne Rainbow Tours – czy wystarczy na wakacje?

Ubezpieczenie z biura podróży w podstawowym zakresie to za mało. Dlaczego? Najlepiej widać to na przykładzie. Jak podaje firma Mondial Assistance, najdroższa interwencja medyczna w 2017 roku miała miejsce na Majorce i dotyczyła tętniaka mózgu u polskiego turysty. Rachunek za udzieloną mu pomoc medyczną wyniósł prawie 700.000 zł! Na szczęście jego polisa turystyczna zapewniła mu właściwą ochronę ubezpieczeniową. To jednak dowodzi, że ubezpieczenie z biura podróży w podstawowym zakresie nie wystarczy. Dlatego warto zainwestować w szerszy zakres polisy. Przy wyborze najlepszego dla siebie wariantu należy kierować się nie tylko zakresem ubezpieczenia turystycznego, ale również sumami ubezpieczenia za poszczególne zdarzenia na polisie. Podczas zagranicznej wycieczki najistotniejsze są sumy ubezpieczenia kosztów leczenia, akcji ratowniczej oraz NNW. Z tego powodu te kwoty wyszczególniliśmy.

Zanim kupisz jeden z szerszych wariantów ubezpieczenia turystycznego Rainbow Tours, sprawdź, ile kosztuje leczenie w kraju, do którego wyjeżdżasz na urlop. A w sytuacji, kiedy uznasz, że żaden z szerszych wariantów ubezpieczenia na wakacje Rainbow Tours nie spełnia Twoich oczekiwań, kup dodatkowe ubezpieczenie turystyczne na własną rękę. Wówczas sam określisz zakres polisy i ustalisz sumy ubezpieczenia. W Polisotece wystarczy, że wypełnisz formularz, a spersonalizowane ubezpieczenie turystyczne otrzymasz na maila.