Ubezpieczenie turystyczne Neckermann – czy wystarczy na wycieczkę?

Wyjazd z biurem podróży na wymarzone wczasy latem czy urlop w środku zimy ma liczne zalety. Nie trzeba troszczyć się o dojazd, poszukiwanie hotelu, czy organizowanie wyżywienia. Wystarczy się spakować i w drogę! Nawet zapewnienie polisy turystycznej leży po stronie touroperatora. Czy jednak otrzymamy pełną ochronę ubezpieczeniową? Sprawdźmy jak się prezentuje ubezpieczenie turystyczne Neckermann.

Ubezpieczenie turystyczne Neckermann w Polsce

Biuro podróży Neckermann jest częścią jednego z największych koncernów turystycznych w Europie – Thomas Cook AG, który szczyci się przeszło 175-letnią tradycją. W Polsce ów touroperator działa od ponad 20 lat. Swoim klientom zapewnia wypoczynek na sześciu kontynentach świata. Naturalnie na czas wyjazdu z biurem podróży klient otrzyma ubezpieczenie turystyczne Neckermann. Touroperator współpracuje z towarzystwem ubezpieczeniowym Allianz.

Biuro podróży Neckermann w swojej ofercie ma wczasy w Polsce. Zimą mamy do wyboru białe szaleństwo w Szklarskiej Porębie czy w kompleksie narciarskim „Jastrzębica” w Przyłękowie k. Żywca. Natomiast latem wypoczynek nad Bałtykiem lub na Mazurach. Ubezpieczenie turystyczne Neckermann na wyjazd w Polsce, w zależności od wybranego pakietu, umożliwia zapewnienie ochrony ubezpieczeniowej w związku z:

 • następstwami nieszczęśliwych wypadków (NNW), w tym związanych z uprawianiem sportu;
 • akcją ratowniczą w górach lub na morzu;
 • utratą lub uszkodzeniem bagażu i sprzętu sportowego;
 • wyrządzeniem szkody osobie trzeciej (ubezpieczenie OC).

Warianty ubezpieczenia turystycznego Neckermann

W zależności od tego, czy wyjeżdżamy sami, czy ze swoimi bliskimi mamy do wyboru ubezpieczenie indywidualne lub grupowe. Polisa turystyczna Neckermann na urlop w Polsce jest dostępna w trzech pakietach:

 • Pakiet Turystyczny – w podstawowym zakresie zapewnia ubezpieczenie NNW i akcji ratowniczej w związku z amatorskim uprawianiem sportów, w tym sportów letnich (jazda konna, narty wodne, piłka siatkowa, pływanie, tenis stołowy, trekking, windsurfing, żeglarstwo, etc.). Pakiet Turystyczny może być rozszerzony o ubezpieczenie bagażu i sprzętu sportowego oraz o ubezpieczenie OC.
 •  
 • Pakiet Ski – jest skierowany do miłośników sportów zimowych (hokeja, łyżwiarstwa, narciarstwa zjazdowego, snowboardu, etc.). Swoim zakresem obejmuje ubezpieczenie NNW i akcji ratowniczej, bagażu i sprzętu sportowego oraz ubezpieczenie OC.
 • Pakiet Extreme – swoim zakresem obejmuje dokładnie te same ryzyka, co Pakiet Ski. Z tą różnicą, że jest stworzony dla tych, którzy cenią sporty ekstremalne zarówno w letnim, jak i w zimowym wydaniu (heli-snowboarding, kajakarstwo górskie, kite-surfing, saneczkarstwo, skoki na bungee lub do wody, wspinaczkę wysokogórską, etc.).

Dodatkowo możemy ubezpieczyć się na wypadek rezygnacji z wyjazdu z przyczyn losowych oraz zapewnić sobie ochronę w związku z zaostrzeniem symptomów choroby przewlekłej.

Ubezpieczenie turystyczne Neckermann za granicą

Jak już wspomniano biuro podróży Neckermann oferuje wycieczki do rozmaitych miejsc zlokalizowanych na sześciu kontynentach świata. Ubezpieczenie na wakacje Neckermann podczas podróży za granicę jest dostępne w sześciu wariantach (trzy spośród nich dotyczą aktywnego wypoczynku). W zależności od wybranego wariantu lub po rozszerzeniu zakresu ubezpieczenia za dodatkową opłatą polisa turystyczna Neckermann zapewnia:

Zapewnij sobie spokojny urlop
Nawet 50% taniej za pełen pakiet ochrony

I tak oto:

 • Pakiet Basic – gwarantuje ubezpieczenie KL (w tym transport medyczny do Polski i transport zwłok) w związku z wypadkiem lub nagłym zachorowaniem oraz ubezpieczenie NNW.
 • Pakiet Complex – swoim zakresem obejmuje ubezpieczenie KL, NNW, OC oraz ubezpieczenie bagażu.
 • Pakiet VIP – gwarantuje ochronę ubezpieczeniową w związku z KL, NNW, OC, akcją ratowniczą, zagubieniem lub kradzieżą bagażu i sprzętu sportowego.
 • Pakiety Sport/Sport&Ski/Sport&Ski Extreme – są polisami sportowymi, których zakres dotyczy uprawiania sportów rekreacyjnych (w tym sportów letnich), amatorskich sportów zimowych oraz ekstremalnych sportów letnich i zimowych. Każdy z nich zapewnia ubezpieczenie KL, NNW, akcji ratowniczej, bagażu i sprzętu sportowego oraz OC.

Ubezpieczenie turystyczne Neckermann za granicą również może być rozszerzone o ochronę na wypadek rezygnacji z wyjazdu z przyczyn losowych i pogorszenia stanu zdrowia w związku z chorobą przewlekłą.

Od czego zależy wysokość odszkodowania?

Trzeba przyznać, że ubezpieczenie turystyczne Neckermann robi wrażenie. Do wyboru mamy ubezpieczenie w podstawowym zakresie (zarówno w Polsce, jak i za granicą) oraz liczne, rozszerzone warianty. Należy wiedzieć, że na wysokość odszkodowania wpływ ma suma ubezpieczenia przypisana do danego ryzyka z polisy. Jest to maksymalna kwota odszkodowania jakiej mamy prawo się spodziewać. Stąd im jest wyższa, tym wyższe odszkodowanie otrzymamy. W przypadku ubezpieczenia turystycznego Neckermann (zresztą dokładnie tak samo, jak w przypadku innych biur podróży) sumy ubezpieczenia za poszczególne zdarzenia na polisie są z góry ustalone. Tu nasuwa się oczywiste pytanie – czy zatem wystarczą?

Sumy ubezpieczenia w polisie turystycznej Neckermann

Najważniejszym składnikiem polisy turystycznej Neckermann w Polsce jest ubezpieczenie NNW i akcji ratowniczej. Dla Pakietu Turystycznego suma ubezpieczenia NNW wynosi od 5.000 do 20.000 zł w zależności od zakresu całej polisy. Z kolei suma ubezpieczenia akcji ratowniczej wynosi niezmiennie 12.000 zł. W dwóch pozostałych pakietach suma ubezpieczenia NNW i akcji ratowniczej wynosi odpowiednio 20.000 zł i 12.000 zł.

W przypadku ubezpieczenia turystycznego Neckermann za granicą najważniejszym ryzykiem na polisie jest ubezpieczenie kosztów leczenia, akcji ratowniczej i NNW. Dla Pakietu Basic suma ubezpieczenia KL i NNW wynosi odpowiednio 80.000 zł oraz 10.000 zł. Z kolei dla Pakietu Complex suma ubezpieczenia KL wynosi 200.000 zł, a NNW – 20.000 zł. Natomiast dla Pakietu VIP suma ubezpieczenia KL i NNW wynosi 260.000 zł oraz 40.000 zł. Wreszcie w przypadku pakietów sportowych suma ubezpieczenia KL wynosi niezależnie od wariantu 120.000 zł, a NNW – 20.000 zł. Suma ubezpieczenia akcji ratowniczej, które jest dostępne w czterech ostatnich pakietach, wynosi 24.000 zł.

Czy ubezpieczenie na wakacje Neckermann wystarczy?

Wyjazd z biurem podróży oznacza, że obowiązkowo otrzymamy standardowe ubezpieczenie turystyczne i możliwość rozszerzenia jego zakresu. W przypadku polisy turystycznej Neckermann w Polsce warto kierować się przede wszystkim rodzajem aktywnego wypoczynku, któremu chcemy się oddać. Natomiast podczas wycieczki za granicę należy mieć na uwadze nie tylko charakter wyjazdu, lecz również kierunek podróży. Warto sprawdzić ile kosztuje leczenie w kraju, do którego się wybieramy, koszt akcji ratowniczej w górach i na morzu, czy koszt transportu medycznego do Polski. W sytuacji, kiedy uznamy, że żaden z zaproponowanych rozszerzonych wariantów ubezpieczenia turystycznego Neckermann nie zaspokoi naszych potrzeb, warto uzupełnić standardowe ubezpieczenie z biura podróży o dodatkowe ubezpieczenie turystyczne kupione na własną rękę. Najprościej dokonać tego bez wychodzenia z domu – przez Internet. W Polisotece wystarczy wypełnić formularz, a dodatkowe ubezpieczenie turystyczne otrzymamy na maila.

Sprawdź nasze Ubezpieczenia

Warto Wiedzieć