Ubezpieczenie na snowboard do Szwajcarii
Ubezpieczenie turystyczne

Ubezpieczenie na snowboard do Szwajcarii

Doskonale przygotowane alpejskie stoki w Szwajcarii przez długie miesiące przyciągają narciarzy i snowboardzistów z całego świata. Miejscowa infrastruktura turystyczna stoi na bardzo wysokim poziomie, dzięki czemu amatorzy sportów zimowych mogą swobodnie oddawać się ulubionym aktywnościom. Niestety, na równie wysokim poziomie stoją także miejscowe ceny produktów oraz różnych usług. Co gorsza, dotyczy to nawet usług medycznych, które są jedynie częściowo refundowane przez kartę EKUZ. Dlatego snowboardziści planujący wyjazd do Szwajcarii powinni mieć dedykowane ubezpieczenie turystyczne. Taka polisa może bowiem pomóc w pokryciu kosztów leczenia i innych niespodziewanych wydatków. Ile kosztuje ubezpieczenie na snowboard i jak wybrać taką polisę? Zapraszamy do lektury.

Jakie ubezpieczenie wybrać na snowboard do Szwajcarii?

Choć sporty zimowe nie są uznawane za aktywności wysokiego ryzyka, narciarze i snowboardziści muszą liczyć się z możliwością doznania kontuzji. Takie urazy najczęściej powstają na skutek upadku, ale równie dobrze mogą być efektem zderzenia z innym użytkownikiem stoku. Niezależnie od przyczyny powstania urazu – każda kontuzja wymaga przeprowadzenia odpowiednich badań i wdrożenia leczenia. Niestety, takie wydatki mogą szybko odbić się na budżecie turysty.

Z tego względu podstawową kwestią dla osób wyjeżdżających do Szwajcarii będzie ubezpieczenie kosztów leczenia w podróży. Taka polisa zapewni refundację kosztów opieki lekarskiej, a ponadto pozwoli na korzystanie z prywatnych placówek medycznych. Dodatkowo w wielu polisach takie świadczenie obejmuje również zwrot kosztów zorganizowania akcji ratunkowej. Akcja tego typu będzie niezbędna w sytuacji, kiedy turysta dozna urazu np. na lodowcu. Wówczas bezpieczny transport do szpitala musi zostać zorganizowany przy wsparciu ratowników górskich. Aby więc nie płacić za zorganizowanie takiej akcji, turysta powinien dysponować odpowiednim ubezpieczeniem.

Jeśli chodzi o życie i zdrowie, przydatna będzie również ubezpieczenie NNW. Dzięki niej turysta może otrzymać dodatkowe odszkodowanie za trwały uszczerbek na zdrowiu spowodowany wypadkiem. Snowboardzistom mogą przydać się także świadczenia, takie jak: ubezpieczenie sprzętu sportowego, ochrona OC, assistance.

Które ubezpieczenie najlepsze na snowboard do Szwajcarii?

Kiedyś ubezpieczenie na snowboard lub narty było dość niszowym świadczeniem. Obecnie polisy tego typu znajdują się w ofertach wielu różnych asekuratorów. Tym samym snowboardziści nie będą mieli problemu ze znalezieniem odpowiedniej alternatywy. Stosowne ubezpieczenie można odnaleźć np. w ofertach firm: Allianz, Signal Iduna oraz TU Europa.

Wszystkie wspomniane polisy są jednak przeznaczone dla osób o standardowych wymaganiach. Jeśli ktoś chciałby uzyskać w pełni kompleksową ochronę w ramach polisy, warto polecić mu ubezpieczenie turystyczne Warta. Jest to polisa gwarantująca najwyższą sumę ubezpieczenia na rynku!

Na pewno wśród snowboardzistów można znaleźć wielu miłośników innych górskich aktywności (np. trekkingu, wspinaczki). Takim osobom warto zarekomendować całoroczne ubezpieczenie PZU Bezpieczny Powrót. Ochrona w ramach tego świadczenia trwa aż przez 365 dni w roku, dzięki czemu nabywca polisy jest stale chroniony. Co więcej, zakres polisy PZU jest bardzo szeroki i obejmuje wszystkie najważniejsze zapisy dla wielbicieli gór. Z tego względu opisywana polisa z pewnością zasługuje na uwagę.

Ile kosztuje ubezpieczenie na snowboard do Szwajcarii?

Ceny takich polis zależą od dwóch czynników – zakresu ochrony i długości ubezpieczenia. Jeśli ktoś ograniczy się do świadczenia o standardowych warunkach, wysokość składki nie powinna przekroczyć kilku złotych dziennie. Za bardziej rozbudowane polisy z rozszerzonym zakresem trzeba będzie już zapłacić więcej. Tutaj stawki mogą sięgać nawet 10-15 złotych dziennie.

Te wyliczenia można także odnieść do polisy całorocznej. Podstawowy wariant ubezpieczenia PZU Bezpieczny Powrót kosztuje od 220 złotych. Jest więc to równowartość kilku standardowych polis. Warto jednak pamiętać, że tutaj ochrona trwa przez cały rok od momentu zakupu. Zasada jest więc prosta. Całoroczna polisa będzie opłacalnym rozwiązaniem dla osób, które przynajmniej kilka razy w roku wyjeżdżają w góry. Warto przy tym pamiętać, że taka polisa obejmuje nie tylko snowboarding, ale także inne sporty górskie.

Gdzie kupić ubezpieczenie na snowboard do Szwajcarii?

Większość ze wspomnianych wyżej asekuratorów umożliwia stacjonarny zakup świadczeń. Jednak nie jest to najtańsza ani najwygodniejsza alternatywa. Dużo lepszym rozwiązaniem będzie zakup ubezpieczenia turystycznego online. Można to zrobić bez wychodzenia z domu, a samo wypełnienie formalności potrwa maksymalnie kilkanaście minut. Trudno więc o lepszą alternatywę!

Wszystkich zainteresowanych zakupem polisy online zachęcamy także do skorzystania z platformy Polisoteka.pl. Nasza baza danych zapewnia łatwy dostęp do ofert największych asekuratorów. W ten sposób można szybko porównać oferty dostępne na rynku i wybrać najlepsze ubezpieczenie.

Podsumowanie

Jeżeli nie chcesz narazić się na wysokie koszty podczas pobytu w Szwajcarii, kup ubezpieczenie turystyczne. Dodatkowo narciarze oraz snowboardziści muszą upewnić się, że wybrana polisa obejmuje uprawianie sportów zimowych. Tylko wtedy będzie można mieć pewność, iż asekurator wypłaci odszkodowanie za szkody doznane na stoku. W takich świadczeniach zdecydowanie najważniejszą rolę odgrywa ubezpieczenie kosztów leczenia w podróży. To właśnie ono zapewnia refundację kosztów ratownictwa górskiego i opieki medycznej w Szwajcarii. Pozostałe zapisy warto dopasować do swoich wymagań oraz czasu trwania wyjazdu. Jeśli ktoś regularnie wyjeżdża w góry, polisa całoroczna może być dla niego lepszym rozwiązaniem niż standardowe ubezpieczenie.