Ubezpieczenie na Kitesurfing
Ubezpieczenie turystyczne

Ubezpieczenie na kitesurfing – ile kosztuje? Przed czym chroni?

Kitesurfing wygląda niezwykle efektownie, ale w rzeczywistości wcale nie trzeba być atletą, aby móc go uprawiać. Najlepszym tego dowodem są ostatnie lata, które przyniosły dużą popularyzację kitesurfingu. W efekcie mnóstwo osób przekonało się do tej dyscypliny. Tym samym nadchodzące wakacje będą czasem, gdy amatorzy kitesurfingu zaczną oddawać się swojej ulubionej aktywności. Aby jednak było to bezpieczne, warto zadbać o specjalne ubezpieczenie na kitesurfing. Ile kosztuje taka polisa i przed czym ona chroni?

Czy istnieje ubezpieczenie na kitesurfing?

Dedykowana polisa dla kitesurferów nie istnieje. Jednakże nie oznacza to, że takie osoby nie mogą się ubezpieczyć. Asekuratorzy wprowadzili bowiem do swoich ofert uniwersalne sportowe polisy turystyczne. Działają one na podobnej zasadzie jak zwykłe ubezpieczenia turystyczne. Natomiast różnica tkwi w zakresie ochrony, gdyż sportowe polisy obejmują również uprawianie sportu. Toteż asekuratorzy mogą przystosować ich zakres do potrzeb kitesurferów i tym samym zapewnić im wymaganą ochronę.

Ile kosztuje ubezpieczenie na kitesurfing?

Cena wspomnianych świadczeń zależy przede wszystkim od ogólnego zakresu ochrony w ramach polisy. Takie ubezpieczenie może obejmować szereg różnych zapisów. Dlatego przy wyborze podstawowego zakresu cena polisy nie powinna przekroczyć kwoty kilku złotych za każdy dzień ochrony. Natomiast wybór bardziej rozbudowanego świadczenia będzie oznaczać wydatek rzędu kilkunastu złotych za każdy dzień.

Czy można ubezpieczyć się na kitesurfing?

Jak najbardziej! Kitesurfing znajduje się obecnie w katalogach niemal wszystkich asekuratorów oferujących sportowe ubezpieczenia turystyczne. Jednak tutaj trzeba podkreślić ważną zasadę. Otóż poszczególni ubezpieczyciele mogą inaczej kwalifikować tę dyscyplinę. Niektóre firmy uznają kitesurfing za typowy rekreacyjny sport amatorski. Z kolei dla innych firm będzie to już sport wysokiego ryzyka.

Od tego będzie zależeć cena polisy, albowiem ubezpieczenia od sportów wysokiego ryzyka są zdecydowanie najdroższe. Warto więc wybrać ofertę takiej firmy, która uznaje kitesurfing za sport amatorski. Co jasne, nie dotyczy to jednak osób uprawiających bardzo ryzykowne odmiany tej dyscypliny. Takie osoby rzeczywiście powinny sięgnąć po ubezpieczenie przeznaczone dla sportów wysokiego ryzyka.

Jakie ubezpieczenie na kitesurfing jest najlepsze?

Kompleksowa polisa na kitesurfing musi łączyć w sobie dwa aspekty. Pierwszym jest szeroki poziom ochrony zapewniany posiadaczowi polisy. Składają się na niego wszystkie zapisy dotyczące ochrony życia i zdrowia (np. koszty leczenia, ubezpieczenie NNW).

Natomiast drugą kwestią jest ubezpieczenie bagażu, a w szczególności przewożonego sprzętu kitesurfingowego. Takie wyposażenie potrafi być naprawdę drogie, dlatego warto objąć je ochroną w ramach ubezpieczenia. Kwota odszkodowania powinna w tym przypadku odpowiadać pełnej wartości używanego sprzętu. Dzięki temu posiadacz polisy uzyska kompleksową ochronę.