Ubezpieczenie turystyczne do Austrii

Austria to państwo oferujące wiele pięknych miejsc do zobaczenia. Malowniczy Wiedeń pełen zachwycających zabytków, ale również miasta jak Salzburg, Graz, dolina Wachau słynąca z uprawy winorośli czy miasteczko Hallstatt w Alpach Salzburskich – to jedynie parę miejsc wartych odwiedzenia w Austrii. Zanim jednak rozpoczniesz swoją podróż, pamiętaj o tym, by wykupić ubezpieczenie turystyczne. Co wybrać? Oto najważniejsze informacje w pigułce na temat jakie ubezpieczenie turystyczne do Austrii wybrać!

​Austria – informacje MSZ

Austria jest bezpiecznym krajem, z przestępczością na niskim poziomie. Przed wyjazdem nie wymaga się dodatkowych szczepień. Obecnie ograniczenia dotyczące wyjazdów do Austrii związane są głównie z pandemią koronawirusa.

Dokładne informacje o aktualnych ograniczeniach można znaleźć na stronie internetowej MSZ.

​Podróż do Austrii – jak działa ubezpieczenie turystyczne?

Ubezpieczenie turystyczne jest rodzajem polisy, której celem jest ochrona osób podróżujących do innych krajów. W ramach ubezpieczenia tego typu można otrzymać szeroka pomoc w sytuacjach jak choroba, wypadek, kradzież i wielu innych.

O ubezpieczeniu turystycznym warto pomyśleć także przy wyjeździe do Austrii. Chociaż jest to kraj znajdujący się w pobliżu Polski, to jednak nie powinno to powodować uśpienia czujności podróżnika. Właściwie dopasowane ubezpieczenie pozwoli na uzyskanie maksymalnej ochrony w najmniej oczekiwanych momentach.

Towarzystwa ubezpieczeniowe oferują pełną gamę polis ubezpieczeniowych do Austrii, które można dopasować do charakteru wyjazdu – wypoczynkowego, służbowego, wyjazdu w celu podjęcia pracy.

Wykupić można również różne rodzaje polis dodatkowych, które zapewniają szerszą ochronę dla ubezpieczonego.

Warto także podkreślić, że w należności od wybranego ubezpieczyciela polisa może różnić się pod kątem swojego zakresu, warunków ochrony oraz ceny i kwot odszkodowań.

Zatem, aby wykupić ubezpieczenie turystyczne do Austrii, najlepiej zapoznać się z różnymi ofertami towarzystw ubezpieczeniowych, co obecnie można zrobić również za pośrednictwem internetu.

​Jakie ubezpieczenie turystyczne wybrać na wakacje w Austrii?

Wyjeżdżając na wakacje do Austrii, warto wcześniej zdecydować się na wykupienie dopasowanej polisy ubezpieczeniowej. Jakie ubezpieczenie sprawdzi się wtedy najlepiej?

Ubezpieczenie warto zakupić wtedy, gdy planuje się podróż samodzielnie – samochodem, samolotem, autokarem, pociągiem, ale również wtedy, gdy wybiera się imprezę w biurze podróży. Biura ubezpieczają swoich klientów, jednak zakres polisy jest ograniczony. Wykupując ją indywidualnie, można uzyskać szerszą ochronę.

Do Austrii w większości przypadków sprawdzi się standardowe ubezpieczenie turystyczne, które obejmuje:

 • Koszty leczenia w razie choroby, urazu.
 • Koszty ratownictwa w razie wypadku.
 • Zwrot kosztów transportu medycznego z miejsca wypadku do lekarza, szpitala lub do domu.

Dodatkowo można również zdecydować się na szerszą ochronę, kupując specjalne polisy poszerzające ochronę ubezpieczenia podstawowego. Zaliczają się do nich:

 • Pakiet assistance – pozwala na uzyskanie pomocy podczas wyjazdu, na przykład w ramach noclegów, transportu, opieki nad bliskimi.
 • Ubezpieczenie NNW (Następstw Nieszczęśliwego Wypadku) – pozwala na otrzymanie odszkodowania w razie pojawienia się wypadku.
 • OC w życiu prywatnym – chroni przed finansowymi skutkami wyrządzonych nieumyślnie szkód.
 • Ubezpieczenie rezygnacji lub skrócenia wyjazdy – umożliwia otrzymanie odszkodowania w określonych sytuacjach, na przykład śmierci bliskiej osoby, choroby.
 • Ubezpieczenie bagażu – pozwala na uniknięcie ryzyka związanego z uszkodzeniem, kradzieżą, zagubieniem bagażu.

Przy wyborze odpowiedniego ubezpieczenia należy też uwzględnić cel swojego wyjazdu wakacyjnego. Ma to duże znaczenie wtedy, gdy podczas urlopu planuje się uprawiać ryzykowne i ekstremalne sporty, na przykład trekking górski, wspinaczkę, jazdę na nartach i snowboardzie, skakanie ze spadochronem. Wówczas można dokupić dodatkowe ubezpieczenie rozszerzające kwotę leczenia i ratownictwa oraz OC sportowe, które wypłacane jest poszkodowanemu, gdy ubezpieczony nieumyślnie wyrządził mu szkodę.

​Ile kosztuje ubezpieczenie turystyczne na wyjazd do Austrii?

Zapewnij sobie spokojny urlop
Nawet 50% taniej za pełen pakiet ochrony

Koszty związane z ubezpieczeniem turystycznym na wyjazd od Austrii zależne są od szeregu różnych czynników, dlatego też są one kalkulowanie indywidualnie.

Za jeden dzień ochrony ubezpieczeniowej podczas wyjazdu do Austrii należy zapłacić jedynie koło 4 zł!

Turyści, którzy chcą otrzymać szerszy zakres ochrony ubezpieczeniowej, muszą liczyć się z wyższym wydatkiem na poziomie około 6-10 zł na dzień. Zatem ubezpieczenie jednej osoby na tygodniowy wyjazd do Austrii będzie kosztowało od około 28 zł do 70 zł.

Aby sprawdzić dokładne koszty związane z ubezpieczeniem turystycznym do Austrii, warto skorzystać z kalkulatorów ubezpieczeniowych dostępnych w internecie. Za pomocą kalkulatorów online można sprawdzić oferty polis turystycznych w różnych towarzystwach ubezpieczeniowych, aby wybrać najkorzystniejszą opcję dla siebie.

​Co obejmuje ubezpieczenie turystyczne do Austrii?

Zakres ochrony ubezpieczeniowej przy wyjeździe do Austrii można dobrać samodzielnie, biorąc pod uwagę charakter wyjazdu oraz swoje potrzeby. Możliwość dokupienia dodatkowych opcji pozwala na indywidualne dopasowanie zakresu polisy turystycznej. Pozwoli to uzyskać maksymalne bezpieczeństwo dla siebie i całej swojej rodziny.

Osoby z wykupionym ubezpieczeniem turystycznym do Austrii mogą otrzymać pomoc między innymi w poniższych sytuacjach:

 • Choroba – polisa pozwala na pokrycie kosztów diagnostyki i leczenia, a także transportu medycznego, gdy jest to konieczne.
 • Wypadek – za pomocą polisy można skorzystać z ratownictwa, leczenia, transportu medycznego, a także z dodatkowych opcji, między innymi odszkodowania w ramach ubezpieczenia NNW czy OC sportowego.
 • Utrata bagażu – gdy podczas wyjazdu dojdzie do utraty bagażu podręcznego albo głównego, na przykład jego zagubienia, kradzieży czy zniszczenia, ubezpieczony otrzymuje stosowne odszkodowanie.
 • Konieczność zrezygnowania lub skrócenia wyjazdu – dzięki temu można uzyskać zwrot kosztów i odszkodowanie wtedy, gdy z określonych przyczyn nie będzie można odbyć podróży lub trzeba będzie zrezygnować z niej w trakcie.

​Gdzie kupić ubezpieczenie turystyczne do Austrii?

Obecnie ubezpieczenie turystyczne do Austrii można kupić w wielu towarzystwach ubezpieczeniowych. Właśnie dlatego przed zdecydowaniem się na wyjazd warto zapoznać się bliżej z dostępnymi ofertami i znaleźć polisę, która będzie zapewniała optymalny zakres ochrony w przystępnej cenie.

Ubezpieczenie turystyczne do Austrii można zakupić:

 • Bezpośrednio u ubezpieczyciela, na przykład w placówce lub przez internet.
 • Poprzez kalkulatory i porównywarki internetowe, które po wyliczeniu ceny polisy pozwalają na wykupienie jej w towarzystwie ubezpieczeniowym online.
 • W biurach agentów ubezpieczeniowych działających stacjonarnie – agent porówna dostępne oferty i pomoże w wybraniu najlepszej polisy ubezpieczeniowej.

​Czy EKUZ działa w Austrii?

W Austrii działa EKUZ, czyli Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego. Właściciele karty mogą korzystać z bezpłatnych usług medycznych w podstawowym zakresie.

Warto pamiętać o tym, że EKUZ nie obejmuje wszystkich usług medycznych, m.in. przyjazdu karetki w razie braku zagrożenia życia. Nie obejmuje również kosztów ratownictwa górskiego, transportu medycznego.

Właśnie dlatego przed wyjazdem do Austrii warto zdecydować się na dodatkowe ubezpieczenie, w ramach którego można otrzymać szeroki zakres ochrony w razie pojawienia się chorób, urazów, wypadków.

Pro tip: sprawdź jak działa karta EKUZ w Austrii

Przed wyjazdem samochodem sprawdź jak działają winiety w Austrii w 2022.

​Podsumowanie

Austria jest pięknym krajem oferującym wiele atrakcji turystycznych. Można zwiedzać piękne zakątki, ale również uprawiać aktywność fizyczną, na przykład w górach lub nad jeziorami. Aby wyjazd do Austrii był bezpieczny, warto zdecydować się na wykupienie polisy ubezpieczeniowej, która będzie zapewniała szeroki zakres ochrony w niespodziewanych sytuacjach. Ceny ubezpieczeń turystycznych do Austrii rozpoczynają się już od kilku złotych dziennie!

Sprawdź nasze Ubezpieczenia