Ubezpieczenie turystyczne na podróż z psem

Właściciele psów przy okazji każdej zagranicznej podróży stają przed dość poważnym dylematem. Czy zabrać psiaka ze sobą, a może oddać go na czas wyjazdu do specjalnego hotelu lub podrzucić swoim bliskim? Możliwości jest kilka, ale wiele osób decyduje się na wybór pierwszej alternatywy. Na szczęście podróżowanie ze zwierzętami jest obecnie dużo łatwiejsze. Świadczy o tym choćby fakt, iż hotele coraz częściej otwierają się także na właścicieli zwierząt. Niestety, zabranie psiaka ze sobą w zagraniczną podróż oznacza także kilka istotnych zobowiązań. Aby móc łatwiej im sprostać, właściciele psiaka powinni zastanowić się nad zakupem odpowiedniej polisy. Czy istnieje specjalne ubezpieczenie turystyczne dla psa? Jaka polisa może być odpowiednia w takiej sytuacji?

Ubezpieczenie dla psa, czyli nowość na rynku!

Jeszcze kilkanaście lat temu oferty towarzystw ubezpieczeniowych ograniczały się jedynie do tych najpopularniejszych świadczeń. Na szczęście dzisiaj jest już zupełnie inaczej. Wynika to z faktu, iż asekuratorzy toczą ze sobą bardzo zaciętą walkę o klientów. Jednym z elementów takiej rywalizacji stało się wprowadzanie na rynek zupełnie nowych świadczeń. Doskonałym tego przykładem będzie właśnie ubezpieczenie turystyczne na podróż z psem.

Jego zakres nie obiega znacząco od warunków ubezpieczeń, które mają chronić życie i zdrowie ludzi. Ubezpieczenie dla psa także zapewnia szeroko rozumianą ochronę zdrowia oraz życia czworonoga. Jest to szczególnie istotne w czasie zagranicznej podróży wraz z pupilem. Niestety, zagraniczna podróż wcale nie musi wchodzić w zakres wspomnianego ubezpieczenia. Dlatego przy zakupie takiej polisy warto dopytać, czy pies będzie chroniony również w czasie podróży i pobytu poza granicami Polski.

Jeżeli asekurator wyrazi zgodę, dedykowane ubezpieczenie dla psa będzie stanowić bardzo dobrą alternatywę. Warto jednak pamiętać o tym, że wspomniana polisa może mieć charakter krajowy. Co więc powinien zrobić właściciel psa w momencie, gdy opisywane świadczenie nie zapewni ochrony czworonoga poza granicami kraju?

Ubezpieczenie turystyczne dla psa – czy istnieje taka polisa?

Dedykowane ubezpieczenie turystyczne dla psa byłoby zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem. Co prawda, na polskim rynku ubezpieczeń przez długi czas na próżno było szukać takich polis. Na szczęście wspomniane już zmiany objęły również ten sektor ubezpieczeń. Dzięki temu aktualnie można znaleźć na rynku nawet dedykowane ubezpieczenia turystyczne dla psów!

Niestety, jest też zła wiadomość. Otóż dostępność takich świadczeń w porównaniu do zwykłego ubezpieczenia turystycznego stoi na bardzo niskim poziomie. Dlatego właściciele czworonogów nie mogą liczyć na to, że znajdą wspomniane ubezpieczenie u pierwszego lepszego asekuratora. Mimo tego naprawdę warto poświęcić czas na znalezienie takiego świadczenia. Dedykowane ubezpieczenie turystyczne dla psa bez wątpienia zapewni najbardziej kompleksową ochronę czworonoga.

Zapewnij sobie spokojny urlop
Nawet 50% taniej za pełen pakiet ochrony

W tym miejscu warto odpowiedzieć na jedno podstawowe pytanie – co dokładnie wchodzi w zakres takiej polisy? Na pewno bardzo przydatnym i być może najważniejszym świadczeniem będzie zwrot kosztów zagranicznego leczenia weterynaryjnego. Niestety, nagła choroba pupila w czasie zagranicznego wyjazdu może wymagać natychmiastowej wizyty u weterynarza. Co gorsza, koszty leczenia weterynaryjnego w zagranicznych krajach mogą być zdecydowanie wyższe. Przez to właściciel czworonoga będzie narażony na poważniejsze koszty. Z tego powodu opisana gwarancja refundacji takiego leczenia jest bardzo cennym zabezpieczeniem.

Ponadto takie polisy mogą przewidywać odszkodowanie wypłacane w razie nagłej śmierci psa oraz pomoc w pokryciu kosztów transportu zwłok. Jednakże obydwa te zapisy mają wyłącznie charakter opcjonalny. Dlatego przed zakupem warto dokładnie sprawdzić zakres ubezpieczenia i w razie potrzeby zapytać o możliwość rozszerzenia ochrony.

OC w życiu prywatnym – kluczowa polisa dla właścicieli zwierząt

Wspomniane świadczenia zapewniają ochronę psa w sytuacji, gdy pupil będzie mieć problemy ze zdrowiem podczas wyjazdu zagranicznego. Natomiast właściciele czworonogów muszą brać pod uwagę jeszcze jeden aspekt. Mianowicie zawsze istnieje ryzyko, że pies może wyrządzić szkodę na czyimś zdrowiu lub mieniu. Co więcej, to właściciel zwierzaka jest wtedy odpowiedzialny za naprawę powstałych szkód. Wtedy jedynym zabezpieczeniem może być ubezpieczenie OC w życiu prywatnym.

Polisa OC zapewnia pokrycie kosztów naprawienia szkód wyrządzonych innym osobom. W przypadku ubezpieczeń OC w życiu prywatnym dotyczy to wszelkich szkód powstałych podczas codziennych aktywności. Takie świadczenia zapewniają również pomoc w pokryciu zniszczeń wyrządzonych przez dzieci lub zwierzęta ubezpieczonego.

Nie trzeba chyba tłumaczyć, dlaczego taka ochrona będzie istotna w czasie zagranicznej podróży. Pies może inaczej zachowywać się w nowym otoczeniu, dlatego warto zabezpieczyć się przed wszelkimi niespodziankami. Ubezpieczenie OC w życiu prywatnym sprawdzi się w tym przypadku doskonale!

Podsumowanie

Przy planowaniu zagranicznej podróży wraz z psem warto zadbać o zabezpieczenie zdrowia oraz życia czworonoga. Pomóc w tym może specjalne ubezpieczenie psa lub dedykowane ubezpieczenie turystyczne dla czworonogów. Co prawda, wspomniane polisy turystyczne mają dość ograniczoną dostępność, ale to one zapewniają najlepszą ochronę. Warto zatem poświęcić czas na znalezienie takiego świadczenia. Ponadto właściciel czworonoga przed wyjazdem powinien zakupić dodatkową polisę OC w życiu prywatnym. Takie ubezpieczenie zapewni pomoc w pokryciu kosztów naprawy zniszczeń wyrządzonych przez czworonoga. Dotyczy to zarówno szkód materialnych, jak i szkód osobowych (np. w razie pogryzienia innej osoby). Połączenie polisy OC w życiu prywatnym oraz dedykowanego ubezpieczenia dla psa zapewni pełną ochronę podczas podróży zagranicznej.

Sprawdź nasze Ubezpieczenia

Warto Wiedzieć