Ubezpieczenie rezygnacji z imprezy turystycznej
Ubezpieczenie turystyczne

Ubezpieczenie rezygnacji z imprezy turystycznej – Kiedy odzyskasz pieniądze?

Wybierasz się na zorganizowaną wycieczkę, a może samodzielnie dokonujesz rezerwacji noclegów? Do wyjazdu jest jeszcze dużo czasu i wiele może się wydarzyć. Co zrobić, żeby nie stracić pieniędzy w przypadku nagłego zdarzenia? Możesz za niewielkie pieniądze wykupić Ubezpieczenie rezygnacji z imprezy turystycznej

Możesz kupić ubezpieczenie kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej

Ubezpieczenie występuje w kilku wariantach z których musimy wybrać te, które pasuje do naszego wyjazdu. W zależności od tego, czy wybierasz się na wyjazd zorganizowany, rezerwujesz hotel, czy może samodzielnie wykupujesz bilet lotniczywybierz wariant ubezpieczenia.

Kiedy możesz skorzystać z ubezpieczenia kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej?

Ubezpieczyciele w Ogólnych Warunkach ubezpieczeń określają w jakich przypadkach będzie przysługiwał Ci zwrot poniesionych kosztów.

 • Nieszczęśliwy wypadek, nagłe zachorowanie, przedwczesny poród Ubezpieczonego lub osoby bliskiej.
 • Śmierć – Twoja i bliskiej osoby (małżonek, rodzice, rodzeństwo, dzieci, osoba przysposobiona oraz jej małżonek, konkubent i konkubina, dziadkowie, teściowie, zięć i synowa oraz Współuczestnik podróży).
 • Poważna szkoda na mieniu taka jak pożar, powódź czy kradzież z włamaniem.
 • Kradzież samochodu będącego własnością Ubezpieczonego lub Współuczestnika podróży, powodująca konieczność wykonania czynności prawnych i administracyjnych, w miejscu stałego zamieszkania.
 • Udokumentowana kradzież dokumentów niezbędnych w podróży (dowodu osobistego, paszportu, wizy wyjazdowej.
 • Uczestnictwo Ubezpieczonego lub Współuczestnika podróży w procedurze pobierania krwiotwórczych komórek (szpiku kostnego) do transplantacji uniemożliwiające realizację imprezy turystycznej.
 • Utrata pracy lub podjęcie pracy, kiedy decydujesz się na wakacje będąc zarejestrowanym w Urzędzie Pracy, jako bezrobotny i pracę podejmować będziesz w czasie, planowanego wcześniej wyjazdu.

Ubezpieczyciel będzie żądał od Ciebie udokumentowania poniesionych kosztów jak również powodu odwołania imprezy.

Kiedy nie dostaniesz zwrotu pieniędzy?

Ubezpieczenie kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej nie zagwarantuje Ci zwrotu pieniędzy w każdej sytuacji. Nie jest to ubezpieczenie, które chroni od zmiany zdania bądź kaprysu. Nie dostaniesz zwrotu pieniędzy w przypadku:

 • Odpowiedzialność towarzystwa nie obejmuje również zadośćuczynienia straty  moralne, w związku z odwołaniem imprezy Ogłoszenia upadłości  biura podróży lub organizatora imprezy.
 • Jeżeli istniały wcześniejsze  przeciwwskazania lekarskie uczestnictwa w imprezie turystycznej.
 • Odwołania lub przerwania imprezy turystycznej przez organizatora.
 • Ogłoszenia upadłości biura podróży lub organizatora wycieczki.
 • Zmiany przez Ciebie planów lub zdania.

Jak kupić ubezpieczenie rezygnacji z podróży w Polisotece?

Skorzystaj z naszego serwisu i sprawdź ile kosztuje ubezpieczenie rezygnacji z podrdóży oblicz składkę. Wybierz tylko taki wariant ubezpieczenia, którego potrzebujesz i zapłać online Bądź mądry przed szkodą! Cieszyć się ze zbliżającego urlopu – kup ubezpieczenie, które uchroni Cię przed stratą pieniędzy, w przypadku zmiany planów z przyczyn niezależnych od Ciebie.