Czy można się ubezpieczyć od wojny?

Wojna niesie ze sobą ogrom zniszczeń oraz tragedii. Sprawdź jak działa ubezpieczenie od wojny?

Ubezpieczenie od wojny – czy można je kupić?

Na skutek wojny może dojść do znacznych strat majątkowych oraz osobowych. Zburzenie budynku, uszkodzenie samochodu, śmierć bliskich osób – to jedynie kilka przykładów szkód, które mogą być skutkiem działań wojennych. W związku z tym często zdarzają się pytania – czy od wojny można się ubezpieczyć?

Zasadniczo ubezpieczenie od wojny nie jest możliwe, ponieważ tego typu zdarzenie standardowo znajduje się jako wykluczenie w praktycznie wszystkich polis w OWU – Ogólnych Warunkach Ubezpieczeń.

Wykluczenie działań wojennych z ochrony ubezpieczeniowej jest standardem na międzynarodowym rynku ubezpieczeniowym.

Wobec tego przypadki jak wojna, akty terroryzmu, a także inne działania nie będą upoważniały do otrzymania odszkodowania z ubezpieczeń na życie, ubezpieczeń nieruchomości czy ubezpieczeń komunikacyjnych.

Wyjazd za granicę a wojna – czy ubezpieczenie zadziała?

Warto wskazać, że niektórzy ubezpieczyciele oferujący ubezpieczenie turystyczne dla osób wyjeżdżających za granicę mogą zaoferować swoim klientom dodatkowe rozszerzenie o działania wojenne i akty terroryzmu.

Zapewnij sobie spokojny urlop
Nawet 50% taniej za pełen pakiet ochrony

Po wykupieniu takiego rozszerzenia można skorzystać przykładowo z pokrycia kosztów leczenia urazów, które powstały na skutek wojny albo ataku terrorystycznego.

Dostępne są też ubezpieczenia komunikacyjne, które obejmują takie działania. Są one przeznaczone głównie dla kierowców zawodowych.

Kiedy ubezpieczenie na wypadek wojny i terroryzmu nie zadziała?

Osoby, które wykupiły rozszerzenie ubezpieczenia na wypadek wojny i terroryzmu, muszą pamiętać o tym, że ubezpieczyciel może zastosować dodatkowe ograniczenia.

Przykładowo odszkodowanie nie będzie wypłacone w sytuacji, gdy:

  • Osoba ubezpieczona bierze aktywny udział w walkach,
  • Doszło do przekroczenia terminu ochrony,
  • Wyjazd odbywał się do państwa, które wyłączone jest spod ochrony.

Dokładne informacje na temat zakresu ubezpieczeń na wypadek wojny i terroryzmu można znaleźć w OWU – Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia.

Aby wykupić dopasowane ubezpieczenie, warto skorzystać z kalkulatorów ubezpieczeniowych dostępnych online!

Sprawdź nasze Ubezpieczenia

Warto Wiedzieć