Ubezpieczenie nurkowe – ile kosztuje? Czy można ubezpieczyć się przed nurkowaniem?

Nurkowanie to bez wątpienia jeden z najpopularniejszych sportów wodnych. Zwiedzanie podwodnego świata zapewnia ogromne emocje i jednocześnie staje się źródłem wielu pięknych wspomnień. Warto jednak pamiętać, że bezpieczne nurkowanie wymaga nie tylko umiejętności, ale również odpowiedniego wyposażenia. Dlatego przed wyjazdem na wakacje warto ubezpieczyć przewożony sprzęt. Może w tym pomóc specjalne ubezpieczenie nurkowe. Ile ono kosztuje i gdzie można je zakupić?

Co to jest ubezpieczenie nurkowe?

Ubezpieczenie nurkowe to polisa zapewniająca ochronę w czasie nurkowania. Taka ochrona z reguły dotyczy dwóch kwestii. Pierwszą z nich stanowi ochrona życia i zdrowia gwarantowana w czasie uprawiania tego sportu. Natomiast drugą kwestią jest ubezpieczenie wyposażenia używanego do nurkowania. Dzięki temu posiadacz polisy może uzyskać pomoc w sytuacji, kiedy podczas nurkowania dojdzie do nieprzewidzianego wypadku.

Ile kosztuje ubezpieczenie nurkowe?

Niestety, ubezpieczenia nurkowego zazwyczaj nie da się kupić samodzielnie. Taka ochrona jest bowiem częścią rozbudowanego ubezpieczenia turystycznego. Dlatego cena opisywanego ubezpieczenia będzie zależeć głównie od ceny samej polisy. Na szczęście z reguły jest to koszt wynoszący kilka albo kilkanaście złotych za każdy dzień ochrony. Wszystko zależy więc od długości wyjazdu, a także wybranego wariantu ubezpieczenia.

Zapewnij sobie spokojny urlop
Nawet 50% taniej za pełen pakiet ochrony

Czy można ubezpieczyć się przed nurkowaniem?

Obecnie spora część ubezpieczycieli posiada w swojej ofercie ubezpieczenie turystyczne dla sportowców. Takie świadczenia zapewniają ochronę nie tylko w czasie wypoczynku, ale również podczas uprawiania wybranej dyscypliny. Tym samym zakup wspomnianej polisy pozwala na uzyskanie ochrony w czasie nurkowania.

Tutaj należy jednak pamiętać o ważnej kwestii. Nurkowanie może zostać uznane zarówno za sport amatorski, jak i sport wysokiego ryzyka. Od tej klasyfikacji będzie także zależeć cena polisy. Dlatego warto zapoznać się z ofertami kilku asekuratorów i znaleźć polisę o warunkach dopasowanych do potrzeb turysty.

Jakie ubezpieczenie nurkowe jest najlepsze?

Dobra polisa nurkowa powinna zapewnić wysoki limit kosztów leczenia oraz kompleksowe zabezpieczenie całego wyposażenia nurkowego. To te dwa czynniki należy mieć na uwadze w pierwszej kolejności. Przed zakupem polisy warto także sprawdzić zawartość wykazu wyłączeń odpowiedzialności oraz treść OWU. Dzięki temu zakup ubezpieczenia będzie świadomą decyzją, a nie dziełem przypadku.

Sprawdź nasze Ubezpieczenia

Warto Wiedzieć