Ubezpieczenie na snowboard do Słowenii
Ubezpieczenie turystyczne

Ubezpieczenie na snowboard do Słowenii

Większość snowboardzistów przy planowaniu swoich zimowych wyjazdów wybiera jedną z dwóch dróg. Jeżeli wyjazd ma być krótki, jego celem stają się polskie góry lub kurorty zlokalizowane przy naszej granicy. W grę wchodzą więc np. Czechy, Słowacja lub Alpy Bawarskie. Z kolei amatorzy dłuższych wyjazdów zazwyczaj stawiają na alpejskie kurorty we Francji, Austrii, Włoszech lub Szwajcarii. Na tle wszystkich wymienionych propozycji Słowenia wydaje się mało oczywista. Jednak to właśnie może być jej największy atut. Mniejsza popularność Słowenii oznacza większą swobodę na stokach. Jeśli kogoś przekonuje ten argument, wystarczy wybrać odpowiednie ubezpieczenie na snowboard do Słowenii i zacząć planować podróż. Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze takiej polisy? Odpowiedź na to pytanie znajduje się w poniższym artykule. Zapraszamy do lektury.

Jakie ubezpieczenie wybrać na snowboard do Słowenii?

Każdy snowboardzista przy wyborze ubezpieczenia na zimowy wyjazd musi pamiętać o kluczowej zasadzie. Otóż w pierwszej kolejności należy zadbać o uzyskanie ochrony dotyczącej życia oraz zdrowia. Są to bowiem najważniejsze kwestie pod kątem szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Co więc ma tutaj szczególne znaczenie?

Priorytetową kwestią będzie ubezpieczenie kosztów leczenia w podróży i refundacja ewentualnej akcji ratunkowej. Zapisy te są absolutnie kluczowe ze względu na fakt, że uzupełniają one luki w zakresie karty EKUZ. Tym samym mogą one uchronić snowboardzistów przed kosztami, które bez ubezpieczenia nie podlegają refundacji.

O czym jeszcze warto pamiętać przy zakupie ubezpieczenia na snowboard? Na pewno przydatnym zapisem będzie ochrona sprzętu sportowego połączona z ubezpieczeniem bagażu. Taki zapis pozwala na uzyskanie odszkodowania za zniszczony lub skradziony bagaż i wyposażenie. Z kolei dodatkowe OC pomoże w pokryciu kosztów spowodowanych zniszczeń. Przydatne będzie także NNW oraz assistance. Warto jednak pamiętać o tym, że priorytetem powinny być opisane wyżej świadczenia dotyczące kosztów leczenia.

Które ubezpieczenie najlepsze na snowboard do Słowenii?

Dobre ubezpieczenie turystyczne dla snowboardzistów powinno obejmować większość z opisanych wyżej zapisów. Jakie świadczenia dostępne na rynku spełniają ten warunek? Jeśli chodzi o zwykłe ubezpieczenia turystyczne obejmujące uprawianie sportów zimowych, wybór jest bardzo bogaty. Amatorom jazdy na desce można polecić np. polisy od firm: TU Europa czy Signal Iduna. Wszystkie wymienione ubezpieczenia zapewniają dostęp do refundacji kosztów leczenia oraz innych najważniejszych świadczeń.

Najbardziej wymagającym osobom można z kolei polecić ubezpieczenie turystyczne Warta. Ono również zapewnia szeroki zakres ochrony oraz gwarancję bezpieczeństwa. Jednak zaletą tej polisy są najwyższe na rynku sumy ubezpieczenia. Przy wyborze maksymalnie rozbudowanej wersji ubezpieczenia nabywca może liczyć nawet na 40 milionów złotych odszkodowania KL.

Równie ciekawą alternatywą może być ubezpieczenie PZU Bezpieczny Powrót. Jednak ta polisa ma już zupełnie inną charakterystykę. Przede wszystkim jest to ubezpieczenie całoroczne, a zatem zapewnia ono ochronę przez 365 dni w roku. Ponadto zakres tej polisy obejmuje wszystkie sporty górskie, a więc nie tylko snowboarding i narciarstwo, ale także wspinaczkę, trekking i inne formy aktywności.

Ile kosztuje ubezpieczenie na snowboard do Słowenii?

Cena za jeden dzień ochrony podczas pobytu w Słowenii nie jest zbyt wysoka. Zazwyczaj wynosi ona jedynie kilka złotych. Tylko w przypadku najbardziej rozbudowanych świadczeń taka kwota może wzrosnąć do około 10-15 złotych. Z tego względu turyści muszą pamiętać, że cena polisy będzie w głównej mierze zależeć od długości zaplanowanego wyjazdu.

Takie wyliczenia wyglądają jednak nieco inaczej w przypadku wspomnianej polisy całorocznej PZU Bezpieczny Powrót. Jej ceny zaczynają się od kwoty 220 złotych (dotyczy najmniej rozbudowanego wariantu). W przeliczeniu na dni ochrony jest więc to równowartość około 30-40 dni. Jeżeli zatem dana osoba spędza w górach przynajmniej kilka tygodni rocznie, zakup tej polisy rzeczywiście będzie opłacalny.

Gdzie kupić ubezpieczenie na snowboard do Słowenii?

Jeszcze kilkanaście lat temu zakup ubezpieczeń turystycznych przez internet nie było popularną praktyką. Jednak teraz sprzedaż polis online stanowi fundamentalną część działalności wielu asekuratorów. Wynika to z faktu, że zamawianie ubezpieczeń przez internet jest szybkie, łatwe, wygodne oraz opłacalne. Nie można więc dziwić się osobom, które wybierają takie rozwiązanie.

Co więcej, serwis Polisoteka.pl zapewnia dostęp do obszernej bazy danych z aktualnymi ofertami asekuratorów. Na podstawie takich informacji można dużo łatwiej znaleźć ubezpieczenie, które będzie przystosowane do określonych potrzeb snowboardzistów. Toteż zachęcamy do skorzystania z naprawdę szerokich możliwości, jakie oferuje serwis Polisoteka.pl.

Podsumowanie

Wyjazd na snowboard do Słowenii może być ciekawą alternatywą dla wielu dużo popularniejszych zimowych kierunków. Aby jednak nie narazić się na wysokie koszty w razie nagłego wypadku, kup ubezpieczenie turystyczne! Dobrze dobrana polisa zapewni nie tylko zwrot kosztów leczenia poza granicami Polski, ale także inne przydatne świadczenia. Co więcej, obecnie można łatwo i szybko kupić takie ubezpieczenie przez internet. Warto więc o tym pamiętać przed kolejną zimową podróżą do Słowenii lub innego kraju.