Ubezpieczenie na snowboard do Francji
Ubezpieczenie turystyczne

Ubezpieczenie na snowboard do Francji

Chamonix, Alpe d’Huez, Tignes; Francja nie bez powodu jest tak popularna wśród wielbicieli sportów zimowych. Miejscowe kurorty zlokalizowane w najwyższej części Alp gwarantują idealne warunki do uprawiania snowboardingu oraz narciarstwa. Co jasne, zimowa podróż do Francji nie jest najtańszą alternatywą. Niestety, wydatki mogą gwałtownie wzrosnąć w sytuacji, gdy na stoku przydarzy się jakiś uraz. Aby się przed tym zabezpieczyć, należy jeszcze przed wyjazdem kupić ubezpieczenie turystyczne. Na jaką polisę powinni zdecydować się amatorzy jazdy na desce? Czym powinno cechować się dobre ubezpieczenie na snowboard? Zapraszamy do lektury.

Jakie ubezpieczenie wybrać na snowboard do Francji?

Gdy snowboardzista ulegnie wypadkowi na francuskim stoku, stanie on przed kilkoma problemami. Pierwszym z nich jest kwestia refundacji leczenia zagranicznego. Popularna wśród turystów karta EKUZ zapewni tylko częściowy zwrot kosztów. Co gorsza, nie zrefunduje ona nawet kosztów zorganizowania akcji ratunkowej. Za te wszystkie wydatki turysta musiałby zapłacić ze swojej własnej kieszeni.

Na szczęście tutaj do gry wkracza polisa turystyczna. Ze względu na powyższe zapisy kluczowe znaczenie dla snowboardzistów powinno mieć ubezpieczenie kosztów leczenia w podróży. Jak sama nazwa wskazuje, celem takiego świadczenia jest zapewnienie zwrotu wydatków poniesionych w związku z zagraniczną opieką lekarską. Jeśli chodzi o ubezpieczenie na snowboard, powyższy zapis powinien obejmować także akcję ratunkową oraz transport medyczny do kraju. Dlatego przy zakupie polisy należy sprawdzić treść OWU pod kątem obydwu wspomnianych świadczeń.

Co prawda, we Francji nie ma jeszcze wymogu posiadania OC na stoku, ale taka ochrona na pewno będzie przydatna. Dzięki temu zapisowi znacznie łatwiej będzie można pokryć koszty naprawy wyrządzonych zniszczeń. Snowboardziści z pewnością docenią także dodatkowe ubezpieczenie sprzętu sportowego.

Które ubezpieczenie najlepsze na snowboard do Francji?

Odpowiedź na postawione pytanie wydaje się prosta. Idealna polisa powinna spełniać wszystkie opisane wyżej kryteria. Jednak w tym miejscu trzeba zwrócić uwagę na jeszcze jeden ważny aspekt. Jest nim suma ubezpieczenia, czyli górna granica wypłacanego odszkodowania.

Zwykłe ubezpieczenie turystyczne zapewnia średnio kilkadziesiąt lub kilkaset tysięcy złotych/euro takiego limitu. Na tle takich świadczeń znacznie lepiej wypada ubezpieczenie turystyczne Warta. Ta polisa jest reklamowana jako najbardziej kompleksowe świadczenie dla podróżnych. Trudno z tym polemizować, gdyż maksymalna suma ubezpieczenia w przypadku tej polisy może wynieść 40 milionów złotych! Ma to jednak swoją cenę, albowiem ta polisa jest droższa niż większość konkurencyjnych świadczeń.

Większość turystów może więc postawić na zwykłą polisę ze standardową sumą ubezpieczenia lub wybrać rozszerzone ubezpieczenie Warta. Co prawda, na rynku można znaleźć jeszcze jedno ciekawe świadczenie, ale jest ono przeznaczone tylko dla najbardziej wymagających osób. Jest nim polisa całoroczna PZU Bezpieczny Powrót. Obejmuje ona nie tylko snowboarding i narciarstwo, ale także inne sporty górskie (np. wspinaczkę, trekking). Całoroczny charakter sprawia jednak, że jej zakup staje się opłacalny tylko pod warunkiem regularnych wyjazdów w góry.

Ile kosztuje ubezpieczenie na snowboard do Francji?

Wątek cenowy już kilkakrotnie przewijał się w tym tekście. Dlatego teraz warto się pochylić nad nim nieco bardziej. Ile trzeba będzie zapłacić za ubezpieczenie na snowboard do Francji?

Uśredniona cena polisy zawierającej wszystkie najważniejsze zapisy może wynieść od 5 do nawet 15 złotych za każdy dzień ochrony. To oznacza, że na wysokość składki wpływają dwa kluczowe czynniki. Pierwszym jest wybrany zakres ochrony (im szerszy, tym droższa będzie polisa) oraz czas trwania wyjazdu.

Zresztą czas trwania wyjazdu ma w tym przypadku bardzo duże znaczenie. Jeśli snowboardzista planuje kilka takich wyjazdów lub jeden długi wyjazd (np. na 2-3 tygodnie), warto zastanowić się nad zakupem polisy PZU Bezpieczny Powrót. Jej ceny zaczynają się od 220 złotych, ale w zamian turysta otrzymuje ochronę przed kolejne 365 dni. Toteż wystarczy spędzić w górach mniej więcej 4 tygodnie w skali roku, aby taki zakup był opłacalny.

Gdzie kupić ubezpieczenie na snowboard do Francji?

Obecnie większość kupuje ubezpieczenie na snowboard przez internet. Jest to podyktowane wygodą i oszczędnością czasu oraz pieniędzy. Co więcej, nawet osoby bez żadnego doświadczenia mogą łatwo zamówić polisę online. Możliwość łatwego wypełnienia procedur jest więc w tym przypadku ważnym atutem.

Snowboardziści mogą dodatkowo sprawdzić naszą platformę. Serwis Polisoteka.pl gwarantuje dostęp do bogatej bazy danych z ofertami największych ubezpieczycieli. Dostęp do tych informacji z pewnością pomoże w znalezieniu i wybraniu odpowiedniej polisy.

Podsumowanie

Francuskie kurorty w Alpach to piękne, ale jednocześnie drogie miejsce. Jeśli więc chcesz uchronić się przed dodatkowymi wydatkami, koniecznie kup ubezpieczenie turystyczne. Odpowiednia polisa zapewni refundację leczenia zagranicznego, zwrot kosztów ratownictwa, a także pokrycie innych istotnych wydatków. Snowboardziści muszą jednak upewnić się, że wybrana polisa spełnia ich oczekiwania. W tym celu warto wejść na stronę Polisoteka.pl i porównać ze sobą kilka dostępnych świadczeń. Dzięki temu wybór polisy stanie się dużo łatwiejszy.