Ubezpieczenie na snowboard do Austrii
Ubezpieczenie turystyczne

Ubezpieczenie na snowboard do Austrii

Jazda na snowboardzie jest często przedstawiana jako ten najbardziej ryzykowny sport zimowy. O ile można długo debatować nad słusznością tego twierdzenia, o tyle sami snowboardziści często przyznają, że lubią czuć adrenalinę. Jednak to wcale nie musi oznaczać, że jazda na snowboardzie staje się szczególnie niebezpieczna. Wystarczy po prostu zachować zdrowy rozsądek i mierzyć siły na zamiany. Dodatkowo przed wyjazdem na stoki warto zadbać o zakup stosownego ubezpieczenia. Jest to szczególnie ważne w przypadku zagranicznego wyjazdu np. do Austrii. W takim przypadku ubezpieczenie na snowboard staje się po prostu niezbędne. Zatem gdzie kupić takie ubezpieczenie i na co warto zwrócić uwagę?

Jakie ubezpieczenie wybrać na snowboard do Austrii?

Już w pierwszej części tekstu należy zaznaczyć bardzo ważną informację. Otóż ubezpieczenie dla snowboardzistów zazwyczaj jest tożsame z ubezpieczeniem narciarskim. Nie ma w tym nic zaskakującego, albowiem takie świadczenia co do zasady obejmują rekreacyjne uprawianie sportów zimowych. Tym samym chronią one zarówno narciarzy, jak i snowboardzistów.

Jeżeli chodzi o zakres takich świadczeń, potrzeby wszystkich amatorów sportów zimowych są dość podobne. Na pewno w ich przypadku podstawową kwestią jest ubezpieczenie kosztów leczenia w podróży. Taki zapis gwarantuje refundację kosztów leczenia, które miało miejsce poza granicami Polski. Jest to niezwykle ważne świadczenie, ponieważ nawet popularna karta EKUZ nie refunduje wszystkich udzielonych usług. Co więcej, jej zakres nie obejmuje nawet ratownictwa górskiego. Tym samym zapis o zwrocie kosztów zorganizowania takiej akcji staje się bardzo istotny.

Oprócz tego ubezpieczenie turystyczne dla snowboardzistów może obejmować: ochronę NNW, OC, assistance i ubezpieczenie bagażu (w tym sprzętu sportowego). Każdy taki zapis jeszcze bardziej zwiększa zakres ochrony gwarantowany w ramach polisy.

Które ubezpieczenie najlepsze na snowboard do Austrii?

Aktualnie na rynku można bez trudu znaleźć polisy przeznaczone dla snowboardzistów i narciarzy. Bogaty wybór z pewnością pozwala na łatwiejsze znalezienie odpowiedniego ubezpieczenia. Dzięki temu snowboardziści mogą łatwo dopasować takie świadczenie do swoich potrzeb.

Przy wyborze polisy ważną rolę odgrywa charakter wyjazdu. Jeśli jest to jednorazowa podróż do Austrii, zwykłe ubezpieczenie turystyczne na pewno spełni swoją funkcję. Taka polisa musi jednak obejmować uprawianie sportów zimowych. Świadczenia tego typu widnieją w ofertach firm: TU Europa, ERGO, Signal Iduna i innych. Na specjalne wyróżnienie zasługuje ubezpieczenie turystyczne Warta, którego najbardziej rozbudowany wariant gwarantuje najwyższą kwotę KL na rynku!

Najbardziej wymagającym snowboardzistom, którzy regularnie podróżują na zagraniczne stoki, warto polecić całoroczne ubezpieczenie PZU Bezpieczny Powrót. Ochrona gwarantowana przez 365 dni w roku nie jest jedynym atutem tego świadczenia. Polisa od PZU zapewnia bowiem szeroki zakres ochrony i doskonale sprawdza się w przypadku osób uprawiających sporty górskie.

Ile kosztuje ubezpieczenie na snowboard do Austrii?

Aby odpowiedzieć na to pytanie, należy najpierw podzielić wszystkie opisane wyżej świadczenia na odrębne kategorie. Do pierwszej z nich trafią polisy dla snowboardzistów o zwykłym zakresie ochrony. W ich przypadku cena nie powinna przekroczyć kilku złotych dziennie, czyli około 40-60 złotych za tydzień.

Nieco więcej trzeba będzie zapłacić za polisę z rozszerzonym zakresem ochrony, czego przykładem będzie opisane ubezpieczenie Warta. Ceny takich świadczeń z reguły wynoszą około 10-15 złotych za dzień. Tym samym tygodniowa polisa będzie kosztować mniej więcej 70-105 złotych.

Jeśli chodzi o ubezpieczenie całoroczne PZU Bezpieczny Powrót, jego ceny zaczynają się od 220 lub od 453 złotych. Jednorazowo jest więc to z pewnością spory wydatek. Jednak w przeliczeniu na rok kalendarzowy, który składa się z kilku górskich wyjazdów, taka cena nie robi już wrażenia. Z tego względu oferta PZU jest kierowana głównie do osób regularnie podróżujących w góry.

Gdzie kupić ubezpieczenie na snowboard do Austrii?

Do dzisiaj wielu asekuratorów prowadzi standardową sprzedaż ubezpieczeń metodą stacjonarną. Jednak już od pewnego czasu świat ubezpieczeń rozwija się głównie w internecie. Obecnie wszyscy najwięksi ubezpieczyciele mają swoje własne kanały sprzedaży świadczeń online. Jest to zresztą spowodowane oczekiwaniami klientów, którzy coraz chętnie kupują polisy przez internet. Wynika to głównie z faktu, że taki sposób zakupu jest szybszy, tańszy oraz wygodniejszy.

Dodatkowo przy zakupie ubezpieczenia turystycznego online można szybko sprawdzić, jak dana oferta wypada na tle innych świadczeń. W tym celu warto skorzystać z serwisu Polisoteka.pl. Nasza baza danych pozwala na szybkie zapoznanie się z ofertami największych asekuratorów. Dzięki temu wybór polisy staje się łatwiejszy i bardziej świadomy.

Podsumowanie

Jeżeli masz w planach snowboardowy wyjazd do Austrii, już teraz kup ubezpieczenie turystyczne. Tylko taka polisa może bowiem zapewnić pełną refundację kosztów związanych z udzieleniem zagranicznej opieki medycznej. Co więcej, dobrze dobrane ubezpieczenie turystyczne zapewni również inne korzyści (np. zwrot kosztów ratownictwa lub ochronę przewożonego sprzętu). Z tego względu warto zadbać o zakup polisy już na etapie planowania wyjazdu, aby mieć czas na wybranie odpowiedniego świadczenia.