Ubezpieczenie turystyczne do Tunezji
Kraje

Ubezpieczenie do Tunezji

Ubezpieczenie do Tunezji

Tunezja to jeden z najchętniej wybieranych kierunków urlopowych Polaków. Malownicze lokalizacje jak Tunis, Susa, Al-Dżam, Kartagina, Hammamet, Monasti czy wyspa Dżerba odwiedzane są corocznie przez miliony turystów. Gdy chcesz wypoczywać beztrosko, nie zapominaj o bezpieczeństwie i wykup odpowiednie ubezpieczenie turystyczne do Tunezji. Co wybrać? Zapraszamy do sprawdzenia naszego poradnika!

​Tunezja – informacje MSZ

 • Tunezja jest krajem o relatywnym bezpieczeństwie dla turystów.
 • Zaleca się wypoczynek tylko w miejscowościach turystycznych lub w większych miastach.
 • Należy unikać tłumów, wyjść godzinami wieczornymi.
 • W Tunezji istnieje wysokie ryzyko zamachów terrorystycznych.
 • Przed wyjazdem do Tunezji zalecane są szczepienia przeciwko polio i tężcowi.
 • Warto zarejestrować się w systemie Odyseusz.
 • Więcej informacji dotyczących bezpieczeństwa wyjazdów do Tunezji można znaleźć na stronie internetowej MSZ.

Tunezja – co warto zobaczyć?

 • Tunis – stolicę kraju łączącą w sobie tradycję z nowoczesnością. Zabytkowe stare miasto wpisane jest na listę UNESCO. Warto udać się do Muzeum Narodowego, które mieści się w zespole pałacowym BardoNa z wieku XIX. Ciekawie prezentują się także brama Bab Bhar, Wielki Meczet, Pałac Dar al-Bej i mauzoleum Sidi Mehreza.
 • El Jem – miasto z trzecim największym rzymskim amfiteatrem na świecie. To właśnie tam kręcono słynnego “Gladiatora”. Jest tam jednak o wiele więcej ciekawych miejsc do zobaczenia.
 • Sousse – ośrodek turystyczny ze starym miastem wpisanym na listę UNESCO. Zobaczyć tam można Wielki Meczet i muzułmański, wojskowy klasztor Ribat.
 • Tozeur – miasto wzniesione na pustyni. Robi ogromne wrażenie. Przy okazji warto się udać nad jezioro Chott el-Jerid. To największy, słony zbiornik na Saharze. 
 • Kairuan – miasto muzułmańskie przyciągające pielgrzymów z całego świata. Znajduje się tam ponad 100 meczetów, w tym słynny Wielki Meczet Sidi. 
 • Saharę – największą pustynię świata. Ciekawym miejscem jest na pewno miasteczko Douz zwane wrotami Sahary.
 • Thuggę – pozostałości po starożytnym mieście. Znajdują się tam m.in. mauzoleum Atebana, świątynie Saturna i Junony i Kapitol. Obiekt znajduje się na liście UNESCO.

Co zabrać na urlop w Tunezji? Dokumenty na wyjazd do Tunezji

Polscy turyści, którzy nie planują spędzić w Tunezji więcej niż 90 dni, nie muszą mieć przy sobie wizy. Wystarczy ważny przez co najmniej 3 miesiące paszport. W Tunezji istnieje obowiązek meldunkowy, ale spoczywa na hotelu czy właścicielu danego miejsc noclegowego.

Czy w Tunezji jest bezpiecznie?

W Tunezji istnieje pewne zagrożenie atakami terrorystycznymi. Zaleca się unikanie podróży w rejony odludne. Lepiej nie nosić przy sobie wartościowych rzeczy i dużej ilości gotówki. Zachować ostrożność trzeba w miejscach zatłoczonych, popularnych wśród turystów. 

MSZ odradza podróże na pogranicze tunezyjsko-algierskie i tunezyjsko-libańskie. Podobnie jest w przypadku terenów pustynnych w południowej części kraju. 

W Tunezji istnieje zagrożenie przestępczością. Zdarzają się kradzieże i oszustwa.

Karta EKUZ na urlop w Tunezji – czy wystarczy?

Nikogo nie powinien zaskoczyć fakt, że w Tunezji karta EKUZ nie obowiązuje. Za leczenie trzeba więc zapłacić z własnej kieszeni.

Warto więc mieć przy sobie ubezpieczenie kosztów leczenia. Opieka medyczna w Tunezji jest niestety bardzo droga. Wizyta lekarska to koszt około 50 dinarów tunezyjskich. Podobnie zapłacić trzeba za dobę pobytu w szpitalu – bez kosztów leczenia.

​Podróż do Tunezji – jak działa ubezpieczenie turystyczne?

Swój wymarzony urlop w Tunezji warto dobrze zaplanować. Jednym z ważnych elementów przygotowań jest wybór ubezpieczenia turystycznego, które będzie mogło zapewnić optymalny stopień ochrony w razie losowych zdarzeń, jakie mogą dotknąć każdego turystę.

Dzięki polisie turystycznej można pokryć różne koszty, jakie pojawiają się podczas zagranicznego wyjazdu. Za jej pomocą można przede wszystkim opłacić wydatki związane z leczeniem, ratownictwem i transportem medycznym na miejscu, które mogą dochodzić do bardzo wysokich kwot liczonych w dziesiątkach tysięcy, a nawet setkach tysięcy złotych.

Wizyta u lekarza w Tunezji to wydatek na poziomie 50-100 dinarów, natomiast doba w klinice może być kosztem nawet 200 dinarów. Publiczna służba zdrowia w Tunezji jest na dosyć niskim poziomie, dlatego lepiej korzystać z prywatnego leczenia. Drogi jest też transport medyczny do kraju, a także transport ciała w przypadku śmierci ubezpieczonego.

W Tunezji nie działa EKUZ (Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego), a koszty leczenia często trzeba pokryć od razu. Właśnie dlatego warto zdecydować się na zakup ubezpieczenia turystycznego, aby zredukować ryzyko związane z pobytem za granicą. Wtedy pojawiające się koszty pokryje ubezpieczyciel.

Aby skorzystać z ubezpieczenia, wystarczy skontaktować się z towarzystwem ubezpieczeniowym albo rezydentem.

Polisy podróżne do Tunezji można obecnie zakupić w wielu towarzystwach ubezpieczeniowych. Można sprawdzić ich ofertę także samodzielnie. Wystarczy skorzystać z kalkulatorów ubezpieczeń, by jednocześnie obliczyć wysokość składki u wielu ubezpieczycieli. Na co należy zwrócić wtedy szczególną uwagę?

​Jakie ubezpieczenie turystyczne do Tunezji wybrać?

Gdy planujesz wakacje w Tunezji, nie zapomnij o wykupieniu ubezpieczenia turystycznego. Za jego pomocą można wypoczywać bezstresowo podczas pobytu daleko od domu.

Aby dobrać najlepsze ubezpieczenie turystyczne dla siebie, zwróć uwagę na poniższe kwestie:

1. Ubezpieczenie kosztów leczenia, ratownictwa i transportu

To podstawowy element ubezpieczenia turystycznego, który pokrywa koszty wynikające z wypadków, urazów czy chorób, jakie mogą przydarzyć się w trakcie wyjazdu za granicę.

Ubezpieczenie kosztów leczenia obejmuje koszty związane z wizytami lekarskimi i leczeniem szpitalnym. Polisa pokrywa także koszty diagnostyki, leków, zabiegów i operacji. Wybrane polisy pokrywają także koszty leczenia stomatologicznego.

Osoby, które chorują przewlekle, powinny pamiętać o tym, aby wykupić odpowiednie rozszerzenie ubezpieczenia.

Polisa pokryje także koszty ratownictwa, gdy będzie ono konieczne, na przykład przy wypadku samochodowym.

Gdy konieczne będzie przeprowadzenie transportu medycznego lub transportu ciała po śmierci ubezpieczonego, polisa również może je pokryć.

Warto zwrócić uwagę na sumę gwarantowaną ubezpieczenia. Wyższa suma pozwoli na pokrycie droższych usług, dlatego pozwoli spać spokojnie podczas wyjazdu za granicę.

2. Ubezpieczenia dodatkowe

Poza podstawową ochroną ubezpieczeniową podczas zagranicznego wyjazdu należy również pomyśleć o wykupieniu dodatkowych polis zapewniających pomoc w wielu innych sytuacjach.

Dodatkowe polisy oferowane przez ubezpieczycieli:

 • NNW – ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków.
 • Ubezpieczenie bagażu.
 • OC sportowe.
 • Ubezpieczenie wyposażenia sportowego.
 • OC w życiu prywatnym.
 • Ubezpieczenie dla aktywnych.
 • Ubezpieczenie za opóźniony albo odwołany lot.
 • Assistance.
 • Ubezpieczenie od opóźnionego bagażu.
 • Ubezpieczenie rezygnacji lub przerwania podróży.
 • Zdarzenia pod wpływem alkoholu.

Koszty związane z wykupieniem ubezpieczeń dodatkowych nie są wysokie, dlatego warto zdecydować się na dołączenie ich o podstawowej ochrony.

3. Suma ubezpieczenia

Przy wybieraniu ubezpieczenia turystycznego warto także pamiętać o tym, aby sprawdzić sumy ubezpieczenia. Jak wspomnieliśmy wcześniej, ma ono bardzo duże znaczenie w przypadku kosztów leczenia, transportu medycznego i ratownictwa.

Dodatkowo ubezpieczyciele stosują maksymalne sumy ubezpieczeń w przypadku ubezpieczeń NNW, OC, ubezpieczenia bagażu.

Gdy planuje się zabranie na wyjazd droższego sprzętu, na przykład aparatu fotograficznego, laptopa, warto wybrać polisę, która będzie mogła pokryć ich koszty w razie kradzieży, zniszczenia albo zagubienia.

​Ile kosztuje ubezpieczenie turystyczne na wyjazd do Tunezji?

Ceny ubezpieczenia turystycznego do Tunezji rozpoczynają się od około 3 zł dziennie!

7-dniowy wyjazd na wczasy do Tunezji to koszt polisy od około 20 zł do 100 zł. Szeroki rozstaw cenowy ma związek z zakresem ochrony ubezpieczeniowej. Najtańsze ubezpieczenia włączają podstawową ochronę i niższe sumy gwarantowane, natomiast najdroższe mogą pomóc w wielu dodatkowych sytuacjach i zapewnić wyższe sumy odszkodowań.

Koszt polisy do Tunezji można wyliczyć samodzielnie. Wystarczy tylko skorzystać z kalkulatora ubezpieczeń turystycznych online, aby natychmiast sprawdzić koszty bez wychodzenia z domu. Polisy wyliczone przez kalkulator można także wykupić i dzięki temu nawet w kilka minut podwyższyć bezpieczeństwo swojego wakacyjnego wyjazdu!

​Co powinno obejmować ubezpieczenie turystyczne do Tunezji?

Ubezpieczenie turystyczne do Tunezji może pomóc w wielu sytuacjach. Im szerszy zakres polisy, tym lepsza ochrona, jaką oferuje podróżnikowi.

Polisa do Tunezji może przydać się w sytuacjach jak:

 • Nagłe zachorowanie.
 • Zaostrzenie objawów choroby przewlekłej.
 • Uraz podczas uprawiania sportów.
 • Wypadek komunikacyjny.
 • Konieczność podjęcia rehabilitacji.
 • Śmierć osoby ubezpieczonej.
 • Utrata bagażu – jego kradzież, uszkodzenie, zniszczenie.
 • Opóźnienie bagażu na lotnisku.
 • Wyrządzenie szkody osobowej lub w mieniu.
 • Opóźnienie wylotu o kilka godzin.
 • Konieczność rezygnacji z wyjazdu lub jego skrócenia.

Dokładny zakres ochrony ubezpieczenia turystycznego prezentowany jest w jego OWU – ogólnych warunkach ubezpieczenia.

Jakie dodatkowe ubezpieczenie do Tunezji wybrać?

Warto skorzystać także z dodatkowych produktów ubezpieczeniowych. Zalicza się do nich polisę chroniącą przed odpowiedzialnością cywilną. Podczas dalekich podróży może się ona okazać bardzo przydatna. Ubezpieczyciel pokrywa wtedy wydatki związane ze spowodowaniem wypadku, w którym ucierpiały osoby trzecie. Taka polisa pozwala też na pokrycie szkód spowodowanych np. w hotelu. Ten element ubezpieczenia powinien mieć sumę gwarantowaną minimum 10 000 euro. 

Coraz więcej osób na wakacje zabiera drogi sprzęt elektroniczny i sportowy. Co jednak, gdy dojdzie do jego zgubienia lub kradzieży? Takie sytuacje w Tunezji się zdarzają. Warto więc wykupić odpowiednie ubezpieczenie. Składka wcale nie rośnie znacząco, a taka polisa może się okazać bardzo przydatna. Wartość sumy gwarantowanej trzeba dopasować do wartości transportowanych przedmiotów.

​Gdzie kupić ubezpieczenie turystyczne do Tunezji?

Polisy turystyczne do Tunezji można zakupić bez wychodzenia z domu – szybko, wygodnie i bezpiecznie.

Aby wybrać najlepszą polisę, warto skorzystać z serwisu internetowego Polisoteka.pl, który natychmiast obliczy koszty w wielu towarzystwach jednocześnie i pomoże w podęciu decyzji.

Za polisę można zapłacić szybkim przelewem online – natychmiast po jej wykupieniu można otrzymać dokumentację na swój adres e-mail.

Najważniejsze informacje:

 • Tunezja to kraj dość popularny wśród turystów z Polski. Do przekroczenia granicy potrzebny jest jedynie ważny paszport. Wiza przy krótkich podróżach do 90 dni nie jest wymagana.
 • W Tunezji istnieje dość niskie zagrożenie terrorystyczne. Zdarzają się oczywiście kradzieże i oszustwa.
 • Tunezja nie należy do Unii Europejskiej i nie obowiązuje tam karta EKUZ. Warto więc przed wyjazdem wykupić dobrą polisę turystyczną.

FAQ - Najczęsciej zadawane pytania

Jakie ubezpieczenie wybrać na wyjazd do Tunezji?
Im wyższa jest suma ubezpieczenia, tym lepiej. Polisę należy dopasować do swoich potrzeb - wieku, stanu zdrowia, przewożonego sprzętu itd.
Czy karta EKUZ działa w Tunezji?
W Tunezji karta EKUZ jest bezwartościowa. Dlatego tak duże znaczenie ma wykupienie odpowiedniego ubezpieczenia podróżnego.
Jakie dokumenty są potrzebne na wyjazd do Tunezji?
Najważniejszy jest ważny przez co najmniej 3 miesiące paszport. Wiza jest potrzebna jedynie w przypadku podróży dłuższych niż 90 dni.