Ubezpieczenie turystyczne do Mauretanii
Kraje

Ubezpieczenie do Mauretanii

Ubezpieczenie do Mauretanii

Mauretania nie jest najpopularniejszym miejscem wakacyjnych wyjazdów. Sytuacja w kraju jest dość niespokojna i wiele osób rezygnuje z podróży do Mauretanii. Tymczasem to państwo położone nad Atlantykiem ma całkiem sporo do zaoferowania. Jak zaplanować taki wyjazd? Jakie ubezpieczenie turystyczne do Mauretanii wybrać?

Mauretania – informacje z MSZ

 • Przed wyjazdem warto pamiętać o rejestracji w systemie Odyseusz. 
 • MSZ odwiedza odwiedzanie granicy z Saharą Zachodnią. 
 • Ograniczona jest pomoc konsularna, którą uzyskać można w Mauretanii. Do dyspozycji jest Konsul Honorowy Rzeczypospolitej Polskiej w Nawakszut.
 • Mauretania jest krajem zagrożonym terroryzmem.
 • W kraju dochodzi do porwań i napadów rabunkowych, zwłaszcza przy granicy z Mali.

Mauretania – co warto zobaczyć?

 • Cmentarzysko statków – w Zatoce Nouahhibou. Znajduje się tam około 300 statków. 
 • Mauretańską kolej na Saharze – pociąg przewożący pasażerów i rudę żelaza. 
 • Szinkit – zabytkowe miasto, które dawniej było ważnym ośrodkiem religijnej edukacji. 
 • Zonę Khaij-Naga – obszar z wyjątkowymi, wapiennymi formacjami skalnymi. 
 • Terjit – malowniczą oazę z kaskadami wodnymi. 
 • Sahel – region z pięknymi plażami i malowniczym wybrzeżem.

Co zabrać na urlop w Mauretanii? Dokumenty na wyjazd do Mauretanii

Trzeba mieć przy sobie paszport z wizą biometryczną. O wizę wnioskować można w akredytowanej w RP Ambasadzie Mauretanii w Berlinie. Wyrobić ją też można na międzynarodowych lotniskach w Atar, Nawakszut i Nouadhibou. Wiza wydawana na okres 30 dni na lotnisku kosztuje 55 euro. 

Osoby, które mają zamiar wynająć na miejscu samochód, muszą mieć przy sobie międzynarodowe prawo jazdy i międzynarodowe ubezpieczenie auta. 

Czy w Mauretanii jest bezpiecznie?

Przede wszystkim odradza się wszelkie podróże na tereny przygraniczne z Zachodnią Saharą. W przeszłości dochodziło tam do wymiany ognia sił zbrojnych. Lepiej też zrezygnować z podróży do stolicy i niektórych regionów kraju. 

W Mauretanii występuje zagrożenie zamachami terrorystycznymi. Dochodzi tam do porwań i napadów rabunkowych. 

W kraju nie ma polskiej placówki konsularnej. W razie problemów trzeba się zgłosić do przedstawicielstwa innego kraju UE. 

W Mauretanii problemem dla zdrowia bywa trąd, cholera, ameboza i malaria na granicy z Senegalem.

Karta EKUZ na urlop w Mauretanii – czy wystarczy?

W Mauretanii karta EKUZ nie obowiązuje. Za ewentualne leczenia trzeba tym samym zapłacić z własnej kieszeni. W Mauretanii opieka medyczna jest odpłatna. Standardowa wizyta u lekarza kosztuje około 20 euro. Jednocześnie tamtejsza służba zdrowia nie stoi na zbyt wysokim poziomie. Lepiej jest w prywatnych szpitalach.

Jakie ubezpieczenie turystyczne do Mauretanii wybrać?

Trzeba pamiętać  tym, że publiczna służba zdrowia w Mauretanii jest słabo rozwinięta. Dlatego też w razie kiepskiego samopoczucia najlepiej od razu udać się do prywatnej placówki medycznej, gdzie jakość oferowanych usług jest o wiele wyższa. Dlatego suma kosztów leczenie musi być dość wysoka – minimum 100 tysięcy złotych. 

Przy wyborze polisy podróżnej trzeba też zadbać o rozszerzenia ochrony ubezpieczeniowej. Mowa tutaj o klauzuli alkoholowej, klauzuli chorób przewlekłych czy sportach ekstremalnych i sportach wysokiego ryzyka. 

Co powinno obejmować ubezpieczenie turystyczne do Mauretanii?

Najważniejsze elementy polisy podróżnej to:

 • Koszty leczenia – zapewniają pokrycie kosztów leczenia i usług medycznych, w tym specjalistycznych badań i hospitalizacji.
 • Transport medyczny – bez tego dana osoba musi samodzielnie zapłacić za przejazd karetką czy transport medyczny do Polski.
 • Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej OC – jeśli osoba ubezpieczona spowoduje nieumyślnie wypadek, w którym krzywdy doznają osoby trzecie lub ucierpi czyjeś mienie, to firma ubezpieczeniowa wypłaca stosowne odszkodowanie. 
 • Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków NNW – zapewnia osobie ubezpieczonej zwrot kosztów poniesionych z wypadkiem. Rodzina otrzymuje odszkodowanie, gdy dojdzie do śmierci ubezpieczonego.
 • Assistance – zapewnia wsparcie w razie trudnych sytuacji, w tym pomoc prawną czy pomoc tłumacza.
 • Ubezpieczenie bagażu – w czasie długich podróży i lotów z przesiadkami jest nieocenione. Polisa przydaje się wtedy, gdy dojdzie do zniszczenia czy zgubienia bagażu. 

Jakie dodatkowe ubezpieczenie do Mauretanii wybrać?

Najważniejsze korzyści, które wynikają z posiadania ubezpieczenia podróżnego to zwrot kosztów leczenia czy NNW. Państwowa służba zdrowia w Mauretanii stoi na niskim poziomie. Najlepiej więc od razu udać się do placówki prywatnej. Jednak tylko w stolicy znajduje się szpital o przyzwoitym standardzie. 

Dodatkowe ubezpieczenie na pewno powinny wykupić osoby cierpiące na choroby przewlekłe na wypadek nasilenia się ich objawów w  czasie podróży. Ubezpieczyć warto także bagaż, ale trzeba się upewnić, czy polisa obejmuje np. jego utratę na skutek rozboju. 

Gdzie kupić ubezpieczenie turystyczne do Mauretanii?

Dzisiaj wiele spraw załatwić można przez internet. Dotyczy to także zakupu ubezpieczenia turystycznego. Wystarczy skorzystać z serwisu online Polisoteka.pl. Z jego pomocą w dobrą polisę podróżną zaopatrzyć się można w zaledwie kilka minut. Dokumenty są przesyłane na podany adres e-mail.

Najważniejsze informacje:

 • W Mauretanii karta EKUZ nie obowiązuje. To kraj, w którym opieka zdrowotna nie stoi na wysokim poziomie. Nie należy więc rezygnować z zakupu ubezpieczenia podróżnego.
 • W Mauretanii nie jest zbyt bezpiecznie. Dochodzi tam do porwań i napadów. To kraj zagrożony zamachami terrorystycznymi.
 • Do przekroczenia granicy Mauretanii potrzebny jest ważny paszport i wiza. Tę wyrobić można nawet na międzynarodowych lotniskach.

FAQ - Najczęsciej zadawane pytania

Gdzie najlepiej wykupić ubezpieczenie turystyczne?
Bez obaw zrobić to można przez internet za pośrednictwem serwisu Polisoteka.pl. Zajmuje to naprawdę tylko kilka minut.
Na jaką kwotę wykupić ubezpieczenie turystyczne?
Im wyższa jest suma ubezpieczenia, tym lepiej. Dotyczy to w szczególności tak egzotycznych dla turystów z Polski krajów jak Mauretania.
Co obejmuje dodatkowe ubezpieczenie turystyczne?
Obejmuje m.in. sporty ekstremalne i sporty wysokiego ryzyka, zdarzenia po alkoholu czy zaostrzenia chorób przewlekłych.