Ubezpieczenie turystyczne do Kuwejtu
Kraje

Ubezpieczenie do Kuwejtu

Ubezpieczenie do Kuwejtu

Kuwejt to kraj mało znany. Wiele osób kojarzy go w zasadzie jedynie ze słynną operacją Pustynna Burza. To właśnie tam wojska USA walczyły z Irakijczykami. Kuwejt słynie też z ogromnych złóż ropy naftowej. Jednak ten kraj ma naprawdę o wiele więcej do zaoferowania. Dlaczego warto się tam wybrać? Jakie ubezpieczenie turystyczne do Kuwejtu wybrać?

Kuwejt – informacje z MSZ

  • Przed wyjazdem warto zarejestrować się w systemie Odyseusz. 
  • Na terenie kraju nie wprowadzono żadnego stopnia zagrożenia terrorystycznego. Jednak w praktyce takie zagrożenie istnieje.
  • Niektóre polskie leki zawierają substancje, które w Kuwejcie są niedozwolone. 
  • W miejscach publicznych warto zadbać o odpowiedni strój – dotyczy to przede wszystkim kobiet.
  • W Kuwejcie homoseksualizm jest nielegalny.

Kuwejt – co warto zobaczyć?

  • Wieże Kuwejckie Kuwait Towers – ich budowa zakończyła się w roku 1970. W czasie okupacji irackiej zostały uszkodzone, ale obecnie działają. Najwyższa ma 18 metrów wysokości i jest wieżą ciśnień.
  • Wielki Meczet – największy obiekt tego typu w całym kraju. Wybudowany został w roku 1986. Mieści aż 10 tysięcy osób i jest ósmym największym na świecie meczetem.
  • Muzeum Sztuki Islamskiej Tareq Rajab Museum – założone w roku 1980. Znajduje się tam 30 tysięcy eksponatów. Od roku 2007 funkcjonuje także Muzeum Kaligrafii Islamskiej. 
  • Pałac Seif – niedaleko Wielkiego Meczetu. Jego budowa rozpoczęła się w  roku 1880. Od tego momentu wielokrotnie go odnawiano i remontowano.
  • Suk Al Mubarakeja – historyczny targ w mieście Kuwejt. Istnieje od ponad 200 lat. 
  • Park Zgody Al Shaheed Park – największy w kraju park miejski z ogrodem botanicznym, dwoma muzeami czy zabytkową bramą Al-Shaab. 
  • Muzeum Narodowe Kuwejtu – działające od roku 1983. Znajdują się tam cztery duże ekspozycje – Hala Dziedzictwa Kuwejtu, Planetarium, Sala Archeologiczna i Al Muhallab Dhow. 
  • Wyspę Failaka – niewielką wyspę niedaleko zatoki Dżun al-Kuwajt. Prowadzone są tam wykopaliska archeologiczne.

Co zabrać na urlop w Kuwejcie? Dokumenty na wyjazd do Kuwejtu

Do przekroczenia granicy potrzebny jest ważny przez minimum 6 miesięcy paszport. Poza tym Polacy podlegają obowiązkowi wizowemu. Dokument uzyskać można przez internet. Standardowa wiza turystyczna pozwala na jednorazowy wjazd do kraju na okres do 3 miesięcy. 

Czy w Kuwejcie jest bezpiecznie?

W Kuwejcie nie wprowadzono żadnego stopnia zagrożenia terrorystycznego. Jednak w roku 2015 miał tam miejsce zamach, w którym zginęło prawie 30 osób. Od tego momentu w kraju nie odnotowano podobnych wydarzeń.

Trzeba pamiętać o tym, że Kuwejt to kraj muzułmański. Nie należy więc w miejscach publicznych okazywać uczuć, a kobiety nie powinny nosić ubrań mocno odsłaniających ciało. 

W Kuwejcie nielegalny jest homoseksualizm.

Karta EKUZ na urlop w Kuwejcie – czy wystarczy?

W Kuwejcie EKUZ oczywiście nie obowiązuje. Warto więc przed wyjazdem zadbać o dobre, dopasowane do swoich potrzeb ubezpieczenie turystyczne. 

Wizyta w prywatnej placówce w Kuwejcie kosztuje do 30 KWD. Koszt całodobowego pobytu w szpitalu waha się od 60 do 200 KWD, a więc od 760 do 2500 złotych. Publiczna służba zdrowia stoi raczej na niskim poziomie.

Jakie ubezpieczenie turystyczne do Kuwejtu wybrać?

Wizyta w tak egzotycznym miejscu jak Kuwejt to wspaniała przygoda, ale wiąże się też z wieloma zagrożeniami. W razie problemów zdrowotnych czy wypadku trzeba ponieść wysokie koszty opieki medycznej. W Kuwejcie opieka zdrowotna jest bardzo droga, zwłaszcza ta prywatna. Nie należy więc rezygnować z zakupu polisy podróżnej. 

Warto zadbać o wysoką sumę kosztów leczenia. 200 000 złotych to w tym przypadku minimum.

Co powinno obejmować ubezpieczenie turystyczne do Kuwejtu?

W ramach dobrej polisy turystycznej można otrzymać następujące wsparcie:

  • Koszty leczenia – ubezpieczenie pokrywa koszty leczenia do wyznaczonej kwoty np. wizyty lekarskie, leki, diagnostykę, zabiegi, operacje itd.
  • Koszty ratownictwa – taka polisa pozwala pokryć koszt ewentualnej akcji ratunkowej.
  • Zwrot kosztów transportu – dotyczy transportu medycznego do Polski. Pokrywa również ewentualny koszt transportu zwłok do kraju. 
  • Ubezpieczenie bagażu – a dokładniej jego kradzieży, zniszczenia lub zagubienia.
  • Ubezpieczenie dla sportowców – taka polisa obejmuje konkretne rodzaje sportów ekstremalnych czy sportów wysokiego ryzyka. 
  • Koszty następstw nieszczęśliwych wypadków – ubezpieczenie NNW umożliwia otrzymanie środków na leczenie, rehabilitację itd.
  • Ubezpieczenie OC w życiu prywatnym – to wypłata odszkodowania dla osoby poszkodowanej przez osobę ubezpieczoną.
  • Ubezpieczenie OC sportowe – to ubezpieczenie OC poszerzone o wyrządzenie szkód podczas uprawiania sportów.
  • Zdarzenia pod wpływem alkoholu – ubezpieczyciel pokrywa wówczas wszystkie koszty, gdy ubezpieczony spowoduje zdarzenie pod wpływem alkoholu.
  • Ubezpieczenie odwołania lub skrócenia wyjazdu – o ile dojdzie do nich z istotnych przyczyn. 
  • Ubezpieczenie od opóźnienia lotu – liczone jest  za każdą godzinę opóźnienia.
  • Assistance – dostęp do usług, w tym tłumacza, obsługi prawnej, opieki nad dziećmi, organizacji noclegu i transportu. Podczas podróży do krajów egzotycznych jest to nieoceniona usługa.

Jakie dodatkowe ubezpieczenie do Kuwejtu wybrać?

Ubezpieczenie turystyczne do Kuwejtu należy dopasować do swoich indywidualnych potrzeb. Najbardziej podstawowa polisa sprawdzi się w przypadku osób, które mają w planach jedynie spokojne zwiedzanie i leżenie na plaży. Jednak, gdy na miejscu ktoś chce uprawiać sporty ekstremalne czy sporty wysokiego ryzyka, powinien zadbać o odpowiednie rozszerzenie polisy. Podobnie jest w przypadku osób, które cierpią na choroby przewlekłe. Jeśli dojdzie do ich zaostrzenia, standardowe ubezpieczenie niestety na niewiele się przyda.

Gdzie kupić ubezpieczenie turystyczne do Kuwejtu?

Zdecydowanie najwygodniejszym rozwiązaniem jest skorzystanie z internetowego serwisu Polisoteka.pl. Za jego pośrednictwem można kupić dopasowaną do swoich potrzeb polisę podróżną do Kuwejtu w kilka minut. Wcale nie trzeba wychodzić z domu! W tym czasie można się skupić na pakowaniu.

Najważniejsze informacje:

  • Polacy wybierający się do Kuwejtu muszą mieć przy sobie ważny paszport i wizę, którą wyrobić można także przez internet.
  • Kuwejt jest krajem muzułmańskim i warto stosować się do lokalnych obyczajów. Kobiety nie powinny nosić krótkich spódniczek czy bluzek z dużym dekoltem. W Kuwejcie nielegalny jest homoseksualizm.
  • Opieka medyczna w Kuwejcie jest dość droga. Nie obowiązuje tam karta EKUZ, a więc warto zadbać o dobre ubezpieczenie turystyczne.

FAQ - Najczęsciej zadawane pytania

Gdzie najlepiej wykupić ubezpieczenie turystyczne?
Wcale nie trzeba wychodzić z domu, aby znaleźć ubezpieczenie turystyczne dopasowane do swoich potrzeb. Wystarczy skorzystać z internetowego serwisu Polisoteka.pl.
Na jaką kwotę wykupić ubezpieczenie turystyczne?
Im wyższa jest kwota ubezpieczenia podróżnego, tym oczywiście lepiej. W przypadku Kuwejtu 200 000 złotych to minimum.
Czy ubezpieczenie turystyczne to potrzeba czy konieczność?
Posiadanie ubezpieczenia podróżnego nie jest obowiązkowe, ale zalecane. Opieka medyczna poza granicami Polski np. w Kuwejcie jest bardzo droga.