Wymarzony kraj na urlop, pełen wspaniałych zakątków, widoków i zabytków, z bogatą kulturą i wyśmienitą kuchnią – Japonia jest odwiedzana obecnie coraz częściej przez polskich turystów. By wypoczynek w Kraju Kwitnącej Wiśni był udany, nie zapominaj kupić właściwe ubezpieczenie turystyczne do Japonii. Na co warto zwrócić uwagę przy jego zakupie? Sprawdź najważniejsze kwestie!
Z artykułu dowiesz się:
- Japonia – informacje z MSZ
- Japonia – co warto zobaczyć?
- Co zabrać na urlop w Japonii? Dokumenty na wyjazd do Japonii
- Czy w Japonii jest bezpiecznie?
- Karta EKUZ na urlop w Japonii – czy wystarczy?
- Podróż do Japonii – jak działa ubezpieczenie turystyczne?
- Jakie ubezpieczenie turystyczne do Japonii wybrać?
- Ile kosztuje ubezpieczenie turystyczne na wyjazd do Japonii?
- Co powinno obejmować ubezpieczenie turystyczne do Japonii?
- Jakie dodatkowe ubezpieczenie do Japonii wybrać?
- Gdzie kupić ubezpieczenie turystyczne do Japonii?
Japonia – informacje z MSZ
- Zalecana jest rejestracja w systemie Odyseusz.
- W Japonii zagrożenie przestępczością pospolitą jest raczej niskie. Jednak w mniej uczęszczanych miejscach oraz w dzielnicach rozrywki należy zachować ostrożność.
- Japonia znajduje się w strefie aktywnej sejsmicznie. Regularnie mają tam miejsca trzęsienia ziemi. Możliwe są także erupcje wulkanów. Od czerwca do grudnia tworzą się tajfuny.
Japonia – co warto zobaczyć?
- Tokio – stolicę kraju, której nie sposób zapomnieć. Łączy ona w sobie nowoczesność z japońską kulturą. Do zwiedzania jest całkiem sporo miejsc – handlowa dzielnica Akihabara, targ rybny Tsukiji czy historyczne miejsce Asakusa. Dużą popularnością cieszy się też dzielnica Shibuya.
- Kioto – historyczną dzielnicę kraju z ogromną ilością zabytków. Aż 17 z nich znajduje się na liście UNESCO. Są to m.in. dzielnica Gijon, zamek Nijo czy Złoty Pawilon Kinkaku-ji. Odwiedzić warto kompleks sakralny Fushimi Inari-taisha, którego początki sięgają wieku VIII. W Kioto znajduje się też kompleks świątyń buddyjskich Kiyomizu-dera. Można udać się też do Srebrnego Pawilonu Ginkaku-ji.
- Osakę – trzecie największe miasto kraju z zamkiem Osaka-jo.
- Górę Fuji – najwyższy szczyt i symbol Japonii (3776 m n.p.m.). To święta góra położona na wyspie Honsiu będąca stratowulkanem. Otoczona jest przez tereny parku narodowego.
- Wyspę Miyajima – wyspę świątyń, świętą wyspę położoną niedaleko Hiroszimy.
- Nara Park – pierwszą stolicę kraju pełną zabytków. Słynie m.in. z posągu Wielkiego Buddy. Park powstał w roku 1880 u podnóża góry Wakakusa.
- Kenroku-en – piękny ogród japoński w mieście Kanazawa. Rośnie tam 8000 drzew.
- Plaże Okinawy – przyciągające turystów z całego świata. Na wyspie znajduje się też zamek Shuri.
- Wyspę Hokkaido – ze stolicą Sapporo. Jest tam aż 6 parków narodowych.
- Zamek Matsumoto – jeden z pięciu zamków japońskich, które zachowały się do dzisiaj w pierwotnej formie. To obiekt z wieku XVI.
- Nikko – górską miejscowość niedaleko Tokio z pięknym kompleksem świątynnym.
- Himeji – miasto z zamkiem Himeji-jo nazywanym Białą Czaplą. Wybudowany został w wieku XVI i przetrwał nienaruszony do dzisiaj.
- Hiroszimę – miasto, na które spadała w roku 1945 bomba atomowa.
Co zabrać na urlop w Japonii? Dokumenty na wyjazd do Japonii
Do wjazdu na teren Japonii Polacy potrzebują jedynie ważnego paszportu. Obowiązek wizowy został zniesiony. Warto też zadbać o dobre ubezpieczenie turystyczne.
Czy w Japonii jest bezpiecznie?
Japonia to jeden z najbezpieczniejszych krajów świata. Mieszkańcy są przyjaźnie nastawieni do Europejczyków. Poziom przestępczości pospolitej jest bardzo niski. Można tam bez obaw pić wodę z kranu.
Warto zdawać sobie sprawę z tego, że w Japonii obowiązuje lewostronny ruch drogowy. Jednocześnie turyści nie mogą w tym kraju samodzielnie prowadzić samochodu, nawet ci, którzy mają międzynarodowe prawo jazdy.
Przed wyjazdem do Japonii warto zaszczepić się na WZW A, WZW B i żółtą gorączkę, ale nie jest to obowiązkowe. Rozważyć można szczepienie przeciwko japońskiemu zapaleniu mózgu oraz błonicy, tężcowi i polio. W trakcie pływania należy uważać na meduzy, a podczas górskich wędrówek na węże.
Karta EKUZ na urlop w Japonii – czy wystarczy?
Japonia to kraj bezpieczny, ale i tak warto na czas podróży się w odpowiedni sposób zabezpieczyć. To tym bardziej istotne, że w Japonii karta EKUZ nie obowiązuje. Działa ona jedynie na terenie niektórych krajów europejskich.
Japonia to kraj rozwinięty także pod kątem opieki medycznej. Ma to sporo plusów, ale i oznacza wysokie koszty leczenia. Dotyczy to głównie obcokrajowców. Standardowa wizyta lekarska może kosztować 1000 złotych. Droższe są konsultacje specjalistyczne i stomatologiczne. Jednodniowy pobyt w szpitalu to koszt od 400 do 12000 złotych. Dlatego warto zadbać o naprawdę dobrą polisę podróżną.
Podróż do Japonii – jak działa ubezpieczenie turystyczne?
Ubezpieczeniem turystycznym nazywa się rodzaj ubezpieczenia przeznaczonego dla podróżników, którzy wyjeżdżają do innych krajów. Dzięki niemu można pokryć pojawiające się niespodziewanie koszty, na przykład jak leczenie, hospitalizacja, akcja ratunkowa czy kradzież bagażu.
Odpowiednio dobrane do potrzeb podróżującego ubezpieczenie turystyczne będzie również bardzo pomocne w Japonii, dlatego warto zaopatrzyć się w nie przed swoim wyjazdem.
Za pomocą ubezpieczenia turystycznego do Japonii można uniknąć bardzo wysokich kosztów wizyt lekarskich oraz leczenia. Dodatkowo może ono zaoferować kompleksowe wsparcie w wielu innych sytuacjach, z jakimi może spotkać się turysta podczas swojego zagranicznego pobytu.
Gdy dojdzie do zdarzenia, wystarczy tylko skontaktować się z ubezpieczycielem, który doradzi dalsze postępowanie. Jeżeli ubezpieczyciel ma umowę zawartą z placówką w Japonii, rozliczenie odbywa się bezgotówkowo. W przeciwnym przypadku należy zapłacić z własnej kieszeni, zabrać wszystkie dokumenty i rachunki, a potem zwrócić się do ubezpieczyciela, by odzyskać poniesione koszty.
Zakupienie ubezpieczenia na wakacje w Japonii jest obecnie bardzo proste i szybkie. Gdy również planujesz taki wyjazd, możesz zrobić to przez internet. Zobacz, na co należy zwrócić wtedy szczególną uwagę, by uzyskać najlepszą ochronę podczas wymarzonego wyjazdu do Azji!
Jakie ubezpieczenie turystyczne do Japonii wybrać?
Towarzystwa ubezpieczeniowe prezentują obecnie pełną gamę ofert dla turystów.
Wybierając odpowiednią, należy przede wszystkim bazować na własnych potrzebach i na celu wyjazdu. Jednocześnie należy przeanalizować wszystkie elementy wchodzące w skład ubezpieczenia, aby mieć pewność, że zapewni ono właściwą ochronę w kryzysowych sytuacjach.
Przy wyborze ubezpieczenia turystycznego do Japonii należy wziąć pod uwagę poniższe kwestie:
1. Cel wyjazdu
Może on dotyczyć wypoczynku i zwiedzania, uprawiania sportów, pracy. Związany jest z ochroną ubezpieczeniową, dlatego należy odpowiednio go określić przed wykupieniem polisy.
2. Okres ubezpieczenia
Przy wyborze ubezpieczenia turystycznego należy podać okres, w którym ma ono obowiązywać. Należy podać datę wylotu oraz datę powrotu do kraju, by uzyskać kompleksową ochronę ubezpieczeniową podczas wyjazdu.
3. Zakres ubezpieczenia
Ubezpieczenie turystyczne może zaoferować ochronę w zróżnicowanym zakresie, dlatego też można dobrać je do własnych potrzeb.
Podstawowe ubezpieczenie turystyczne obejmuje elementy jak:
- Koszty leczenia.
- Koszty transportu medycznego, transportu ciała w przypadku śmierci.
- NNW – koszty wynikające z następstw nieszczęśliwych wypadków.
- Koszty organizacji akcji ratowniczych.
Żeby jednak wyjazd był bezpieczniejszy, warto zdecydować się na zakupienie ubezpieczenia turystycznego obejmującego dodatkowe zdarzenia. Takie ubezpieczenia nazywane są rozszerzonymi, a określone zdarzenia są nazywane klauzulami.
Najczęściej stosowane rozszerzenia ubezpieczenia podstawowego to:
- Rozszerzenie dla osób z chorobami przewlekłymi.
- OC w życiu prywatnym.
- Assistance 24/7.
- Ubezpieczenia dla aktywnych – rozszerzenia o klauzule sportów ekstremalnych, wysokiego ryzyka, OC sportowe, ochronę sprzętu sportowego.
- Ochrona bagażu – kradzież, uszkodzenie, zagubienie, opóźnienie w transporcie.
- Ubezpieczenie od opóźnienia, odwołania, rezygnacji czy konieczności przerwania podróży.
- Rozszerzenie o zdarzenia spowodowane pod wpływem alkoholu.
Wybór dodatkowych rozszerzeń będzie związany z dodatkowym kosztem, jednak dzięki nim będzie można uzyskać pomoc także w tych sytuacjach, których nie obejmuje ubezpieczenie podstawowe.
4. Suma ubezpieczenia
Niezwykle istotnym czynnikiem podczas wyboru ubezpieczenia turystycznego do Japonii będzie suma ubezpieczenia, określana również jako jego suma gwarantowana.
Termin sumy ubezpieczenia odnosi się do sumy, która pokrywa ubezpieczyciel. Powyżej niej nadwyżkę musi zapłacić już ubezpieczona osoba.
Suma ubezpieczenia ma zastosowanie między innymi w przypadku kosztów leczenia, ratownictwa, transportu medycznego, ubezpieczenia bagażu, OC w życiu prywatnym.
W przypadku wyjazdów do Japonii wybór polisy o odpowiedniej sumie gwarantowanej ma bardzo duże znaczenie. Dotyczy to szczególnie koszów leczenia oraz ratownictwa, które w tym kraju są bardzo wysokie. Właśnie dlatego zaleca się wtedy wybieranie ubezpieczeń z jak najwyższą sumą gwarantowaną.
Ile kosztuje ubezpieczenie turystyczne na wyjazd do Japonii?
Ceny ubezpieczeń turystycznych do Japonii rozpoczynają się już od około 5 zł dziennie!
Ostateczny koszt ubezpieczenia można poznać po wykonaniu jego kalkulacji. Najłatwiej zrobić to z wykorzystaniem internetowego kalkulatora ubezpieczeniowego, który umożliwia porównanie ze sobą ofert wielu towarzystw jednocześnie.
Kalkulator ubezpieczeniowy pozwala na sprawdzenie kosztów związanych z różnymi wariantami ubezpieczenia do Japonii. Wystarczy tylko wypełnić krótki formularz, podając w nim najważniejsze informacje dotyczące wyjazdu, aby następnie zobaczyć listę z dostępnymi ofertami polis.
Na wyższy koszt ubezpieczenia turystycznego do Japonii wpływają głównie:
- Szerszy zakres ochrony ubezpieczeniowej.
- Dodatkowe klauzule, na przykład dla osób z chorobami przewlekłymi,
- Wyższe sumy gwarantowane.
Warto jednak pamiętać o tym, by nie oszczędzać zanadto na ubezpieczeniu turystycznym do Japonii, aby w ten sposób uzyskać pełną pomoc w razie pojawienia się niespodziewanych zdarzeń daleko od domu!
Co powinno obejmować ubezpieczenie turystyczne do Japonii?
Ubezpieczenia turystyczne do Japonii są dostępne w wielu wariantach, dzięki czemu można odpowiednio dopasować je do swoich wymagań.
Wybierając odpowiednie ubezpieczenie turystyczne do Japonii, warto zwrócić uwagę na jego zakres oraz na sumy gwarantowane, ponieważ to właśnie one będą odpowiadały za zabezpieczenie turysty podczas pobytu za granicą.
Najlepiej, by ubezpieczenie obejmowało jak najszerszą ochronę, w tym:
- Koszy leczenia – to najważniejszy element polisy i powinien on cechować się jak najwyższą sumą gwarantowaną. W ramach kosztów leczenia pokrywa się wydatki za wizyty lekarskie, hospitalizację, leki, opatrunki czy zabiegi.
- Koszty transportu – transport medyczny z Japonii do Polski jest bardzo drogi, dlatego ubezpieczenie musi również go obejmować. Dotyczy ono również transportu ciała w przypadku śmierci ubezpieczonego.
- NNW – następstwa nieszczęśliwych wypadków to ubezpieczenie, które umożliwia otrzymanie wypłaty za uszczerbek na zdrowiu oraz w przypadku śmierci osoby ubezpieczonej.
- OC w życiu prywatnym – ubezpieczenie to umożliwia pokrycie kosztów szkód wywołanych przez ubezpieczonego. Dotyczy ono szkód na mieniu i szkód osobowych.
- Ubezpieczenie bagażu – na długich trasach, zwłaszcza przy przesiadkach, może dojść do uszkodzenia, zagubienia albo opóźnienia bagażu. Wykupując ubezpieczenie, które obejmuje takie sytuacje, można otrzymać odszkodowanie.
Ostateczny zakres ubezpieczenia turystycznego do Japonii można znaleźć w ofercie oraz w OWU – Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia. Dokument OWU można sprawdzić jeszcze przed zawarciem umowy ubezpieczeniowej. Warto wtedy zwrócić uwagę na wyłączenia, które odnoszą się do sytuacji, gdy polisa nie zadziała.
Jakie dodatkowe ubezpieczenie do Japonii wybrać?
Podczas zakupu ubezpieczenia turystycznego do Japonii, należy sprawdzić, czy polisa zawiera konkretne elementy, dostosowane do indywidualnych potrzeb osoby ubezpieczonej. Na pewno każde ubezpieczenie musi zapewniać ochronę w przypadku podstawowych, nieszczęśliwych zdarzeń, które mogą się zdarzyć w czasie podróży.
Oprócz tego polisę rozszerzyć można o elementy dodatkowe np. ochronę dla osób przewlekle chorych, ubezpieczenie od zdarzeń pod wpływem alkoholu czy w trakcie uprawiania sportów ekstremalnych.
Gdzie kupić ubezpieczenie turystyczne do Japonii?
Najłatwiej zakupić ubezpieczenie turystyczne do Japonii przez internet, wykorzystując serwis Polisoteka.pl. Razem z nim można błyskawicznie wybrać najkorzystniejszą ofertę i natychmiast ją wykupić. Za ubezpieczenie można zapłacić szybkim przelewem, kartą lub inną dostępną formą płatności.
Zadbaj o swoje bezpieczeństwo podczas wymarzonej podróży do Japonii – wykup ubezpieczenie turystyczne już teraz online!
Najważniejsze informacje:
- Polacy wybierający się do Japonii nie muszą mieć przy sobie wizy - wystarczy ważny paszport.
- Japonia jest jednym z najbezpieczniejszych krajów na świecie. Poziom przestępczości pospolitej jest tam bardzo niski. Zdarzają się jednak trzęsienia ziemi.
- Karta EKUZ w Japonii nie obowiązuje. Jednocześnie koszty leczenia są wysokie. Dlatego należy przed wyjazdem zadbać o rozbudowane ubezpieczenie turystyczne.
FAQ - Najczęsciej zadawane pytania
- Jakie ubezpieczenie do Japonii wybrać?
- Ubezpieczenie zdrowotne w Japonii musi być dopasowane do indywidualnych potrzeb osoby ubezpieczonej. Trzeba wziąć tutaj pod uwagę swój wiek, stan zdrowia, plany na urlop itd.
- Czy ubezpieczenie turystyczne to potrzeba czy konieczność?
- Nigdy nie należy podróżować bez ubezpieczenia turystycznego. Dotyczy to także tych krajów, w których obowiązuje karta EKUZ.
- Na jaką kwotę wykupić ubezpieczenie turystyczne?
- Im bardziej egzotyczny kraj, tym wyższa powinna być suma ubezpieczenia. Trzeba wziąć pod uwagę to, że w Japonii opieka medyczna jest bardzo droga.