Ubezpieczenie turystyczne do Egiptu
Kraje

Ubezpieczenie do Egiptu

Ubezpieczenie do Egiptu

Piramidy w Gizie, starożytna Aleksandria, kurorty nad Morzem Czerwonym, nurkowanie – Egipt to kraj doskonały do wypoczynku! Wśród Polaków wyjazdy do Egiptu są popularne przez cały rok. Gdy także marzysz o słońcu i wakacyjnym relaksie, sprawdź już teraz dostępne ubezpieczenie turystyczne do Egiptu. Nie zapominaj także o dokupieniu ubezpieczenia turystycznego, z którym możesz wypoczywać bez stresu!

Egipt – informacje MSZ

 • Egipt jest uznawany za relatywnie bezpieczną destynację turystyczną.
 • Podróżowanie poza duże miasta i kurorty turystyczne nie jest zalecane.
 • W Egipcie panuje wysoki poziom zagrożenia terrorystycznego.
 • Należy uważać na kieszonkowców – kradzieże zdarzają się głównie w tłumie, środkach komunikacji publicznej.
 • Przed wyjazdem warto zarejestrować się w systemie Odyseusz.
 • Aktualne ostrzeżenia przed wyjazdem do Egiptu można znaleźć na stronie internetowej MSZ.

Egipt – co warto zobaczyć?

 • Piramidę Cheopsa w Gizie –  jeden z siedmiu cudów świata i jedna z popularniejszych atrakcji turystycznych na całym świecie. Piramida powstała 2500 lat p.n.e. Miała 146 metrów wysokości, ale dzisiaj jest to 138 metrów. W środku spoczywa faraon Cheops.
 • Wielkiego Sfinksa – posąg wyrzeźbiony w wapiennej skale niedaleko piramid w Gizie. Ma przedstawiać jednego z władców Egiptu. 
 • Świątynię Hatszepsut –  trzypiętrową świątynię wykutą w skale. To grobowiec królowej Hatszepsut. 
 • Luksor – Dolinę Królów. To część nekropolii, w której spoczywają egipscy władcy. Są to wykute w skale krypty. 
 • Abu Simbel – stanowisko archeologiczne zlokalizowane na południu kraju z wykutymi w skałach świątyniami z XIII wieku p.n.e.
 • Asuan – tamę na Nilu. Dzięki wsparciu UNESCO świątynie Abu Simbel przeniesiono powyżej lustra wody i je uchroniono przed zalaniem. 
 • Karnak – świątynię Amona, a w zasadzie kompleks świątyń ku czci bogów tebańskich. 
 • Kair – Muzeum Egipskie założone w roku 1835. Są tam zbiory z grobowca Tutenchamona i nie tylko. 
 • Aleksandrię – największy port Egiptu położony nad Morzem Śródziemnym. Miasto to kojarzy się z Biblioteką Aleksandryjską, która była największą świątynią czasów starożytnych. Do dzisiaj niestety nie przetrwała. 
 • Świątynię Horusa w Edfu – to najlepiej zachowany i największy obiekt tego typu w całym kraju. 
 • Hurghadę  nad Morzem Czerwonym – duży ośrodek turystyczny. 

Co zabrać na urlop w Egipcie? Dokumenty potrzebne na wyjazd do Egiptu

Do wjazdu na teren Egiptu Polacy potrzebują ważnego paszportu i wizy. Na szczęście dokument wyrobić można przez internet, w egipskim przedstawicielstwie dyplomatycznym lub na lotnisku w samym Egipcie.

Czy w Egipcie jest bezpiecznie?

W Egipcie już nie obowiązuje stan wyjątkowy, ale i tak w czasie wyjazdu należy zachować ostrożność. Jest tam dość wysokie zagrożenie terrorystyczne.

Egipt to kraj niezwykle atrakcyjny dla turystów. Jednak urlopu w tym przypadku lepiej nie organizować samodzielnie, ale zdać się na pomoc biura podróży. Warto wybierać sprawdzone, zorganizowane wycieczki. 

W Egipcie często przeprowadzane są kontrole uliczne np. w miejscach masowych spotkać. Podobnie jest na lotniskach. Warto wybierać obiekty noclegowe, które są strzeżone. Ochrona powinna również obejmować przylegającą do hotelu plażę. MSZ odradza podróżowanie poza kurortami – zwłaszcza kobietom.

Karta EKUZ na urlop w Egipcie – czy wystarczy?

Nie da się ukryć, że karta EKUZ w Egipcie nie obowiązuje. Trzeba więc zadbać o odpowiednie ubezpieczenie turystyczne. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że koszty leczenia w Egipcie są naprawdę wysokie. 

​Podróż do Egiptu – jak działa ubezpieczenie turystyczne?

Planując swoje wakacje w Egipcie, najczęściej nie myślimy o zagrożeniach, jakie mogą pojawić się podczas pobytu za granicą. Losowe sytuacje mogą dotknąć jednak każdego podróżnika – nagły uraz podczas uprawiania sportów, choroba czy kradzież mogą sprawić, że wakacje staną się przyczyną poważnych problemów.

W Egipcie nie obowiązuje EKUZ – Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego. Turyści muszą pokrywać wszystkie koszty związane z leczeniem z własnej kieszeni. Wydatki związane z wizytami lekarskimi, diagnostyką, lekami, zabiegami, a także hospitalizacją mogą być bardzo wysokie. Wizyta w gabinecie medycznym to wydatek od 80 do 100 euro, natomiast jeden dzień hospitalizacji to nawet około 200 euro.

Z jeszcze większymi kosztami związany jest transport do Polski, który może być potrzebny w przypadku poważnych dolegliwości lub też po śmierci osoby ubezpieczonej. W tym przypadku koszty mogą być liczone w tysiącach euro.

Nie trzeba jednak pokrywać wydatków powstałych podczas wakacji w Egipcie we własnym zakresie – wystarczy wykupić ubezpieczenie turystyczne!

O ubezpieczeniu turystycznym warto pamiętać wtedy, gdy wyjazd do Egiptu planuje się we własnym zakresie, ale także można zdecydować się na jego wykupienie wtedy, gdy podróżuje się razem z biurem turystycznym. Polisy oferowane przez biura są najczęściej ograniczone pod kątem ochrony i sumy ubezpieczenia, dlatego polisa indywidualna może zapewnić wtedy większe bezpieczeństwo.

Polisy podróżne do Egiptu można wykupić obecnie w praktycznie każdym towarzystwie ubezpieczeniowym, dlatego przed zdecydowaniem się na zawarcie umowy warto zapoznać się z różnymi ofertami ubezpieczycieli. Można zrobić to także samodzielnie, korzystając z kalkulatorów ubezpieczeniowych. Na należy zwrócić wtedy szczególną uwagę?

​Jakie ubezpieczenie turystyczne wybrać na wakacje w Egipcie?

Dobre ubezpieczenie turystyczne do Egiptu to takie, które oferuje szeroką ochronę dla turysty. Dzięki temu może on liczyć na pełną pomoc ubezpieczyciela w najmniej spodziewanych sytuacjach podczas swojego wymarzonego urlopu.

Kalkulatory ubezpieczeniowe pozwalają obecnie na łatwe obliczenie kosztów polisy u różnych ubezpieczycieli. Jednak cena nie powinna być jedynym czynnikiem decydującym o wyborze. Przy wyborze polisy podróżnej do Egiptu warto uwzględnić poniższe czynniki:

1. Zakres polisy

Przy wyborze polisy do Egiptu należy przede wszystkim sprawdzić jej zakres, ponieważ to właśnie on będzie decydować o profilu ochrony podróżnika oraz jego bliskich.

Ubezpieczyciele oferują polisy w wariancie podstawowym oraz w wariancie rozszerzonym, który zapewnia wyższy stopień bezpieczeństwa, ponieważ obejmuje szerszy zakres sytuacji.

Podstawowa polisa do Egiptu uwzględnia:

 • Koszty leczenia.
 • Zwrot kosztów ratownictwa.
 • Koszty transportu – medycznego, zwłok.
 • Ubezpieczenie NNW (następstw nieszczęśliwych wypadków).

Jednak w niewiele wyższej cenie można wykupić ubezpieczenie turystyczne do Egiptu, które będzie uwzględniało także inne zdarzenia, jakie mogą pojawić się podczas urlopu.

Dodatkową ochronę dla turysty zapewniają:

 • Pakiet Assistance.
 • Ubezpieczenie bagażu.
 • Ubezpieczenie za opóźniony albo odwołany lot.
 • OC w życiu prywatnym.
 • Ubezpieczenie rezygnacji lub przerwania podróży.

Dzięki powyższym rozszerzeniom można otrzymać pomoc w podróży – telefonicznie i na miejscu, odszkodowanie za kradzież bagażu czy też pokryć koszty wyrządzonych nieumyślnie szkód. Zatem ochrona podczas zagranicznego wyjazdu może być wtedy lepsza, by niespodziewane zdarzenia nie zakłóciły wypoczynku.

2. Sporty

Egipt jest doskonałym miejscem do uprawiania sportów. Na szczególną uwagę zasługuje basen Morza Czerwonego, które zaprasza do nurkowania, snorkelingu, korzystania ze skuterów wodnych czy żeglowania.

Osoby planujące aktywny wypoczynek powinny pamiętać o wykupieniu ubezpieczenia, które będzie mogło pokryć powstałe w jego wyniku koszty – leczenia, ratownictwa, transportu medycznego. Bez wykupienia takiej opcji standardowe ubezpieczenie turystyczne do Egiptu nie pokryje wydatków będących efektem wypadków i urazów podczas uprawiania sportów.

Można także wykupić dodatkowe opcje:

 • OC sportowe.
 • Ubezpieczenie sprzętu sportowego.

3. Stan zdrowia

Przy wyborze ubezpieczenia turystycznego go Egiptu należy pamiętać o tym, aby dopasować profil ochrony do swojego stanu zdrowia.

Towarzystwa ubezpieczeniowe oferują specjalne rozszerzenia dla osób z chorobami przewlekłymi, w przypadku których istnieje wyższe ryzyko konieczności skorzystania z pomocy medycznej. Są one przeznaczone między innymi dla osób z cukrzycą, nadciśnieniem, chorobami serca, astmą.

4. Dodatkowe klauzule

Do ubezpieczenia turystycznego można dokupić także dodatkowe klauzule, które poszerzają ochronę.

Wielu ubezpieczycieli oferuje rozszerzenie obejmujące zdarzenia wywołane pod wpływem alkoholu. Pozwala ono na otrzymanie odszkodowania także wtedy, gdy ubezpieczony spowoduje szkodę lub dozna urazu po wypiciu alkoholu.

5. Suma ubezpieczenia

Duże znaczenie przy wyborze odpowiedniej polisy ma także suma ubezpieczenia, inaczej określana także jako suma gwarantowana, gwarancyjna.

Suma ubezpieczenia odnosi się do kosztów, jakie pokrywa towarzystwo ubezpieczeniowe. Zatem im wyższa suma, tym wyższe koszty opłaca ubezpieczyciel. Gdy przekroczą one limit, wówczas to ubezpieczony musi pokryć nadwyżkę wydatków z własnej kieszeni.

W przypadku ubezpieczenia turystycznego do Egiptu warto zdecydować się na polisę, która będzie oferowała sumę gwarantowaną kosztów leczenia do najmniej na poziomie 40 000 euro.

​Ile kosztuje ubezpieczenie turystyczne na wyjazd do Egiptu?

Za ubezpieczenie podróżne do Egiptu nie trzeba płacić wysokiej sumy – ceny zaczynają się już od około 30 zł za tygodniowy wyjazd do tego kraju!

Koszty ubezpieczenia turystycznego zależne są głównie od zakresu polisy i jej sum gwarancyjnych. Oferty są jednak zróżnicowane, dlatego najlepiej wykonać kalkulację samodzielnie.

Aby sprawdzić cenę polisy do Egiptu i wybrać najlepszą ofertę dla siebie, warto skorzystać z internetowego kalkulatora ubezpieczeń. Razem z nim można błyskawicznie wyszukać atrakcyjną ofertę ubezpieczeniową bez konieczności wychodzenia z domu!

Wystarczy jedynie kilka minut, aby sprawdzić oferty ubezpieczeń w wielu towarzystwach jednocześnie i wybrać wśród nich taką, która będzie najbardziej korzystna i zapewni optymalny profil ochrony podczas zagranicznej podróży. Następnie wybraną polisę można natychmiast wykupić online – także na ostatni moment przed wyjazdem, gdy zapomniało się zrobić to wcześniej.

​Co obejmuje ubezpieczenie turystyczne do Egiptu?

Ubezpieczenie turystyczne do Egiptu może obejmować różne zdarzenia w zależności od wybranej przez podróżującego opcji.

Firma ubezpieczeniowa może pomóc turyście w poniższych sytuacjach:

 • Nagła choroba.
 • Zaostrzenie choroby przewlekłej.
 • Wypadek komunikacyjny.
 • Uraz podczas uprawiania sportów.
 • Kradzież, zniszczenie lub zgubienie bagażu.
 • Konieczność organizacji akcji ratowniczej.
 • Transport medyczny do Polski.
 • Śmierć ubezpieczonego.
 • Odwołanie lub rezygnacja z wyjazdu.
 • Opóźnienie lotu oraz bagażu.
 • Wyrządzenie szkody innej osobie lub szkody na mieniu.
 • Zachorowanie na COVID-19.
 • Wywołanie zdarzenia w stanie nietrzeźwości.

Dokładne informacje dotyczące zakresu polisy można znaleźć w dokumencie OWU – ogólnych warunkach ubezpieczeń. Warto także zapoznać się z informacjami o włączeniach odpowiedzialności, czyli sytuacjach, gdy ubezpieczyciel nie ponosi odpowiedzialności.

Jakie dodatkowe ubezpieczenie do Egiptu wybrać?

O dodatkowej ochronie powinny pomyśleć przede wszystkim te osoby, które w Egipcie mają zamiar uprawiać sport. Tylko podstawowe dyscypliny są bowiem objęte standardową polisą podróżną. Inne znajdują się na liście sportów ekstremalnych czy sportów wysokiego ryzyka. 

Niekiedy najlepszym rozwiązaniem jest wykupienie dodatkowego ubezpieczenia do Egiptu, które pokrywa koszty leczenia urazów i kontuzji, do których dochodzi podczas uprawiania ekstremalnych, niebezpiecznych sportów.

​Gdzie kupić ubezpieczenie turystyczne do Egiptu?

Najłatwiej ubezpieczenie turystyczne wykupić samodzielnie poprzez serwis internetowy Polisoteka.pl. Cała procedura zajmuje jedynie kilka minut! Dokumenty są wysyłane pod wskazany przed zamawiającego adres email.

Najważniejsze informacje:

 • Egipt to kraj pełen ciekawych zabytków, a przy tym doskonałej pogody i piaszczystych plaż. Trudno dziwić się temu, że cieszy się wśród turystów bardzo dużym zainteresowaniem.
 • Polacy udający się do Egiptu muszą mieć przy sobie ważny paszport i wizę - tę wyrobić można nawet na lotnisku docelowym.
 • W Egipcie nie obowiązuje karta EKUZ, a więc przed podróżą dobrze jest zadbać o odpowiednie ubezpieczenie turystyczne.
 • Egipt nie jest krajem bardzo bezpiecznym. Lepiej nie opuszczać kurortów i polegać na pomocy biura podróży.

FAQ - Najczęsciej zadawane pytania

Czy do Egiptu potrzebna jest karta EKUZ?
Egipt nie należy do Unii Europejskiej i karta EKUZ tam nie obowiązuje. Dlatego dobrze jest ze sobą zabrać polisę podróżną.
Jakie dokumenty są potrzebne do wyjazdu do Egiptu?
Poza ważnym paszportem wymagana jest także wiza. Można ją wyrobić przez internet lub na lotnisku docelowym.
Jak się zabezpieczyć przed wyjazdem do Egiptu?
Samodzielna podróż do Egiptu nie jest zbyt dobrym pomysłem. Lepiej w tym przypadku skorzystać z pomocy biura podróży. Warto też zadbać o dobrą polisę turystyczną.